DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #981042  autor: forum_tg
 03 mar 2018, 17:17
Witam,

czy mógłby ktoś podać adres dostępu do serwisu z darmową telewizją. Nie chodzi o piracką TV, ale o dostęp do ogólnie dostępnych za darmo kanałów z telewizji cyfrowej (m.in. TVP1,2, polsta, tvn, puls, puls2, fokus etc.)

Jeżeli nie ma takich serwisów za darmo, to może za jakąś dobrą opłatę.
 #981044  autor: iphoneski
 03 mar 2018, 17:35
pilot.wp.pl
Legalny i chyba jedyny z TVP, Polsat itp. Są kanały darmowe, ale możesz też kupić pakiety, które są tanie jak barszcz.
 #981046  autor: forum_tg
 03 mar 2018, 17:51
Dzięki, o takie coś mi chodziło!

jeżeli ktoś zna inny legalny serwis to też poproszę.
 #983977  autor: Gregrin
 17 mar 2018, 02:14
Polsat i nc+ maja wersje "go" i przynajmniej polsat chętnie to dodawał do abo wiec może jakiś znajomy ma i nie używa ? Tylko nie wiem czy maja tam podstawowe kanały :/
 #983987  autor: forum_tg
 17 mar 2018, 08:49
na nc+go mają podstawowe kanały.
 #1130675  autor: forum_tg
 25 kwie 2022, 21:56
chciałbym odświeżyć temat. może coś się zmieniło na rynku?

Aktualnie korzystam z pilot.wp.pl
A może jest coś lepszego, co oferuje podstawowe kanały telewizyjne (najlepiej odpowiednik darmowej telewizji cyfrowej)? oczywiście chodzi o legalny serwis.
 #1130722  autor: Remington
 26 kwie 2022, 22:50
Ja bym sugerował inny sposób. Znaleźć kogoś kto korzysta z platformy cyfrowej lub kablówki, a nie używa dostępu do kanałów przez net. Ja tak korzystam z czyjegoś UPC, jego to nic nie kosztuje dodatkowo i chętnie się podzielił.
 #1130729  autor: forum_tg
 27 kwie 2022, 06:47
yul69 pisze:
26 kwie 2022, 13:54
Może Polsat Box Go...
ale w ich ofercie nie widzę dostępu do podstawowych kanałów.
Remington pisze:
26 kwie 2022, 22:50
Znaleźć kogoś kto korzysta z platformy cyfrowej lub kablówki, a nie używa dostępu do kanałów przez net.
bardzo dobre rozwiązanie. wcześniej tak korzystałem z dostępu do C+. ale faktycznie temat do rozeznania.
 #1130733  autor: iphoneski
 27 kwie 2022, 11:25
Remington pisze:
26 kwie 2022, 22:50
Ja bym sugerował inny sposób. Znaleźć kogoś kto korzysta z platformy cyfrowej lub kablówki, a nie używa dostępu do kanałów przez net. Ja tak korzystam z czyjegoś UPC, jego to nic nie kosztuje dodatkowo i chętnie się podzielił.
Ale w ten sposób nie masz dostępu do wszystkich kanałów, bo część działa tylko na sieci UPC. Sam to mam i na przykład Jedynki czy Puls na wyjeździe nie zobaczę.
A co do pytania, teraz każdy dostarcza kanały darmo, ale na własnym serwisie. I tym sposobem żeby zobaczyć Polsat musisz wejść na Polsat Go, kanały TVP są w TVP Go, a TVN jest na Player. Z agregatorów nadal najlepiej wypada Pilot WP.
 #1130734  autor: Remington
 27 kwie 2022, 11:39
Nie oglądam TVP, więc mnie to nie boli. Kanałów, bo programy czy filmy tak - ale one są dostępne za darmo jako VOD.
 #1130739  autor: forum_tg
 27 kwie 2022, 13:25
na samym TVP1 czy 2 nie zależy mi (ale TVP ABC już tak ;) ), zależy mi ogólnie o dostępnie do kanałów TV które dostępne są w ogólnopolskiej darmowej telewizji cyfrowej.
dlatego odpada Netflix czy inne płatne TV w większości także odpadają.
 #1133680  autor: adiq1033
 11 lip 2022, 23:42
Witam,
Odkopię temat.
Czy jest jakaś aplikacja pilot.wp.pl np. na Chromecast aby móc oglądać kanały telewizji naziemnej bez konieczności kupowania anteny i wymiany odbiornika / lub zakupu dekodera HEVC/DVB-T2?
 #1133876  autor: mp107
 17 lip 2022, 19:12
Żadna dostępna w Internecie platforma wideo nie ma w ofercie absolutnie wszystkich kanałów telewizji naziemnej. Są one dostępne w częściach, na różnych platformach. A część kanałów nie jest dostępna w ogóle przez Internet.

Zatem odpowiedź brzmi nie, a na pewno nie wszystkie kanały w ten sposób odbierzesz.

Pewnym obejściem mogłoby być strumieniowanie kanałów po sieci z własnego tunera do dowolnego urządzenia obsługującego odtwarzanie strumienia wideo przez Internet (smartfony, komputery z odtwarzaczem VLC, tunery z obsługa IPTV), ale to wymagałoby inwestycji w sprzęt pozwalający odebrać kanały i "puścić" je przez sieć, np. tunera z systemem Enigma2. Z użyciem takiego sprzętu mógłbyś strumieniować też przekaz kanałów dostępnych satelitarnie, kablowo (ale w przypadku kanałów kodowanych będzie to możliwe tylko wtedy, gdy masz w umowie z dostawcą moduł CI/CAM lub nieparowaną - czyli nieprzypisaną do określonego dekodera - kartę dekodującą). Część tego typu sprzętu obsługuje też "transkodowanie w locie", czyli np. obniżenie jakości obrazu, co zmniejsza ilość transferowanych danych. Oczywiście uruchomienie tego wymaga odpowiedniego skonfigurowania sprzętu, a i sam sprzęt swoje kosztuje i wymaga dalszej "opieki" (instalowania aktualizacji, itp.).