DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #955982  autor: goral2099
 14 paź 2017, 20:51
Witam. W moim wiekowym już lapku padł wczoraj HDD. Ponieważ zamierzam przedłużyć jeszcze jego agonię, wymyśliłem, że wsadzę do niego jakiś mały i tani SSD i dodatkowe 2GB RAMu. Zacząłem szperać i w końcu wylądowałem na Aliexpress, gdzie przeważnie jest taniej. RAM Kingstona zalazłem o połowę taniej niż w Polsce i tu nie mam wątpliwości. Mam je natomist jeżeli chodzi o SSD. Znalazłem wynalazek o nazwie Kingdian. Nie ukrywam, że takie 60GB za 30$ jest kuszące, bo chcę jak najmniej pieniędzy władować w mojego nieboszczyka. Zna ktoś tą markę? Posiada i używa? Warto się w to ładować? Wytrzyma to ze 2-4 lata, czy padnie po miesiącu?
 #956313  autor: mol
 17 paź 2017, 11:27
Zachowałbym ostrożność. Nie wiem w prawdzie jak to w przypadku dysków, ale tanie pendrive zazwyczaj pokazują, że mają większą pojemność niż mają w rzeczywistości. A nie ma opinii tych dysków w systemie komentarzy na ali ?
 #956320  autor: goral2099
 17 paź 2017, 12:11
Hej, są opinie. Widziałem też recenzje, niestety w większości rosyjsko języczne. I wygląda na to, że jest OK. Nie jest to demon prędkości ale i tak jest szybszy niż talerzowiec 5400. Chciałbym usłyszeć od użytkownika, że np po roku dysk nadal sprawny itp. Brak mi opinii po dłuższym czasie użytkowania. Chciałbym pogadać z użytkownikiem takiego sprzętu, a z rosyjskim u mnie słabo. :)

Poza tym przez Ali jest bezpiecznie w miarę. Jak się okaże, że coś jest nie tak, kasa powinna do mnie wrócić.
 #956420  autor: pakierhakierxd2
 18 paź 2017, 08:36
Ja bym nie kupował takich no name ;) ,ile razy ludzie się przejechali na kartach pamięci :P

Pozdrawiam :)
 #956425  autor: mol
 18 paź 2017, 09:14
Niestety najczęściej jakość idzie w parze z ceną i trzeba się liczyć z tym, że coś się z nim stanie. I tu jest ryzyko, bo albo kupisz i będzie ok, albo będzie lipa. A duża jest różnica w cenie w porównaniu do jakiegoś markowego dysku?
 #959300  autor: goral2099
 03 lis 2017, 21:15
No i przyszła chińszczyzna. Nawet wszystko działa. Zobaczymy jak długo. :)
 #959341  autor: forum_tg
 04 lis 2017, 08:54
spawdzałeś parametry dysku jakie oferował producent, a jakie faktycznie ma Twój dysk?
 #959376  autor: goral2099
 04 lis 2017, 13:02
No właśnie dałem ciała z tym testowaniem. Zamiast po rozpakowaniu podłączyć pod stacjonarny i testować, to go od razu do laptopa wrzuciłem i system postawiłem. A w lapku kontroler SATA-150. Tak to jest jak się ma głowę gorącą... :)

Chociaż te testy wkleję. Dysk systemowy. Kontroler SATA I.

Edit: Zmienię formę prezentacji na przyjemniejszą dla oka.

https://zapodaj.net/e43bcd6c1fbda.png.html
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 11:32 przez goral2099, łącznie zmieniany 3 razy.
 #959482  autor: goral2099
 04 lis 2017, 21:50
Zrobiłem porównanie prędkości KINGDIANa S200 60GB z GOODRAM IRIDIUM PRO 240GB i dwoma SEAGATE ST500DM002 spiętymi w RAID0. Tym razem na SATA III.

https://zapodaj.net/0c41f494e8271.png.html

Porównanie nie jest idealne, bo dyski zapełnione w różnym stopniu, a na IRIDIUM stoi system, ale lepszego nie będzie. :P Widać, że chińszczyzna jest wolniejsza od IRIDIUM, ale to nie ta sama klasa. Widać również, że pojedynczy talerzowiec nie ma z nią szans. Jeżeli ten sprzęcik wytrzyma chociaż ze 2-3 lata, to będę z niego zadowolony i będzie fajnym i tanim sposobem na przyspieszenie starych kompów. No ale to się okaże po czasie. :)
Ostatnio zmieniony 06 lis 2017, 15:41 przez goral2099, łącznie zmieniany 1 raz.
 #959491  autor: forum_tg
 04 lis 2017, 23:09
kwota jest dobra, no i prędkość w porównaniu ze zwykłymi HDD, ale ja bałbym się trzymać na nich ważnych danych. na system jak najbardziej tak, ale nie dla danych.
W obecnych czasach sprzęt się nie liczy, najważniejsze są dane. Sam często robię kopie zapasową na dysku zewnętrznym istotnych danych.
Jako dysk zapasowy korzystam z Seagate 2 TB - pewność firmy.

Też nie raz zastanawiałem się nad zakupem chińszczyzny SSD stricto na system. Jednym lapku mam tylko SSD, w drugim hybrydę SSD + HDD, a w trzecim tylko HDD i ten trzeci mógłbym sobie trochę przyśpieszyć i się nim pobawić (czytaj - testować od prawej do lewej co tam chińczyki wymyśliły)
 #959501  autor: goral2099
 04 lis 2017, 23:58
Tego Kingdiana wybrałem właśnie ze względu na cenę i z ciekawości. Jakbym kupił coś markowego za 300PLN, to bym podwoił wartość laptopa. :D Brałem też pod uwagę, że prędkość będzie ograniczona przez kontroler - nic szybszego nie ma sensu w tym przypadku. Ale w porównaniu do HDD 5400 różnica jednak jest.
Z tym, że SSD tylko na system, to się zgadzam. Ale to tylko ze względu na cenę. HDD też padają. W piwnicy gdzieś leżą 3 dyski Seagate 500GB, które padły w ciągu 2-5 lat od zakupu. Także nie ma reguły jeżeli chodzi o "pewność firmy". Przy routerze mam dysk zewnętrzny, na który co jakiś czas kopiujemy ze wszystkich kompów co ważniejsze dla nas dane. A i tak zastanawiam się, czy nie powypalać tego jeszcze na DVD. Ale to już by chyba pod paranoję podchodziło. ;)
 #959778  autor: goral2099
 06 lis 2017, 15:07
A czemu miałby zwolnić? Jak już to ewentualnie w ogóle padnie pamięć albo kontroler. TRIM działa. Zrobiłem porównanie szybkości przy zapełnieniu danymi w 90, 63 i 26%. Oczywiście kontroler SATA I, dysk systemowy.

https://zapodaj.net/addcf39fee8a2.png.html

Dysk był 3 razy zapełniony do poziomu 90% i kasowany. Nie wygląda to źle, ale jak już pisałem, zobaczymy po czasie czy nic nie padnie.