DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #912583  autor: Joe Johnson
 23 lut 2017, 18:15
Hej !

Ostatnio miałem takie szczęście wyciągnąć kabel z dysku razem z pinami w środku i całym wejściem. Mój dysk to Seagate Barracuda Expansion 1TB - PRZENOŚNY !

Myślałem o lutowaniu jednak zdecydowałem się na kupno nowej kieszeni. Teraz pojawia się pytanie do fachowców, czyli do Was - Jak to ugryźć ?

Co potrzebuję kupić ?
Z moich własnych obserwacji wynika, że muszę kupić kieszeń 2,5' z wejściem USB 3.0. Muszę też poszukać odpowiedniego kabla - czy są może już gotowe zestawy ?
Czy prócz kieszeni muszę rozejrzeć się za odpowiednią szyną by dysk nie latał ?

Bardzo proszę chociaż o jednej dobrej propozycji z linkiem żebym mógł opierając się na niej porównać inne oferty.

P.S Czy mogę sprawdzić sam dysk w takim stanie czy jest sprawny by uniknąć wydawania pieniędzy w błoto ?

Pozdrawiam !!
 #912586  autor: speclab
 23 lut 2017, 18:34
wklej zdjęcie, ale obstawiam , ze wystarczy zwykła obudowa na 2,5" dysk zewnętrzny.
 #912958  autor: Vieslav
 25 lut 2017, 23:58
Jest to zwykły dysk 2,5" z interfejsem SATA. Po odpięciu tej metalowej ramki, która zasłania tylne gniazda, dysk wejdzie w każdą kieszeń 2,5". Jeśli nie wiesz jak to zdjąć to daj zdjęcia z bliska, żebyś przypadkiem nie otworzył dysku!
 #912959  autor: speclab
 26 lut 2017, 02:08
po prostu odkręć te czarne śruby po bokach dysku i zdejmij ramkę.

Dowolna kieszeń do dysku sata 2,5" będzie pasowała
 #914029  autor: Joe Johnson
 03 mar 2017, 23:42
OK super, dzięki za porady. Odkręciłem dysk, doszedłem do tego żeby wiedzieć jak to ugryźć. Sprawdziłem go przy okazji używając laptopa czy jest sprawny. Zostaje mi kupić kieszeń 2,5 faktycznie ale zależy na porcie USB 3.0. Póki co się rozglądam za czymś najbardziej trafnym w temacie cena-jakość.