DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #729164  autor: Zielony1910
 01 lip 2014, 13:51
Planuję zakup używanej konsoli. Jako że wychodzi Xbox One i PS4 nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem. Jakieś porady? Ijeszcze jedno, czy gry dalej będą wychodziły na XBOX 360 i PS3? Chodzi mi głównie o FIFĘ 15 :)

 #729762  autor: seybr2k1
 03 lip 2014, 10:21
Jeszcze trochę gier wyjdzie na stare konsole. Fifa 15 z tego co czytałem też będzie. Ale nie bądź potem rozczarowany, że grafika na PS 4 czy PC będzie znacznie lepsza. Dotyczy to wielu gier. Ja nie widzę sensu kupowanie starego typu sprzętu, chyba że za nie wielką kwotę z dużym pakietem gier.

 #729774  autor: Sokhzyf
 03 lip 2014, 10:58
Lepiej tę kasę zainwestować w jakąś konsolę nowej generacji Xbox One albo PS4 i spłacić sobie brakującą resztę powoli ratami. Nie ma co się oszukiwać, starsze maszynki będą powoli umierały i też już bym w nie dzisiaj nie inwestował.

 #730044  autor: Tyronkaset
 04 lip 2014, 09:43
Mam podobne zdanie. Lepiej zainwestować w nowsze modele. Xbox 360 to już mały przeżytek. Mam ten model, kiedyś był ok, a teraz już tak nie bardzo.

 #730660  autor: adiq1033
 06 lip 2014, 22:17
Zależy kto czego oczekuje - mowa o walce PS4 vs. Xbox One. Ja na chwilę obecną nie dostrzegam sensu kupowania konsoli "nowej generacji" (taka nowa to ona wcale nie jest, bowiem dużego przeskoku graficznego nie uświadczymy - to nie to samo co z PS2 na PS3), powód jest prosty: brak gier. Te tytuły na które osobiście sam oczekuje (Destiny, Mad Max) ukażą się także na "starą generację". Czy zakup Xbox 360 lub PS3 jest opłacalny? Na pewno nie jeśli wybiegasz myślami w przyszłość. Faktem jest, że gier będzie ukazywać się coraz mniej, lecz wciąż są do dyspozycji genialne tytuły, których zabraknie na XBO i PS4, chyba że ukażą się w nowszych odsłonach. X360 warto kupić chociażby z uwagi na gry na wyłączność, seria Fable, Halo (tu akurat ukaże się odświeżona wersja z 4 częściami na XBO pod nazwą "MasterChief Collection), Gears of War, Forza. Ja całkiem niedawno powróciłem do konsoli, bo zatęskniłem za grami, w które nie mogę pograć na PC. :) Myślę, że 500zł za konsolę poprzedniej generacji można zapłacić. Ja zapłaciłem 550zł z wysyłką za 5 miesięcznego Xbox 360 "E" z dyskiem 250GB. I nie żałuje. :D

 #730720  autor: marcinpilch77
 07 lip 2014, 10:40
Dokładnie z tymi konsolami bywa różniej. Jedyny plus xBoxa to gra bez kontrolerów co jest w ps dość uciążliwe jak dla mnie. Gry graficznie podobne i bez jakiejś rewelacji.

 #730753  autor: adiq1033
 07 lip 2014, 12:45
A odnośnie nowych konsol, tu zestawienie gier z rozdzielczością i liczbą klatek na sekundę: http://uk.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs ... Framerates

[ Dodano: 2014-07-07, 12:56 ]
Jeszcze lista gier, które ukazywały się do maja: http://www.ppe.pl/news-28019-ps4_vs_xbo ... stes_.html

Nie ma w czym wybierać. :D

 #760266  autor: Chemicalifornia
 03 lis 2014, 17:34
Ja rok temu kupiłem PS3 Slim i nie żałuję. Ma wygodniejszy pad od XBox'a i więcej egzotycznych gier (takie typowo japońskie).
Najlepiej sprawdzić, który pad dla kogo jest wygodniejszy i na której jest więcej interesujących gier.
Jeśli PS3, to bym szukał Slim - jest cichszy i lepiej wykonany od Super Slim.
Ale najlepiej mieć oba systemy :D

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes

 #762504  autor: adamkoc
 12 lis 2014, 22:23
Mam obie konsole w najnowszych wersjach i miałem obie w starszych. Jak dla mnie to PS wygrywa.

 #762807  autor: michlak
 14 lis 2014, 10:12
Według mnie Xbox króluje.

 #763209  autor: adiq1033
 15 lis 2014, 18:44
adamkoc pisze:Mam obie konsole w najnowszych wersjach i miałem obie w starszych. Jak dla mnie to PS wygrywa.
michlak pisze:Według mnie Xbox króluje.
Wypowiedzi bez stosownej argumentacji są nic nie warte, wiecie o tym?

 #763352  autor: pakierhakierxd
 16 lis 2014, 14:06
Mam Xboxa 360 Slim 250 gb,kupiłem za 460zł używaną i nie narzekam prócz tego że do grania online jest wymagane konto Gold - i jest mniej gier niż na Ps3 ;) .ogólnie jak nawet miałem konto Gold to nie grałem online więc to dla mnie duży minus nie jest :P ,brakuje tylko mi niektórych gier na X360 jak taki Gran Turismo ...

Gdyby nie kasa kupiłbym zamiast X360 Ps3 ale to ona grała główną rolę ;-)

Kiedyś jak konsola padnie i naprawa nie będzie opłacalna to raczej już Psa kupię.
Póki co niech będzie X360,ja i tak gram raz na jakiś czas więc jakoś żyję przy tych grach co są ;-)

[ Dodano: 2014-11-16, 14:07 ]
Podobno na Ps3 jest lepsza grafa ale nie wiem czy to prawda zresztą mi najbardziej zależy na płynności ;)

Pozdrawiam :)

 #764017  autor: Chemicalifornia
 18 lis 2014, 21:24
Swoją drogą temat trochę typu "co lepsze ios czy android", a wiadomo, że obie konsole są dobre, oraz mają swoich zwolenników i moim zdaniem najlepiej przeanalizować listę gier i wybrać tę, która ma więcej tytułów interesujących ciebie. Możesz jeszcze wybrać do jakiegoś elektromarketu i przetestować obie (wydaje mi się, że w większości są jeszcze i X360 i PS3).

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes

 #764209  autor: thonka
 20 lis 2014, 05:20
pakierhakierxd pisze:Podobno na Ps3 jest lepsza grafa ale nie wiem czy to prawda zresztą mi najbardziej zależy na płynności ;)
dużo zależy od konkretnego tytułu. Gry, które wyszły na obie konsole przeważnie lepiej wyglądają na X360. PS3 pokazuje pazur pod względem grafiki tylko w przypadku gier na wyłączność takich jak Uncharted czy The Last Of Us (obie polecam :) ).
Chemicalifornia pisze:Ja rok temu kupiłem PS3 Slim i nie żałuję. Ma wygodniejszy pad od XBox'a i więcej egzotycznych gier (takie typowo japońskie).
a mi bardziej podobał się pad od X'a, ten od PS3 jest dla mnie czasem za wąski, a wypukłe gałki analogów po dłuższym męczeniu pada to zmora. Ale i tak mam już prawie 3 lata PS3 i patrząc na to jak ma się sprawa z PS4 (baaaardzo powolnie zapełniająca się baza interesujących mnie gier) raczej przez najbliższy rok nie zanosi się na zmianę :)

A czym się kierować przy wyborze? PS3 nadal ma bezpłatne granie online. Drugie w kolejności to w co chcemy grać. Zwłaszcza jak ktoś lubi japońskie produkcje to więcej ich jest na PS3. Bo gry i tak są w śmiesznych cenach. Jeżeli w sklepie widzę używanego Heavy Raina za 35zł to aż mi się wierzyć nie chce.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #764283  autor: adiq1033
 21 lis 2014, 00:28
Mi się marzy PS3, ale w wersji FAT 60GB ze wsteczną kompatybilnością. Wersje europejskie padały niczym muchy i szybko zostały wycofane z produkcji, zaś czytałem, ze te przeznaczone na rynek japoński były znacznie trwalsze i rzadziej ulegały awariom YLOD. Teraz jest tyle kombinacji, ze zmiana pasty, z montazem autorskiego chłodzenia... Szkoda, szkoda że Sony odpuściło sobie tą edycję konsoli. Wyobraźcie sobie taką wizje: bezawaryjna konsola PS3 z napędem Blue-Ray, darmową grą Online i z możliwością uruchamiania gier z trzech generacji (PS1, PS2, PS3). Marzenie. :) A ilość tytułów? Liczona w tysiącach.

Ja m.in. z tego powodu zostałem właścicielem Xbox 360 - mogę pograć w starsze tytuły, co prawda nie wszystkie, ale takiego Darkwatch, czy Red Dead Revolver na PC nie uświadczę. ;)
 #765012  autor: Chemicalifornia
 24 lis 2014, 20:17
To Ci napiszę ciekawostkę, że w toruńskim MM do tej pory działa FAT... A wiadomo, że w takich sklepach konsole działają całymi dniami i to zapakowane w duszne "puszki" z plexi.
I podzielam Twóje podejście, marzy mi się Fat. I dużo lepiej wyglądała i te dotykowe przyciski :D

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #770273  autor: Drakhtul
 14 gru 2014, 20:39
Zainwestuj w lepszego PC-ta i tyle. Moim zdaniem bez sensu jest grac na konsoli i miec do tego kompa. Lepiej wszystko w jednym pozatym lepsza grafika na pc :)
 #770715  autor: thonka
 16 gru 2014, 15:08
Kompa ma obecnie każdy. Mimo wszystko ja nie wyobrażam już sobie grania na PC tym bardziej, że nie lubię FPSów, które są domeną PCtów. Ostały mi się AOE3, SimCity 4, HoM&M3 i to wszystko w co gram na swoim leciwym laptopie.
Konsola to mimo wszystko wygoda i brak inwestowania w kartę graficzną co rok, by mieć tą lepszą grafikę na PC to spory argument, bo konsola na chwilę obecną to ok. 4 lat spokoju.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #772266  autor: jarre
 22 gru 2014, 12:56
mi się wydaję, że jednak lepiej dołożyć kasę i kupić ps4 albo xbox one, ale weź sobie zerknij, co lepiej kupić: ---wymoderowano-Remington---
 #795995  autor: TomiH5
 13 kwie 2015, 14:43
Planowałem kupić PS4 z rok temu, ale postanowiłem poczekać na rozwój wypadków. Widzę, że niewiele się zmieniło w temacie wyboru konsoli. Wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi która platforma jest lepsza PS4 czy XBOX One.

Kto się podzieli swoimi przemyśleniami na ten temat? Na którą konsolę jest więcej gier? Na którą są lepsze ekskluzywne tytuły? Dodatkowy sprzęt (kontrolery kinetyczne czy wirtual reality)? Jak wygląda kwestia obsługi multimediów cz yeż inne usługi poza graniem?