DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #709495  autor: UndiscloseD
 11 kwie 2014, 11:17
Cześć
Mam netbooka Acer Aspire One D270 i sprawa wygląda tak, że komputer nieraz niesamowicie zamuli: przeglądanie prostych stron, uruchomienie jakiegoś programu czasami trwa zbyt długo. Uruchomienie naraz GG, np. telepolis i na nowej karcie YT raczej w 99% zamuli kompa "na amen". Wiem, że po 1GB RAMu nie można oczekiwać nie wiadomo czego...
Dlatego tak ostatnio myślałem czy dołożenie RAMu nie rozwiązałoby trochę problemu?

Czy w ogóle jest sens/możliwość takiej "operacji", czy jednak nie i muszę już zbierać fundusze na nowego laptopa?

EDIT: z tego co wyczytałem w internecie, procesor w tym netbooku obsługuje max 2 GB RAM. A więc czy opłaci mi się dołożyć "tylko 1GB"??

Acer Aspire One D270
Intel Atom N2600
Intel(R) Graphics Media Accelerator 3600 Series
1 GB DDR3
Windows 7 Starter 32 bit

 #709499  autor: Niezgodna7
 11 kwie 2014, 11:38
Nie.
*
Ewentualnie pożycz kość pamięci, a jak jesteś w stanie, to format, i wgraj na nowo system. Pamiętaj o sterownikach do tego typu laptopa!
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, 14:07 przez Niezgodna7, łącznie zmieniany 1 raz.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #709500  autor: UndiscloseD
 11 kwie 2014, 11:45
Calm7 pisze:Nie.
Nie, tzn co?? Nie opłaci się dołożyć?
Calm7 pisze:Ewentualnie pożycz kość pamięci
Ne bardzo...
Calm7 pisze:format
A bo to raz robiłem?...

Czyli chyba muszę zbierać na nowego lapka...

 #709502  autor: Niezgodna7
 11 kwie 2014, 11:52
Nie - w sensie nie rozwiąże tego problemu.
Ale fakt, ceny pamięci to pikuś, na 2 ramu możesz zamienić
:- )
A jak się po formacie zachowywał? W miarę dobrze?
To jeszcze pobaw się zarządzaniem pamięcią, może da się coś wycisnąć.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #709503  autor: UndiscloseD
 11 kwie 2014, 11:57
Calm7 pisze:Nie - w sensie nie rozwiąże tego problemu.
Ale fakt, ceny pamięci to pikuś, na 2 ramu możesz zamienić
:- )
No to skoro nie rozwiąże to problemu to w sumie po co marnować pieniądze. To już wolę te 100 zł czy więcej przeznaczyć na zakup nowego laptopa
Calm7 pisze:A jak się po formacie zachowywał? W miarę dobrze?
Tak samo. W ogóle mam problem z tym netbookiem bo co jakiś czas każe mi przywracać system. Zaczyna mnie to już denerwować...
Kiedyś nawet przez to zbyt częste przywracanie systemu zrobiłem formata, ale to pomogło na jakiś może miesiąc. A jeżeli chodzi o szybkość działania to format w niczym nie pomógł

 #709514  autor: Niezgodna7
 11 kwie 2014, 12:31
Ale ten format to taki naciągany, czy kompletny - nic na dysku nie zostało?
:- )
A tego xp - to nie próbowałeś wgrać?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #709522  autor: UndiscloseD
 11 kwie 2014, 13:05
Przywrócenie do ustawień fabrycznych, to tak jakbym wyciągnął go z pudełka. Nic to nie daje.
Calm7 pisze:A tego xp - to nie próbowałeś wgrać?
Czyli, że co?? :D

 #709537  autor: Niezgodna7
 11 kwie 2014, 14:04
zrób porządny format, a nie przywracanie ustawień.
A że to, że może xp będzie lepiej działał?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #709542  autor: Tomash
 11 kwie 2014, 14:26
U mnie dołożenie 1 GB zwiększyło szybkość diametralnie - nie mieli już po dysku jak kiedyś.

 #709544  autor: slawekt
 11 kwie 2014, 14:41
UndiscloseD pisze:Dlatego tak ostatnio myślałem czy dołożenie RAMu nie rozwiązałoby trochę problemu?
Czy w ogóle jest sens/możliwość takiej "operacji", czy jednak nie i muszę już zbierać fundusze na nowego laptopa?
Napiszę swoją historię... Mam Acer'a D260, czyli w zasadzie podobnie :-)

1. Na W7 Starter i 1Gb RAM to była gehenna, a nie praca...
2. Zainstalowałem Lubuntu i do internetu był jak znalazł. Naprawdę żwawo sobie poczynał, a instalacja systemu banalna. Wszystkie urządzenia rozpoznane prawidłowo, nawet wewnętrzny modem 3G Ericsson (taki był u mnie). Niestety traf chciał, że padł mi główny laptop i musiałem przez 2 miesiące korzystać z programów "pracowych" dostępnych tylko na Windows.
3. Zainstalowałem więc Windows XP, bo pkt. 1 nadal obowiązywał :-(
4. Netbook zyskał na prędkości bardzo! (w stosunku do W7 Starter)
5. Ale dopiero "dołożenie" dodatkowego 1Gb RAM sprawiło, że naprawdę zaczął śmigać :-) Nawet chyba szybciej niż na Lubuntu.
6. I tak to trwa do dziś.
7. Nie instalowałem Linux'a na 2Gb RAM, bo WXP na tym sprzęcie się sprawdził.
8. Nie przez przypadek na stronie domowej Acer'a są sterowniki do wszystkich komponentów netbook'a pod XP. Potraktuj go wcześniej jakimś programem diagnostycznym rozpoznającym sprzęt. Bo sterowników jest sporo i po co instalować niepotrzebne...
9. Niestety WXP nie ma już wsparcia przez M$, dlatego też za jakiś czas przejdę ponownie na Linux'a.
10. I na Linux'ie mój Acer zakończy swój żywot...

P.S. RAM'u niestety nie dołożysz, tylko musisz zamienić obecną kość na 2Gb (netbook ma 1 slot). A i wymiana pamięci niestety nie jest tak prosta, jak np. w Asus'ie EeePC. Ale da się ogarnąć.

I koniec historii :-)

 #709553  autor: wtd
 11 kwie 2014, 15:19
Jak dla mnie to nie pomoże jakoś drastycznie, podstawowym problemem jest po prostu wolny procek. Dołożenie ramu na pewno jakąś poprawę da, ale czy taką jak oczekujesz, ciężko to stwierdzić.