DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

 #705845  autor: user_delete34
 24 mar 2014, 22:05
wook, wyłączony. Na 7 też był wyłączony i problemu nie było.

 #705866  autor: wook
 24 mar 2014, 22:56
Markadiusz, 7 to nie 8.1, włącz ustaw mu ze 2 GB i zobaczy czy będzie lepiej, ja mam u siebie na pagefile przydzielone 6GB (mam 3 GB RAM system Windows 8.1 x64 Enterprise Evaluation Build 9600) i przed przydzieleniem pagefile wywalało błąd o małej ilości pamięci po przydzieleniu brak tego problemu.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #705886  autor: user_delete34
 25 mar 2014, 06:09
Czyli 8.1 jest niedoróbką i właśnie znalazłeś, gdzie jest ten cały błąd. Włączać tego nie będę, bo cała rzecz w tym, by nie korzystać z (dużo wolniejszego przecież) dysku, gdy jest dużo RAMu. + szkoda i tych 6 GB dysku.

 #705889  autor: pakierhakierxd
 25 mar 2014, 08:19
A po co to wyłączać ... wyłączyłeś to i temu masz problemy :( ,ja od zawsze mam to włączone tylko plik przeniesiony na d aby systemowej partycji nie zajmować.
Ja mam na 1 komputerze Windows 8.1 i nie narzekam przyzwyczaiłem się :) ,wcześniej miałem na 2 ale laptop mi się gryzie z 8 -sterowniki itp. więc tam powróciłem do 7.

Pozdrawiam :)

 #705891  autor: MaciejM
 25 mar 2014, 08:21
Nie rozumiem w czym macie problem. Przy 8gb wyłączyłem plik stronicowania i nie mam takich problemów tak jak i przy włączonym.

 #705897  autor: user_delete34
 25 mar 2014, 08:35
pakierhakierxd pisze:A po co to wyłączać ...
? Przecież podałem odpowiedź, przeczytaj post ponad Twoim to zrozumiesz.
pakierhakierxd pisze:wyłączyłeś to i temu masz problemy :(
No właśnie, więc system jest niedorobiony, wcześniej nigdy takich problemów nie było. Gdybym miał na zbyciu SSDka (bo zapis-odczyt go niszczy) na mSATA to może tam bym przeniósł swapa. Tylko po co on w ogóle przy takiej ilości RAMu?

MaciejM, hest taka sytuacja, że u mnie ta pamięć buforowana rozrasta się za bardzo i mimo aż 5 GB RAMu, pamięci dla programów zostaje mało a bufor zwalnia się dopiero po czasie (jeżeli w ogóle). Jeżeli u Ciebie wszystko działa normalnie to nie mogę jednak powiedzieć, że problem rozwiązany i nazywa się Windows 8.1, ale też póki co nie mam co z tym zrobić. Jutro może spróbuję z tym nowym kontem - ale i tak nie przeniósłbym się teraz na inne (za dużo konfiguracji i w ogóle), więc gdyby to miało pomóc, to może za pół roku.

 #705906  autor: sebaa
 25 mar 2014, 09:42
Markadiusz pisze:No właśnie, więc system jest niedorobiony, wcześniej nigdy takich problemów nie było. Gdybym miał na zbyciu SSDka (bo zapis-odczyt go niszczy) na mSATA to może tam bym przeniósł swapa. Tylko po co on w ogóle przy takiej ilości RAMu?
Nie obraź się, ale to nie system jest niedorobiony, ale to Ty nie masz wiedzy. W Windowsach już od pewnego czasu jest bardzo dobre zarządzanie pamięcią RAM. Masz błędnie zakodowane, że przy włączonym pagefile system zamiast z RAM będzie rzeźbił po dysku. W pagefile system trzyma z reguły zbędne dane, które sądzi że mogą mu się kiedyś przydać robiąc przy tym miejsce w RAM. W Twoim przypadku wszystkie śmieci trzyma w RAMie (bo nie ma gdzie indziej) i się dziwisz, ze wywala komunikat o braku miejsca.
Po drugie, to że pagefile zajmuje ileś giga miejsca nie oznacza, że jest tam tyle danych. Czasami plik ma kilka giga wielkości, a fizycznie w nim jest kilkadziesiąt - kilkaset mega danych.
Markadiusz pisze:No właśnie, więc system jest niedorobiony, wcześniej nigdy takich problemów nie było. Gdybym miał na zbyciu SSDka (bo zapis-odczyt go niszczy) na mSATA to może tam bym przeniósł swapa. Tylko po co on w ogóle przy takiej ilości RAMu?
To też jest głupota. SSDka kupuje się dla jego zalet. Nic się nie niszczy, bo to się nazywa zwykła eksploatacja.

 #705912  autor: user_delete34
 25 mar 2014, 10:38
Oczywiście, że mogę czegoś nie wiedzieć - bo po to przychodzę na forum, ale tutaj sytuacja jest dziwna.
sebaa pisze:W Windowsach już od pewnego czasu jest bardzo dobre zarządzanie pamięcią RAM.
Skoro od pewnego czasu - to dlaczego w 7 nigdy nie miałem problemu (i to przy większym zużyciu pamięci przez użytkownika), a na 8.1 go mam? Jak dla mnie to tutaj wyraźnie widać, że system nie radzi sobie z pamięcią.
W swapie "normalnie" trzyma zbędne dane, a u mnie nie ma swapa, więc te same dane trzyma w RAMie. To skąd NAGLE (z instalacją 8.1) tyle tych zbędnych danych się narobiło, że na 7 potrafiłem mieć otwartych kilka programów (w tym te same, o których za chwilę) a na 8.1 GTA:SA + ew. Firefox i dostaję ten komunikat o braku pamięci?
Wg mnie "wina" systemu jest tu oczywista - albo generuje pełno zbędnych tymczasowych danych do tych samych programów, do których Win7 potrafił obejść się bez takich danych albo w inny sposób Win8.1 nie radzi sobie z tą pamięcią.
Gdybym miał teraz włączyć swapa, to z system korzystałby z niego cały czas, a to normalne by nie było i tylko spowolniłoby działanie.

Taka eksploatacja jak ciągły zapis-odczyt zniszczy SSD szybko (te kilka tysięcy cykli wyczerpie się w mig), więc nie nazwałbym tego eksploatacją, a na pewno - nie normalną. Jak SSD to tylko bez swapa.

 #705922  autor: sebaa
 25 mar 2014, 12:12
Skoro od pewnego czasu - to dlaczego w 7 nigdy nie miałem problemu (i to przy większym zużyciu pamięci przez użytkownika), a na 8.1 go mam? Jak dla mnie to tutaj wyraźnie widać, że system nie radzi sobie z pamięcią.
Podpowiem. Chodzi o cyferki... :) Inna architektura systemu, inne funkcje, inne sterowniki, inne opcje. System więcej ładuje do RAMu. Kiedyś na 95/98 pracowałem na 32 MB RAMu, czy to oznacza, ze Windows 7 jest systemem do d@@y, skoro pisze teraz z laptopa co ma 8 giga RAMu?
W swapie "normalnie" trzyma zbędne dane, a u mnie nie ma swapa, więc te same dane trzyma w RAMie. To skąd NAGLE (z instalacją 8.1) tyle tych zbędnych danych się narobiło, że na 7 potrafiłem mieć otwartych kilka programów (w tym te same, o których za chwilę) a na 8.1 GTA:SA + ew. Firefox i dostaję ten komunikat o braku pamięci?
Bo to są dwa różne systemy, mimo jednej rodziny? Bo są dodane funkcje w celu rozbudowy, optymalizacji i przyspieszenia systemu? Nie wiem. Ja nie mam zamiaru bronić czy tłumaczyć 8.1 względem 7. System ma takie założenia, mechanizmy i tyle. Pewnie za jakiś czas Windows 10 będzie potrzebował 50-70 giga miejsca najlepiej na SSD, 32 giga ram i będzie się "robić na nim" to samo co na 98, który po instalacji zajmował około 160 mega na hdd i do pracy potrzebował 64 mega.
Markadiusz pisze:Wg mnie "wina" systemu jest tu oczywista - albo generuje pełno zbędnych tymczasowych danych do tych samych programów, do których Win7 potrafił obejść się bez takich danych albo w inny sposób Win8.1 nie radzi sobie z tą pamięcią.
No tak jest, tyle że to normalny rozwój. 98 był projektowany w czasach gdzie było 32-64 MB RAM i był tak napisany, żeby mógł w tym normalnie pracować. 8.1 jest systemem na czasy w których czymś normalnym jest 8-12 GB RAM i ma wiele funkcji, które są załadowane do RAM celem przyspieszenia działania systemu. Taka polityka. Jeśli jej nei akceptujesz, lub nie masz sprzętu, to zmieniasz system.
Markadiusz pisze:Gdybym miał teraz włączyć swapa, to z system korzystałby z niego cały czas, a to normalne by nie było i tylko spowolniłoby działanie.
A dlaczego ma niby z niego korzystać cały czas? Sprawdzałeś to odpowiednim programami, czy tylko masz takie odczucia? Jeśli Ci brakuje RAMu, to go dokupujesz, a nie wyłączasz SWAPa. Ideologia na poziomie takim, że lekiem na skręcenie kostki byłaby amputacja nogi.
Taka eksploatacja jak ciągły zapis-odczyt zniszczy SSD szybko (te kilka tysięcy cykli wyczerpie się w mig), więc nie nazwałbym tego eksploatacją, a na pewno - nie normalną. Jak SSD to tylko bez swapa.
Dla SSD groźne są zapisy. To po co Ci SSD? Żeby się kurzył? W normalnej pracy na komputerze ze wszelkimi swapami, ceche, tempami itp SSD powinien pociągnąć bez problemu 3-5 lat.

 #706665  autor: wtd
 28 mar 2014, 14:43
Markadiusz pisze:Gdybym miał teraz włączyć swapa, to z system korzystałby z niego cały czas, a to normalne by nie było i tylko spowolniłoby działanie.
Nie jestem przekonany czy działałby wolniej niż system sypiący cały czas komunikatami o braku pamięci :p
sebaa pisze:To po co Ci SSD? Żeby się kurzył? W normalnej pracy na komputerze ze wszelkimi swapami, ceche, tempami itp SSD powinien pociągnąć bez problemu 3-5 lat.
To chyba cały czas przesada. Jak ostatnio czytałem recenzję samsunga 840, który ma mniej trwałe bramki TLC to wyszło im ok 7 lat i to z założeniem sporego marginesu, twierdzili że jakby mało używać kompa to można ten wynik i x2 jeszcze pomnożyć. A że pozostałe dyski nie używają TLC to ten czas się jeszcze wydłuża (no chyba że ktoś wygrzebie jakieś SSD sprzed 4 lat, wtedy było zdecydowanie gorzej).

 #707081  autor: user_delete34
 30 mar 2014, 22:58
sebaa pisze:Bo są dodane funkcje w celu rozbudowy, optymalizacji i przyspieszenia systemu?
Wzrost wymagań, a system miał być lepiej zoptymalizowany itp. Jakoś nie widzę funkcjonalności, która miałaby pożerać zasoby.

Sprzęt mam z wysokiej półki, na pewno nic mu nie brakuje. Domyślnie było na nim 8, ja go dostałem z 7. Teraz mam czyste 8.1 z kilkoma aplikacjami i dopiero teraz system wywala błędy przy GTA. Coś z nim nie tak, ale jeżeli prostego rozwiązania (bo co tu naprawić?) na to brak, to po prostu dziękuję za dotychczasową pomoc - bo nie będę się teraz z tym grzebał na 2 konta itp. Powoli muszę się szykować na kolejny downgrade.

 #707099  autor: MaciejM
 31 mar 2014, 02:19
Jak się nie umie dobrze systemu postawić to niektórym Windows 95 będzie skomplikowany...

 #707109  autor: user_delete34
 31 mar 2014, 08:43
MaciejM pisze:Jak się nie umie dobrze systemu postawić
Gdzie mógłbym zrobić błąd? 64bit, jak być powinno, już nie wiem, co miałbym tam skopać. Co to znaczy wg Ciebie: dobrze postawić?

 #707112  autor: sebaa
 31 mar 2014, 09:30
Gościu kupuje fają brykę (samochód). W tym samym czasie dowiaduje się, ze w PRLu część kierowców w maluchach i dużych fiatach upuszczała powietrza w oponach, dzięki temu poprawiała się przyczepność. Gościu na swój chłopski rozum myśli, myśli, kombinuje i "wymyśla", że skoro upuszczenie powietrza było dobre, to całkowite wypuszczenie będzie zdecydowanie lepsze. Wypuszcza powietrze z kół, a później przychodzi na forum żalić się jakie to gówno kupił, producent jest bee i w ogóle, bo tym wypasionym samochodem bez powietrza się źle jeździ... Brzmi znajomo?

Serio. 8.1 nie jest napisany pod Ciebie i Twoje zastosowania. Jest zaprojektowany tak, żeby działał na kilkudziesięciu tysiącach możliwych konfiguracji i kilkuset milionów użytkowników. Jeśli masz dosyć RAMu do swoich zastosowań, to system nie będzie korzystał ze SWAPu. Przerzuci tam swoje zbędne rzeczy, które mu są do działania POTRZEBNE, a których nie wykorzystuje w danej chwili, po to, żeby było miejsce w pamięci RAM. Skoro Ty mu wyłączasz tą opcje, to co w tym dziwnego, że nie ma gdzie tych rzeczy zrzucić i siedzą w RAM? Masz błędne założenia i wyciągasz błędne wnioski. Wyłączenie SWAPa nie przyspiesza działania systemu, wręcz przeciwnie, bo system nie ma RAMu i się dławi.

Serio małą rada. Zainstaluj sobie jakiś program, który mierzy, który mierzy "ruch" na plikach/folderach. Nie zakładaj z góry, że system ciągle korzysta z dysku. Oczywiście, będzie korzystał, jeśli masz za mało RAMu. Ale to wtedy dokupujesz ramu, a nie wyłączasz mu tą możliwość (zamiast leczenia skręconej kostki amputujesz nogę w udzie). No chyba, ze jesteś niereformowalny, to dalej stwarzaj sobie sam problemy i marudź jak to jest źle.

 #707138  autor: MaciejM
 31 mar 2014, 12:06
Markadiusz, po pierwsze SWAP, SWAP i jeszcze raz SWAP.

Nie wiem skąd te przekonanie, że wyłączenie SWAP przyśpieszy komputer...

Zawsze możesz zainstalować dziurawego, zawieszającego się XP'ka, tam nawet jak SWAP wyłączyć to dużej różnicy mu nie zrobi :smt005


XP szybszy od Windows 8 ? Na pewno nie

http://www.youtube.com/watch?v=B6192ie9MbU&t=27

 #707165  autor: user_delete34
 31 mar 2014, 14:56
sebaa pisze:Przerzuci tam swoje zbędne rzeczy, które mu są do działania POTRZEBNE, a których nie wykorzystuje w danej chwili, po to, żeby było miejsce w pamięci RAM. Skoro Ty mu wyłączasz tą opcje, to co w tym dziwnego, że nie ma gdzie tych rzeczy zrzucić i siedzą w RAM?
Jednak skoro wcześniej te śmieci nagle potrafiły się rozrosnąć do prawie 3 GB, to podejrzewam, że teraz dysk będzie często mielił.
MaciejM pisze: Nie wiem skąd te przekonanie, że wyłączenie SWAP przyśpieszy komputer...
Przy takiej ilości RAMu system mógłby bez problemu wykorzystywać RAM i jednocześnie powinien być bardziej zoptymalizowany, by nie generować tylu zbędnych (a jednak niby przydatnych mu) plików.
MaciejM pisze: Zawsze możesz zainstalować dziurawego, zawieszającego się XP'ka, tam nawet jak SWAP wyłączyć to dużej różnicy mu nie zrobi :smt005
Ja rozumiem, że wszyscy Twoi znajomi mają xpka, twierdzą, że on będzie najszybszy (bo mają komputry z '99) i dlatego tak uważasz? Jak lubię tamten system, tak ani przez chwili nie myślałem do niego wracać, więc ten hejt jest nie na miejscu.
MaciejM pisze:Oczywiście, będzie korzystał, jeśli masz za mało RAMu. Ale to wtedy dokupujesz ramu, a nie wyłączasz mu tą możliwość (zamiast leczenia skręconej kostki amputujesz nogę w udzie). No chyba, ze jesteś niereformowalny, to dalej stwarzaj sobie sam problemy i marudź jak to jest źle.
Przypomnę: mało RAMu nie mam. U znajomego Win 8 32bit chodzi zajmując ok 500 MB RAMu, u innego wersja 64bit z jednym programem ASUSa - 700 MB. U siebie teraz włączyłem |SWAP|=|RAM|. Widzę, że trochę przerzuca się do RAMu, nadal jednak jest zajęte 880 MB na starcie z tylko sterownikiem bluetooth. Sterownikiem, nie programem z interfejsem graficznym, poza tym tylko system.
Może tymczasowo jakoś to wystarczy, ale i tak wkrótce muszę wrócić do 7mki.

 #707352  autor: MaciejM
 01 kwie 2014, 11:32
64-bitowy system ZAWSZE będzie zajmować więcej ramu po stracie. Czemu ?
Między innymi przez WOW64 można to nazwać emulatorem dzięki któremu możesz włączyć aplikacje 32 bitowe.

Windows to niestety nie Mac OSX w którym od wersji 10.7 jest wypuszczany tylko w wydaniu 64 bitowym
Markadiusz pisze:Ja rozumiem, że wszyscy Twoi znajomi mają xpka, twierdzą, że on będzie najszybszy (bo mają komputry z '99) i dlatego tak uważasz? Jak lubię tamten system, tak ani przez chwili nie myślałem do niego wracać, więc ten hejt jest nie na miejscu.
Ten hejt jest jak najbardziej na miejscu, wystarczy poczytać fora nie tylko ja nienawidzę XP, co do moich znajomych część korzysta z Visty x64 jakoś problemów z wydajnością nie mają, większość z MACa i nawet nie korzystali z Windowsa XP w domu, a korzystali z iMaca G3 i z OSX będą pewnie zawsze korzystać, a Ci co mają Windows 7 przechodzą na 8.1 też narzekań nie słyszę.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 11:39 przez MaciejM, łącznie zmieniany 1 raz.

 #707354  autor: user_delete34
 01 kwie 2014, 11:35
Markadiusz pisze:u innego wersja 64bit z jednym programem ASUSa - 700 MB. U siebie teraz włączyłem |SWAP|=|RAM|. Widzę, że trochę przerzuca się do RAMu, nadal jednak jest zajęte 880 MB

 #707357  autor: MaciejM
 01 kwie 2014, 11:41
Markadiusz, naprawdę ? myślisz, że po wyłączeniu SWAPu będzie Ci zrzucać do RAMU cały dysk twardy, a jak włączysz SWAP użyje Ci 200 mb ramu a reszta na dysk twardy ?

RAM zawsze będzie miał pierwszeństwo, później SWAP. To nie XP, że masz 6 GB ramu to i tak większość będzie pchać do SWAPU, bo tak.

 #708724  autor: user_delete34
 07 kwie 2014, 15:48
SWAP włączony, z rozmiaru = RAM, kilka włączonych aplikacji, w tym GTA:SA. System wywala komunikat o braku pamięci, choć w menadżerze pamięci jeszcze pełno wolnej (RAMu jeszcze prawie 2 GB, SWAPu nie pamiętam ile, ale Firefox na pewno w RAMie). Zamykam komunikat, powracam do GTA. Za jakiś czas Alt+Tab i wywalony z RAMu Firefox. Mam nadzieję, że w Windzie kolejnej edycji to naprawią.