DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

 #664669  autor: pakierhakierxd
 28 wrz 2013, 08:29
Dla mnie tam konsola jest bardzo ok ;) ,nie stać mnie na duża modernizację kompa ...,zresztą to co mam całkowicie mi starcza,temu mam konsolę i tam mogę pograć we wszystko ...

Pozdrawiam :)

 #664678  autor: user_delete27
 28 wrz 2013, 10:41
adiq1033,
Wyrosłeś z grania na PC, a na konsoli nie? Tu całkowicie Cię nie rozumiem...
No widzisz, ja jeszcze kilka lat temu bylem zacietym pecetowcem, czasy San Andreas, GTA IV , modern warfare,ow i innych black opsow w wersjach na blaszaka bardzo mile wspominam. Pad nigdy nie zastapi precyzyjnosci myszki. Ale od czasu kiedy zawodowo musze siedziec przed kompem po kilka godzin dziennie i obrabiac pewne rzeczy to stacjonarka bokiem mi wychodzi. Wole usiasc 4,5m od telewizora, wlaczyc konsole i pograc chociazby we wspomniana przez ciebie FORZE - i wlasnie w takich grach konsole ukazuja wyzszosc nad PC. Moze nie wyzszosc technologiczna, ale z 4 metrow zaden piksel mnie w oko nie ukluje ;) Bezprzewodowe pady z galkami analogowymi miazdza klawiature. Wiem, mozna je podpiac pod pc, tylko kolejny raz pytam po co ?
Zatem wybacz, ale nie uważam, aby było to "wyrzucanie kasy w błoto", zwłaszcza, że poza grami mogę wykonywać inne czynności, chociażby obróbkę zdjęć, gdy tylko przyjdzie mi na to ochota.
Jak juz pisalem wczesniej, ja stacjonarke traktuje jako narzedzie pracy, a konsola to typowa zabawka.
Idąc tym tokiem pojmowania świata, za rok będziesz musiał kupić Xbox One, bo nie będziesz miał w co grać na Xbox 360
X-box One kupie, ale dopiero jak wyrosnie z problemow wieku dzieciecego.
Ano tak, ale kiedy wychodził NES, to nie każdy miał komputer w domu - ta cena i wymagane miejsce, dla wielu były przeszkodami nie do pokonania.
W latach 80-tych komputery nie zajmowaly juz calego pokoju. Ale znowu wygoda wygrala z "wielozadaniowoscia" owczesnych pc.
Serio? Sądzicie, że Rockstar nie pokusi się o zarobienie następnych kilkudziesięciu milionów dolarów?
Pewnie wypusci wersje PC. Tylko dlaczego ja, fan serii GTA mam na to czekac?
Konsole są opłacalne na początku cyklu ich zycia - w tym okresie komputer o podobnej mocy obliczeniowej kosztowałby dwu lub trzykrotnie tyle, ale wszystko obija się na cenach gier, dla prostego przykładu: Fifa 2014 na PC - 119/125zł, a na konsole 219/225zł.
Na poczatku cyklu zycia konsol to jedyne co jest w nich oplacalne to gwarancja producenta bo psuja sie na potege. Mialem ps3 krotko po premierze i po 2 wizytach w serwisie sprzedalem to w cholere i wrocilem do pc. Natomiast co do cen gier - nie uwazasz ze ich wysokosc w polsce to zasluga naszych rodzimych dystrybutorow? Polaczek zawsze wyrwie od polaczka tyle ile bedzie mogl. Chory kraj :/

 #664735  autor: adiq1033
 28 wrz 2013, 16:18
Natomiast co do cen gier - nie uwazasz ze ich wysokosc w polsce to zasluga naszych rodzimych dystrybutorow? Polaczek zawsze wyrwie od polaczka tyle ile bedzie mogl. Chory kraj :/
Bardziej przyczepiłbym się stawkom godzinowym za wykonana pracę. W USA za godzinę dostaniesz 7-10$, grę w dniu premiery na konsolę kupisz za 50-60$, natomiast w Polsce pracujesz za 5-8zł, a gra kosztuje 219-249zł... Za granicą nie ma tak dużych różnic miedzy grą wydaną na PC, a konsolą.
dziadek186 pisze:
Pewnie wypusci wersje PC. Tylko dlaczego ja, fan serii GTA mam na to czekac?
Dla mnie bardziej niezrozumiałe będzie to, jeśli gra pecetowa cenowo dorówna tym konsolowym, tu sarkastyczne pochwały dla Blizzard'a ze swoim Starcraftem II i Diablo III w cenie 199zł...
dziadek186 pisze:
W latach 80-tych komputery nie zajmowaly juz calego pokoju. Ale znowu wygoda wygrala z "wielozadaniowoscia" owczesnych pc.
Tu myślę, że większą rolę odgrywała cena za obydwa urządzenia.
dziadek186 pisze:Bezprzewodowe pady z galkami analogowymi miazdza klawiature. Wiem, mozna je podpiac pod pc, tylko kolejny raz pytam po co ?
Dla wygody? Ja w różne gry (Fable III, Gears of War, Fifa, GTA IV, Far Cry, Halo) gram na gamepadzie od 360-ki i nie bezprzewodowej, a przewodowej. Dlaczego? Pad jest zdecydowanie lżejszy, nie męczy tak nadgarstków, a przewód o długości ~3 metrów jest wystarczający. Każdy lubi co innego, wszystkim nie dogodzisz. :wink:

 #664747  autor: drcox
 28 wrz 2013, 17:31
Nie mówcie, że nawet tutaj, na tak neutralnym gruncie będziecie się lać po mordzie konsolowcy vs. pecetowcy :lol: Przecież to już jest tak nudne że nie idzie tego czytać.

 #665732  autor: znawca
 03 paź 2013, 20:23
Teraz komputery i konsole to praktycznie to samo. Wystarczy spojrzeć na bebechy next genów. PS3 z procesorem Cell to była jakaś innowacja, Czwórka będzie mieć już zwykłe nudne pecetowe wnętrze.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #694044  autor: Mika112
 28 sty 2014, 14:48
A do kiedy wychodziły x boxy które można było skrakować?

Pozdrawiam wszystkich : )

 #696387  autor: adiq1033
 06 lut 2014, 15:10
znawca pisze:Teraz komputery i konsole to praktycznie to samo. Wystarczy spojrzeć na bebechy next genów. PS3 z procesorem Cell to była jakaś innowacja, Czwórka będzie mieć już zwykłe nudne pecetowe wnętrze.
Ta nowa generacja do komputery zamknięte w obudowie konsoli. Zaloże się, że większość gier wychodzić będzie na PC (architektura). Producenci konsol patrzą w stronę gier Indie i cudactw pokroju FreeToPlay. W cenie konsoli "nowej generacji" jest przyzwoitej klasy komputer za 2000-2500zł.
Mika112 pisze:A do kiedy wychodziły x boxy które można było skrakować?
Co masz na myśli? Modyfikację napędu LT czy chip RGH i granie z dysku twardego? Chyba wszystkie, ale im nowsza wersja konsoli, tym droższa przeróbka. Nieopłacalny jest zakup Xbox 360 E (stylistyka na Xbox One) - ma o jeden port USB mniej, a dokonując przeróbki i tak utracisz gwarancję na sprzęt. Najlepiej jest kupić Xbox 360 Slim (matowy, wersja piano jest podatna na zarysowania) lub Fat z płytą główną Jasper (produkowane bodajże od 10.2008r., najłatwiej szukać tych po 2009 roku z zasilaczami 150W).

Ja sam kupiłem teraz Jaspera (konsola+dysk+zasilacz) za 300zł z wysyłką włącznie. Nie wiem czy dobrze na tym wyjdę, bo po fakcie zorientowałem się, że w zestawie nie jest wymieniony gamepad, ale na szczeście mam własny od komputera. Zaletą jest to, że konsola nigdy nie była otwierana (plomby gwarancyjne nienaruszone), ani przerabiana, więc mogę grać po sieci bez ryzyka. :) Ano i inaczej się czuje wiedząc, że nikt nie zaglądał i nie grzebał w środku konsoli.

Za ~300-350zł możesz kupić Jasper (konsola, zasilacz, gamepad) w wersji Aracde, czyli bez dysku twardego, ale za 150zł zrobisz RGH, a za 100zł kupisz dysk zewnętrzny 320GB, z którego będziesz mógł uruchamiać gry pobrane z sieci. Na RGH nie można grać po sieci, więc kupowanie Xbox 360 Slim (wbudowane Wifi) jest troche bezsensowne, bo po co dopłacać do czegoś, z czego nie będziesz korzystał. Na wersji Fat zawsze zaoszczędzisz parę gorszy.

 #696934  autor: seybr2k1
 09 lut 2014, 12:49
Ja gram głównie na PC. Z prostej przyczyny. Nie gram w byle co, jestem dość wybredny. Stać mnie na zakup kilku gier (kupiłem gdzieś 10 - 12 w 2013). Są tańsze od konsolek, nie pamiętam kiedy kupiłem wersję box. Kupuję wersje cyfrowe. Jak chce mieć ładne pudełko, zamawiam kilka na allegro. Sprzedają coś takiego na allegro. Pracuje dużo przy moim PC. Planuje w tym roku zmienić puszkę, ta jest ok. Ale przyda się drugi komp w domu. Potrzebuje szybszej maszyny. Obecny stosunek mocy PC a konsoli jest dość dobry dla graczy. Nie trzeba wydać dużo kasy, by grać przez kilka lat bez strachu. Pomijam tanie puszki z allegro full HD DX11 z kartą dwa 2gb ramu. Gdzie często części są z pupy a grafika nadaje się do worda.
Planuje kupić PS 4 albo Xboxa One. Bardziej ku dziecku czy żonie. Chodzi mi o gry ruchome. Jak miał bym np. kupić BF 4 na PS 4 a na PC, wybieram PC. Cena gry i sorry, myszki nic nie przebije.

 #696938  autor: wtd
 09 lut 2014, 13:14
seybr2k1 pisze:i sorry, myszki nic nie przebije.
Do strzelanek tak, ale już do gier w których więcej się bije, walczy mieczem czy inną pałką (Devil May Cry, God of War, Assassin's Creed itp) to już pad jest jak dla mnie dużo wygodniejszy. W samochodówkach analogowe gałki i spusty też pozwalają dużo lepiej jeździć (nie jest to kierownica, ale o niebo lepiej niż klawisze)

 #697246  autor: seybr2k1
 10 lut 2014, 15:58
Ja głównie gram w FPS`y i RTS`y. RPG, nie gram. Jedynie to w Wieska nowego zagram. Jakieś wyścigi, to jedynie F1 w co ostatnio grałem. Mi klawiatura odpowiada. Grałem też na dobrej kierownicy, taka jak z F1. Super się gra, kwestia wprawy ;].
Kwestia kto co lubi. Mi się dobrze grało w ostatniego Tomb Raidera ;]. Choć nie powiem. Port Resident Evil 6 popsuli. Sterowanie było czasem mega wk.... Szczególnie akcja z Chrisem i ostatnim bosem.

 #697397  autor: adiq1033
 10 lut 2014, 23:26
Odchodzimy trochę od tematu. :wink: