DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #612711  autor: babeo
 09 lut 2013, 18:17
Jestem totalnie zielony, a chciałbym sobie coś kupić do zabawy z rodziną.

Głównie gry sportowe z tymi move/kinektami. Oprócz tego jakiś Need For Speed i Call od Duty czy GTA.

Czy jest jednoznaczna odpowiedź, która konsola jest lepsza?

 #612717  autor: Sig
 09 lut 2013, 19:15
Która lepsza to ci nie powiem, ale zależy ile masz do wydania i czy możesz poczekać, bo w tym roku premierę powinny mieć kolejne generacje konsoli, odpowiednio PS4 i Xbox 720, choć nazwy mogą mieć inne. Nie wiadomo jednak dokłądnie kiedy, być może PS4 zostanie zaprezentowane 21 lutego, ale do sprzedaży prędzej niż w czerwcu raczej nie trafi, a i tak wtedy w Polsce za prawdopodobnie 1999-2499 zł (by z biegiem czasu potanieć).

Zresztą o konsolach sie nie wypowiadam, bo wolę PC (tańsze gry, możliwość rozbudowy itd.)

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #612723  autor: UndiscloseD
 09 lut 2013, 19:51
Nie znam się jakoś specjalnie na konsolach, ale mogę podzielić się z Tobą moja subiektywną opinią: jak dla mnie obydwie te konsole są świetne, obydwie oferują(chyba) to samo, więc ja gdybym kupował którąś z nich to kierowałbym się bajerami, tzn. jak dla mnie fajniejszy jest XBOX z tego względu, że machasz przed tym kinectem całym ciałem, a do obsługi PS3 musisz już mieć kontroler. A więc jak dla mnie większą frajdą jest XBOX+kinect. :)

 #612751  autor: orson_dzi
 10 lut 2013, 00:08
Tutaj dużo jest kwestią gustu.
Dla mnie Xbox ma wygodniejszy kontroler i przede wszystkim Gears of War. Jest to coś, dla czego byłbym w stanie kupić sobie X360 na 2-3 tygodnie i potem sprzedać. Tylko po to, żeby zagrać ;) .
Z drugiej strony, Uncharted podobno też jest dobre.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #614371  autor: adiq1033
 17 lut 2013, 02:23
Osobiście sądzę, że dla rodziny lepszym rozwiązaniem jest Xbox 360 + Kinect. Jest przy tym więcej frajdy, nawet wśród dorosłych. Jednak kupowanie konsoli w tym momencie (mowa o nowej sztuce prosto ze sklepu) mija się troszkę z celem. Co prawda Microsoft zapowiedział już, że nie zamierza obniżać cen 360-ki, nawet gdyby wspomnianego 21-ego lutego Sony na swoim PlayStation Meeting miało zapowiedzieć lub zaprezentować następcę PS3. Dlaczego? Bo ma tak przychylne wyniki finansowe, że może sobie na to pozwolić. Sig, racja - gry na peceta są tańsze, ale tu rozchodzi się głównie o rozrywkę grupową. Na komputerze trudno grać całą rodziną. babeo, pamiętaj, że sensory ruchowe wymagają trochę miejsca w salonie. Miałem wszystkie konsole obecnej generacji, łącznie ze zwycięzcą Nintendo Wii - tu jeśli chodzi o wspólne granie było najlepiej - gierki są proste, kolorowe i zabawne, a i stary gracz jak ja lubiący hektolitry krwi i tysiące zwłok (ach, GoW...) nie raz odpalał sobie na przykład kręgle i grał. :) Xbox ma naprawdę świetne tytuły, sam spędziłem godziny przy grach z serii Gears of War, Halo, a mam jeszcze do zaliczenia przygodowe Fable oraz niesamowitą Forzę. Obecnie z powodu małych kłopotów finansowych nie mogę sobie pozwolić na tego typu rozrywkę, ale z czasem na pewno do tych tytułów przysiądę. Dodatkowym atutem Xbox 360 jest to, że ma listę gier z poprzedniej generacji, które są kompatybilne z obecną. Te gry są na Allegro za grosze dostępne. Wracając na krótko do Wii - te konsole są tak tanie, że bez problemu za 500zł złapiesz coś po "modyfikacji" z dyskiem zewnętrznym i możliwością uruchamiania plików ISO. Do złego nie namawiam, jedynie informuję. :wink:

 #642320  autor: TechFan1987
 26 cze 2013, 11:00
A ja z drugiej strony jest użytkownikiem - i po trochy fanem - PS3. Jeśli chodzi o pada - faktycznie jest wygodniejszy ten od XBoxa. Mój współlokator kupił drugi do grania w Fifę taki zaprojektowany jak od X360 i widzę, że faktycznie ma on sporo zalet.

Co do gier - tutaj bym się kłócił, bo exclusive na PS3 są wybitne - Uncharted 2 to gra wybitna, a trójce bardzo do tego miana blisko, podobnie z God of War - genialna seria. Teraz wydane zostało The Last of Us, nadchodzi Beyond, świetne Gran Tourismo - można by tak wymieniać bez końca.

Na plus dla PS3 jest również awaryjność, legendy się pisze o RDOD na X360, na PS3 zdarzy Ci się to tylko jeśli używasz konsoli nierozważnie - odłączasz działającą od zasilania itp. Jedyny problem jaki miałem ze swoją starą już FAT 80GB to tzw. Black Screen. Konsola uruchamia się normalnie, ale na TV nie wyświetla się nic - ani system mlm , ani gry - nic, choć słychać, że menu działa normalnie. Miałem to jednak parę razy i nie było to bardzo uciążliwe. Za którymś restartem działało już normalnie.

Rada jest jednak jedna - kupuj taką konsolę, jaką mają twoi kumple. Wymiana grami, granie po sieci - po to jest konsola, dobrze więc mieć ten sam system. Pzdr!

 #642390  autor: znawca
 26 cze 2013, 14:49
Jak chcesz się bawić w gry na ruch, to Kinect jest dużo lepszym rozwiązaniem niż PlayStation Move i te pałeczki do trzymania, które mogą ci zwyczajnie wypaść i walnąć komuś w głowę :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #643097  autor: adiq1033
 28 cze 2013, 20:55
Jestem ciekaw czy babeo zdążył zakupić którąś z tych konsol. Cena za Xbox 360 Slim z Kinectem dziś w sklepie wynosi około 1300zł. Już chyba wszyscy wiedzą, że w tym roku na półkach zagoszczą nowe konsole, Xbox One i PS4. Ta druga ukaże się w okolicach gwiazdki i ma kosztować około 1800-2000zł. I tak myślę, czy autorowi wątku opłacałoby się bardziej wstrzymać z zakupem, odłożyć te 500zł i kupić konsolę, która z pewnością zadziwi grafiką.
TechFan1987 pisze:Jeśli chodzi o pada - faktycznie jest wygodniejszy ten od XBoxa. Mój współlokator kupił drugi do grania w Fifę taki zaprojektowany jak od X360 i widzę, że faktycznie ma on sporo zalet.
Sam gram na kontrolerze X360 w Fifę 13 i innę tytuły na PC (np. Gears of War, Far Cry 3, Fable III, Dead Island...).

 #643107  autor: znawca
 28 cze 2013, 21:40
A ja mam jakieś dziwne wrażenie, że konsole zatrzymały się w rozwoju tak jak PC... i skok jakości z PS3 na PS4 będzie nieporównywalnie mniejszy niż ten z PS2 na PS3 :)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #644331  autor: Kobe
 03 lip 2013, 12:33
Wiecie może gdzie na terenie trójmiasta mogę kupić jakieś tanie używane gry na PS3? Z góry dzięki za propozycje ;)

sprawozdawczość finansowa

 #653105  autor: Qendo
 07 sie 2013, 11:03
witaj
miałem obydwie konsole
za nic nie oddam ps3 dlaczego ? posiada blu ray , darmowe połaczenie z internetem nie trzeba dokupywać żadnych abonamentów jak to jest w przypadku microsoftu 12 miesięcy koszt ok 120zł . synchronizacja ps3 z telewizorami sony czy urządzeniami typu tablet , ps vita , psp . możesz mnieć pady od logitecha czy inne zamienniki , xbox nie akceptuje innych marek jeśli chodzi o kontrolery . teraz ps3 superslim nowy kupisz za 600zł nowy

 #653141  autor: adiq1033
 07 sie 2013, 12:58
Obecnie kupienie konsoli mija się z celem. Tuż na horyzoncie czeka na nas nowa generacja, która będzie bardziej otwarta na produkcje młodych zespołów tworzących niezależne gry. Całą architektura zbliżona do PC... PS3 niby będzie wspierane tam do 2015 roku bodajże, ale gry nadal są drogie...
Qendo pisze:darmowe połaczenie z internetem nie trzeba dokupywać żadnych abonamentów jak to jest w przypadku microsoftu 12 miesięcy koszt ok 120zł
Bla bla bla... 10zł/miesięcznie, faktycznie MAJĄTEK. Kiedy konsole Microsoftu i Sony przeżywały świetliste lata żywotu, różnica w cenie gier wynosiła około 20-30zł za ten sam tytuł (ceny z Allegro) na korzyść X360, więc wydanie raz na miesiąc 10-15zł nie było wielkim wydatkiem.
Qendo pisze:synchronizacja ps3 z telewizorami sony czy urządzeniami typu tablet , ps vita , psp .
Ta, niby atut atutem, ale nie kazdy z tego korzysta... To samo dotyczy napędu Blue-Ray.
Qendo pisze:możesz mnieć pady od logitecha czy inne zamienniki , xbox nie akceptuje innych marek jeśli chodzi o kontrolery .
Doprawdy? Ja pamiętam, że któraś z "cudownych" aktualizacji zablokowała możliwość korzystania z nielicencjonowanych akcesoriów, bez logo $ony. A największą głupotą Japończyków było zablokowanie instalacji Linuxa na konsoli.

 #654271  autor: Qendo
 12 sie 2013, 14:27
po co niby ci system linux na konsoli?
ja tam wolę nie płacić 10 zł miesięcznie , a co zauważułem róźnic w cenach gier nie ma
dla mnie xbox jest lepszy pod kinecta i przerobienie pod lt 3.0 nic więcej
a nie denerwuje Cię to ,że trzeba mieć baterie do pada w xbox ? mnie to denerwowało zmienianie co kilkadzesiąt godzin baterie .
ja sobie np nie wyobrażam bym z kierownicy g25 przesiadł się na microsoft , może thundermaster jest kompatybilny z xbox to wtedy zmienia nieco postać rzeczy ;)

tak dokładnie EA SPORTS zablokowało mi 3 tyg temu w fife 13 użycie logitecha z czym nigdy problemów nie miałem .

 #654357  autor: adiq1033
 12 sie 2013, 20:23
Qendo pisze:po co niby ci system linux na konsoli?
Możliwosć przeistoczenia konsoli w komputer to wada? Dla mnie im więcej możliwości personalizacji i modyfikacji, tym więcej + dla urządzenia. Kto chce, wgra sobie, kto nie chce, nie wgra. Logiczne.
Qendo pisze:ja tam wolę nie płacić 10 zł miesięcznie , a co zauważułem róźnic w cenach gier nie ma
Teraz nie ma, na początku były, np. któraś z części Pro Evolution Soccer na X360 była za 219zł, a na PS3 za 229/239zł. Nawet na giełdzie gdzie mogłeś wymienić oryginał na inny ceny różniły się od siebie.
Qendo pisze: dla mnie xbox jest lepszy pod kinecta i przerobienie pod lt 3.0 nic więcej
Nie wiem, po ile chodzą pirackie kopie na PS3, ale jeśli są po 10-15 złotych to faktycznie różnicy w cenach nie masz (w przypadku piractwa, na obecną chwilę). Jeszcze opłacalniej jest przerobić konsolę metogą RGH i podłączyć dysk zewnętrzny, bo nie musisz kupować czystych płyt dwuwarstwowych.
a nie denerwuje Cię to ,że trzeba mieć baterie do pada w xbox ? mnie to denerwowało zmienianie co kilkadzesiąt godzin baterie .
Nie pamiętam, co ile godzin należało je wymieniać. Strzelam, że co 60. Ja sprawę rozwiązałem inaczej - na początku miałem baterie wielokrotnego ładowania, potem zmieniłem bezprzewodowy kontroler na przewodowy (lżejszy i bez problemu mogłem go podłączyć do PC - w przypadku bezprzewodowego musiałbym dokupywać adapter, który w tamtym okresie do tanich nie należał). Jak dla kogoś było to bardzo uporczywe mógł dokupić sobie akumulator Microsoftu.
ja sobie np nie wyobrażam bym z kierownicy g25 przesiadł się na microsoft , może thundermaster jest kompatybilny z xbox to wtedy zmienia nieco postać rzeczy ;)
Nie miałem okazji grać, ale wiem o co chodzi. :wink:

Ogólnie Xbox na początku był tańszą konsolę, ale gdy musiałeś dokupić sobie zewnętrzny czytnik płyt HD-DVD [*], adapter sieciowy WiFi, akumulator do ładowania gamepada (by nie żonglować bateriami) itd., to cenowo wychodziło się niemalże to samo, ale nie każdy tego potrzebował. Mi dla przykładu wystarczał dysk 20GB, a dostępne były wersje 60., 120., i 250. Zdjęć nie składowałem, ani filmów, czy muzyki. Zgrywałem na HDD 2-3 gdy, w które grałem na bieżąco, by nie męczyć lasera w napędzie, zmniejszyć pobór energii (i tym samym ciepła wewnątrz konsoli) i by wszystko działało ciszej. Jakby mi ktoś chciał na siłę wciskać coś, z czego raczej nie korzystałbym na co dzień, to podziękowałbym grzecznie za taką ofertę.

 #678489  autor: kolo00
 29 lis 2013, 12:59
Temat rzeka i generator flamewarów:
Zależy czy chcesz grać na oryginałach (PS3)
Przez neta ( PS3>Xbox)
w jrpg (Ps3> X)
w strzelanki (X>PS3)
Poruszać się przy graniu? ( kinect = Danse central jest spoko ale do fpsów move się świetnie nadaje)

 #679383  autor: gochaklich
 02 gru 2013, 17:39
Wiecie kiedy będzie premiera nowego Xboxa? I dlaczego jest takie opóźnienie?

 #680855  autor: Synaisthesis
 07 gru 2013, 14:03
Nie kupuj konsoli po premierze :)

 #680856  autor: Morvius
 07 gru 2013, 14:06
Synaisthesis pisze:Nie kupuj konsoli po premierze :)
why??

Klasyczny obserwator wątku.

 #680865  autor: Synaisthesis
 07 gru 2013, 14:42
Bo to modele testowe, które się szybko psują. Są wielkie i prądożerne, a samych gier niewiele. No i przed wszystkim są przed obniżkami.

 #680916  autor: adiq1033
 07 gru 2013, 17:21
Dokładnie. W obieg trafiły setki awaryjnych modeli PS4 i XBO. Wystarczy poczytać w sieci. PS4 ma problem z HDMI, XBO zaś ze stukającym napędem. Synaisthesis, dobrze prawi - obecnie ilość tytułów jest... Marna. Ja w chwili obecnej czekam tylko na Destiny od Bungie, ale ich gra premierę będzie miała najwcześniej 09.09.2014r., wedle zapowiedzi. ;) Zatem nie ma się dokąd spieszyć, zwłaszcza, że obecnie tytuły nie ukazują potencjału nowej generacji, a graficznie zbliżone są do obecnej.