DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #587804  autor: stypulkovski
 11 paź 2012, 16:34
Witam.

Mam takie bardzo proste pytanie (tylko nie odsyłajcie do Googlarki...)

Gdzie można kupić jak najtaniej domeny *.com, *.net, *.org oraz hosting? Ten ostatni nie musi być mega wypasiony - na nim chcę postawić mało wymagającą wizytówkę firmy :) Tylko żeby był bez reklam. Chodzi o około 15-20 domen.

 #587880  autor: MaciejM
 11 paź 2012, 20:57
Skoro to ma być wizytówka firmy bez reklam, to spokojnie wystarczy stałe łącze z wysyłaniem 5-10 mb/s, a domenę no cóż trzeba szukać okazji, ale jak ktoś nie chce się bawić, bo postawienie własnego serwera WWW wymaga poświęcenia i włożenia pracy, zawsze można nabyć płatny hosting
na nazwa.pl za miesiąc hostingu strony zapłacisz 16.50 zł oczywiście za 50GB pojemności bez limitu transferu. Za domenę 100 zł bodajże za rok.
http://www.nazwa.pl/cennik/cennik-serwerow/

 #588434  autor: darkangel
 14 paź 2012, 02:09
1and1 i ovh patrzyłeś?
 #589283  autor: Oszaja26
 18 paź 2012, 16:27
Oscypek pisze:Chodzi o około 15-20 domen.


Jak rejestrujesz większe ilości domen, to czasami da się wytargować lepszą cenę u rejestratorów niż mają to napisane w cennikach. Wiadomo, łatwiej jest zejść trochę z marży jak się trafia klient z 20 domenami ;-) Kiedyś w ten sposób zarejestrowałem 24 domeny .com dla klienta w 2BE.PL tylko musiałem wcześniej zadzwonić i przedstawić na czym polega sprawa :-)

 #751090  autor: Dazupa
 23 wrz 2014, 21:02
Jeśli chodzi o darmowe domeny, to stanowczo odradzam. Zobacz: https://www.swiatdomen24.pl/wiedza#artykul_20 Nie lepiej postawić na coś pewnego, perspektywicznego? Nie szkoda Ci będzie marnować domeny, jak się okaże, że nie stać Cię na przedłużenie tej cudownie darmowej?
 #771276  autor: jarre
 18 gru 2014, 13:38
chyba warto zapamiętać, że w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo, niby czemu ktoś miałby rozdawać domeny? od razu wiadomo, że jest haczyk, ja kupuję domeny na atthost.pl, bo mają tanie przedłużenie
 #771281  autor: Sig
 18 gru 2014, 13:52
to już nawet głupie OVH ma tańsze przedłużeni (49,99 za pl).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #786063  autor: yoroshi
 21 lut 2015, 03:32
Firm, które oferują domeny jest tak wiele, że aż jak na zatrzęsienie. Z początkiem zeszłego roku sam szukałem jakiejś po rozsądnej cenie (co prawda z końcówką .pl) i na mojej liście znalazły się jedynie oferty ionic.pl, hekko.pl i aftermarket.pl - wybrałem to drugie. Myślałem nawet o przeniesieniu domeny z końcówką .info do jednego z nich bo miałem ją zarejestrowaną u zagranicznego usługodawcy i przedłużenie kosztowało mnie 22$ (drożej po przeliczeniu, jak u nas), ale ostatecznie zrezygnowałem bo obawiałem się długiej przerwy w działaniu strony.

Sytuacja w tym roku zmusiła mnie na tyle by jednak rozejrzeć się za obiema usługami oferowanymi w Polsce i może to dobrze bo sytuacja u nas znacząco się zmieniła - coraz więcej firm korzysta z polskich serwerowni i wpływa na poprawę ich jakości.

Co do domen globalnych, to przez przypadek trafiłem na atthost.pl i cennik spodobał mi się na tyle, że rozpocząłem przeniesienie do nich swojej domeny (jedynie ten transfer trwa już parę dni). Tylko że następnego dnia dowiedziałem się o ofercie na ovh.pl i lekko załamałem ręce bo za końcówki jak .com, .net, .org czy .info możemy już zapłacić ~35-40zł brutto za rok. Mają chyba najtańsze ceny, a jak nie to proszę o oświecenie mnie ;)

Swoją drogą to atthost.pl oferuje też hosting w ciekawych pakietach. Wybrałem okres testowy tego po środku o nazwie Enterprise i co prawda korzystam z niego dopiero od paru dni, ale nie wychwyciłem jeszcze downtime'u czy spowolnienia w działaniu ich czy mojej strony. Poza tym obsługa jest na bardzo dobrym poziomie i jest otwarta na wszelkie sugestie co do usprawnień - oceniam tylko z mojego punktu widzenia. Powoli zaczynam się też przyzwyczajać do panelu, bo nie jest to DirectAdmin, cPanel czy Plesk, a taki, który oni sami rozwijają. Sądzę, że najniższy pakiet Personal pasowałby pod wizytówkę. Jeszcze jest mintshost.pl z pakietem Mini.

Ja jako że mam większe wymagania zastanawiam się nad webiq.pl, idhosting.pl, atthost.pl lub blue-net.pl. Przymierzałem się jeszcze do zenbox.pl, o12.pl czy mintshost.pl, ale ich pakiety okazały się być niewystarczalne poprzez pewne limity.
 #837363  autor: forum_tg
 29 lis 2015, 21:05
Polecam OVH - bardzo dobre ceny oraz super jakość
 #897340  autor: Polaa
 26 lis 2016, 13:14
Hosting z domeną od razu w Firehost ogarniesz. Działa niezawodnie, solidnie, jest szybki i moim zdaniem tak właśnie powinna wyglądać porządna, solidna usługa. Starajcie się zwyczajnie działać z głową, dopasowywać pakiety, wtedy to będzie miało większy sens i logikę.
A całość zaczynajcie od testów.
 #898552  autor: Wit0ld
 03 gru 2016, 20:27
Ja rowniez zastanawiam sie nad zalozeniem wlasnej strony, a wlasciwie to sklepu internetowego. Jesli chodzi o tworzenie stron www to z wiekszoscia rzeczy raczej sobie poradze. W jednym serwisie znalazlem bardzo fajny edytor graficzny, gdzie wpisujemy tekst, dodajemy grafike itp a pozniej klikamy done i zrobione. Mniejsza z tym, wazniejsze bedzie dobranie wlasciwego hostingu. Co mnie interesuje to dobry stosunek ceny do jakosci oferowanych uslug. Szukalem troche na swoja reke i wynika, ze jednym z lepszych dostawcow jest https://www.nazwa.pl/tanie-domeny/ Jestem ciekaw czy ktos z Was korzystal z ich rozwiazan i czy jest zadowolony. Z gory dzieki za wszelkie wskazowki.