DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 6 z 9
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 #639690  autor: user_delete34
 14 cze 2013, 21:47
znawca pisze:Antywirus tylko zamula system.
Mam podobne zdanie. Dla testu zainstalowałem tego Outposta, o którym pisałem - może i chroni świetnie, ale przede mną ukazał swoje drugie oblicze. Nie działa, cały czas się zawiesza.

 #639692  autor: darase
 14 cze 2013, 21:58
gdata może?

Awasta nie polecam przepuszcza, teraz mam avirę jest spoko :)

eCoal i nie ma problemu :-)

 #639747  autor: Precelos
 15 cze 2013, 11:55
Vieslav pisze:Orientujecie się może, który antywirus będzie najtańszy do firmy na jedno stanowisko? Licencja avasta na 3 lata kosztuje 180zł netto. Potrzebuję podstawowej ochrony, nie chcę pełnego pakietu typu "internet security" itp.
wez comodo
licencja jest darmowa rowniez dla firm

Obrazek

 #640679  autor: Vieslav
 19 cze 2013, 14:14
Precelos pisze: wez comodo
licencja jest darmowa rowniez dla firm
Z tym, że i tak muszę się rozliczyć z urzędem skarbowym, tzn odprowadzić vat od płatnego odpowiednika. Mamy F-Secure na pozostałych komputerach (do najtańszych nie należy), więc śmiem twierdzić, że od tego policzą podatek. Dlatego wolę już zakupić licencje na coś płatnego i mieć święty spokój.
Dostałem od pewnego handlowca bardzo korzystną ofertę na Avasta 8 i Kaspersky Antivirus (teraz już potrzebuję na dwa stanowiska), ewentualnie KIS 2013 w podobnej, korzystnej cenie. Nie mogę się zdecydować, który wybrać. Z avastem mam doświadczenie i raczej jestem zadowolony, jak jest z Kasperskym?

 #640888  autor: forum_tg
 20 cze 2013, 12:44
Kaspersky jest bardzo dobry, zbiera w wielu testach pochlebne recenzje. jedyny problem jest dla tych co szukają "kluczyków" za free.
Ja jednak sam używam od kilku lat Avasta i nie mam go zamiaru zmieniać. Żadne inne oprogramowanie mnie nie przekonało.
W testach kaspersky jest lepszy od Avasta.

 #657401  autor: nerdgal
 26 sie 2013, 10:48
Też używam F-secure na służbowym kompie i muszę przyznać, że ta kasa jest warta wydania. Zapewnia dobry poziom bezpieczeństwa przy rzeczywistym zmniejszeniu nakładu pracy, co w konsekwencji przynosi dodatkowe korzyści :D także u mnie nie zanosi się na zmiany

----
black metal ist krieg

 #657442  autor: user_delete34
 26 sie 2013, 15:38
nerdgal, dobry av, ale na dobry sprzęt. Profesjonalny spowalniacz komputera. ;)

 #657565  autor: Leoric
 27 sie 2013, 10:24
Ja polecam Norton Internet Security. Wcale nie taki drogi - ja często mam odnowienia prosto ze strony symaneca po 30zł, zdarzają się takie promocje.
Tekty o zamulaniu kompa to już dawno historia. Działa szybko, dużo ustawień, niezły firewall.

samsung

 #661200  autor: Forest
 11 wrz 2013, 14:52
Panowie co polecacie darmowego i nie zamulającego? Skończył mi się roczny Avast, nie chce wydawać 80 zł na kolejny rok.

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #661242  autor: MaciejM
 11 wrz 2013, 17:26
Brak antywirusa. Korzystanie z legalnego oprogramowania lub ze znanych lokalizacji :) oraz aktualnego systemy

 #661249  autor: user_delete34
 11 wrz 2013, 18:13
MaciejM, Common Sense 2013? W 100% i z av się nie zabezpieczysz, imho jednak za wiele jest źródeł zagrożeń, by w pełni ufać sobie samemu.

 #661656  autor: rhub
 13 wrz 2013, 18:16
zajrzyj sobie do testów av comparatives chyba są tam też zestawienia darmowych antywirów, ja chyba do takich nie mam szczęścia bo żaden nie spełnił moich wymagań

 #697403  autor: user_delete34
 11 lut 2014, 00:45
Sytuacja jest teraz trochę inna, więc odgrzebuję temat.

Mam lapka Della (aktualnie brak ofert antywirów) z Win7 na pokładzie. Dotąd używałem systemowej zapory i MSE. Zmierzam jednak do tego, by zmienić:
1) zaporę systemową na Comodo Personal Firewall
2) MSE na Malwarebytes - bez ochrony na bieżąco skanując co <3 tygodnie (jeśli skanowanie trwa 15 minut, mogę co 3 dni, jeśli 2 godziny - co 2-3 tygodnie)
Nadal będę łączył się z bankiem i właściwie tylko tam potrzebuję zabezpieczenia, a do przeskanowania np. pendrive'a chyba Malwarebytes też da radę.

Zmieniać zaporę systemową na CPF? Do połączeń z bankiem taki zestaw wystarczy? A może koniecznie trzeba dorzucić VPN albo przeglądarkę... w sandboxie?

 #697406  autor: MaciejM
 11 lut 2014, 01:55
Markadiusz, chyba miliardy przelewasz :-D

najciemniej pod latarnią nici z twoich zabezpieczeń jak ktoś Ci podłączy sprzętowego keyloggera, antywirus czy nawet wszyscy święci nie pomogą, a za każdym razem nie będziesz sprawdzać czy między klawiaturą, a komputerem nie jest podłączone jeszcze jakieś dodatkowe urządzenie...


Jak pokazują ostatnie wydarzenia odnośnie podmiany DNSów wystarczy mieć dziadowski router na ZynOs i żaden antywirus Ci nie wykryje iż strona banku z którą się łączysz jest tylko spreparowaną stroną, tym bardziej bym nie ufał darmowym VPNom.

Po pierwsze jak macie router to w pierwszej kolejności zabezpieczcie router, a dopiero później komputer.
Dość dobrym zabezpieczeniem jest nie korzystanie z Windowsa XP :-D

Wracając do banków prawie każdy bank daje tokeny, lub hasło za pośrednictwem smsów, które w razie potrzeby w każdej chwili można zablokować.


PS: Jak chcesz mieć nietknięty system choćby nie wiadomo po czym, może warto rozglądnąć się za takim rozwiązaniem jak Goliath HDD Protector ?

 #697419  autor: user_delete34
 11 lut 2014, 09:06
MaciejM pisze:Markadiusz, chyba miliardy przelewasz :-D
A nie? :D
Np. VPN w tym przypadku miałoby być zabezpieczeniem aby firewall, a nie anonimizacją ruchu.
Lapka w większości mam na oku, a wątpię, żeby ktoś tu coś wcisnął.
Stronę banku i tak zawszę sprawdzam po certyfikacie, tylko sieć akademicka, do której jestem podłączony moim zdaniem może nie być bezpieczna. Na stronie używam klawiatury ekranowej, ale mimo wszystko.
Co masz na myśli mówiąc o zabezpieczeniu routera? Dla gości będzie oddzielne SSID (moja sieć nie będzie go rozgłaszała), obie sieci zabezpieczone hasłem (WPA2-PSK) i białą listą; router za nie-domyślnym hasłem. Chyba starczy.
Z XP nie korzystam, bo to inny laptop.

Myślałem, że jakoś odchudzę system przy jednoczesnym zachowaniu/polepszeniu bezpieczeństwa.

 #697602  autor: seybr2k1
 11 lut 2014, 22:04
Nic nie zastąpi ludzkiego rozsądku. Można mieć świetne zabezpieczony komp. Odpowiednio zabezpieczony router. Co z tego jak człowiek da się złapać na prosty haczyk.

 #697616  autor: user_delete34
 11 lut 2014, 23:07
seybr2k1 pisze:Nic nie zastąpi ludzkiego rozsądku.
Copypasta częstsza niż reklamy Google.
To prawda, ale polecanie Common Sense 2015, gdy potrzeba jakiegoś prawdziwego oprogramowania jest ciut nie na miejscu.

 #705951  autor: Snajperro
 25 mar 2014, 14:06
Jest już nowa wersja Malwarebytes Anti-Malware . To bardzo fajny bezpłatny program, który broni nas przed syfem z sieci. Jak, ktoś nie wie, co zainstalować to polecam!

Pobierz Iplę i oglądaj TV na kompie :D

 #706486  autor: Miro090
 27 mar 2014, 16:19
AVG moim zdaniem sprawdza się najlepiej. No i zawsze można korzystać z darmówki

 #706621  autor: seybr2k1
 28 mar 2014, 10:02
Obecnie mam Kasperskiego, na którym którym oczywiście pracuje. Często też korzystałem AVG Free. Bardzo dobry darmowy antywirus. Avira też jest całkiem dobra i nie jest tak dziurawa jak Avast.
  • Strona 6 z 9
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9