DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #1133679  autor: adiq1033
 11 lip 2022, 23:38
Cześć.

Zwykle pytam o takie sprawy na typowym forum komputerowym, ale sprawdzone źrodło informacji z którego dotychczas korzystałem ma jakiś błąd na swojej stronie, więc zwracam się z tym pytaniem do Was.

Gdzie najlepiej zarejestrować / wydzierżawić adres domeny?

Czytałem o tym i obawiam się jednej zasadniczej kwestii, a mianowicie podniesienia opłat za świadczenie usługi hostingu. Wiele firm kusi niskimi cenami przez pierwszy rok np. 50, 100zł / mies., a co dzieje się w przypadku kiedy taka firma po wygaśnięciu umowy zawartej na 12 mies. będzie chciała podnieś stawkę z 600/1200zł rocznie na np. 5/10 tys.? Może absurdalnie skrajny przykład, ale czy w takim przypadku mogę wydzierżawić adres domeny u kogoś innego bez utraty go? Jaki jest proces migracji?

Jestem w trakcie realizacji kilku ważnych projektów i potrzebne są nam proste domeny internetowe.

Wstępnie pierwsza strona ma być bardzo prosta i prawdopodobnie zapisana w HTML5 bez wodotrysków.

Musi zawierać podstawowe informacje takie jak: adres lokalu (wtyczka z Google Maps), numer kontaktowy + e-mail, możliwość przedstawienia oferty (w bardzo uproszczony sposób).

Coś na wzór:
https://biuro-zamowien.pl/Netia/Salon-Netia/Krakow/
 #1133682  autor: Remington
 11 lip 2022, 23:50
Mieszasz dwie rzeczy - zakup domeny i hosting. Można je kupić razem, ale praktycznie i bezpiecznie może być mieć dwóch dostawców. Skoki cen domen zależą praktycznie tylko od kursów walut (nie dotyczy lokalnych polskich), za to z hostingiem bywa różnie. Do zakupu samych domen polecam rejestracjadomen.pl to jest firma-córka jednego z największych rejestratorów Consulting Service. Do hostingu mogę polecić ZETO Hosting (mam rodzinny sentyment do tej rzeszowskiej firmy i naprawdę dają radę), OVH (fajny panel, domeny też sprzedają). Odradzam Nazwa i Home.