DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #1084005  autor: Eragon
 15 lis 2019, 22:01
Hey,
Obecnie jestem posiadaczem MacbookAir Early 2014 (256GB SSD. 4GB RAM). Ogólnie kocham go i OSX. Użytkuję do przeglądania internetu, YouTube, streaming, Spotify, dokumenty. Czyli w miarę te rzeczy, do których się nadaje. Ale mam problemy trzy:
- Safari w połączeniu z YouTube to porażka, tnie. Nie mam pojęcia dlaczego. Próbowałem wszystkiego.
- Drugą, ważniejszą kwestią jest niemożność grania. W co? Głównie starsze gry(gdyby nie to, szedłbym w Apple), na czele z Warcraft 3. W Planach Wiedźmin 1 i 2. Ale ogólnie nie planuję by nowy sprzęt był dla mnie 100% gaming, bo głównie, 99% czasu to treści internetowe. Bez edycji (raz montowałem video na Air, myślałem że wybuchnie, ale się udało jakimś cudem :D) jakichkolwiek.
- Aaa no i w związku z oglądaniem wielu rzeczy na Netflix/YouTube, przyznam że irytuje mnie rozdzielczość. FHD teraz minimum.

Boję się nieco Windows’a (OSX rozpieścił przez ostatnie lata, skróty klawiszowe, szybkość, gładzik, lekkość), ale wiem że muszę. Jasne, zastanawiam się nad czymś od Apple’a. Możliwe że jakiś Macbook Pro starszy, ale wiem że za tą samą cenę dostanę lepszy technicznie sprzęt od innych producentów. I to kusi.
Ekran myślę 15 cali. Z racji postępu, te 15 cali powinno być w wymiarach mojego 13-calowego maca. Gładzik pośrodku – to najlepsze rozwiązanie.
A dlaczego nie szukam 100% do grania? Od tego jest i będzie Playstation. Dlatego zakup laptopowej cegły mnie przeraża. On musi być bez problemu do położenia na kolano. Budżet max 5k-6k.
Miejsce zakupu? Prawdopodobnie Kanada stacjonarnie. Bo taniej. Chyba że magicznie, Polska okaże się lepszym wyborem. Ewentualnie Chiny.

Moje rozważania:
1. Huawei Matebook X Pro – no wydaje się że sprzęt idealny. W Kanadzie ledwo dostępny. Ale poza tym cudowny wyświetlacz, i ogólna przyjemność z użytkowania. Chociaż czytałem o problemach z trackpadem, szybkością, throtlingiem. Co gorsza, lepsza wersja 2019, jest tylko dostępna w Chinach… no za cenę w standardzie, sporą. Może zakup przy jakichś promocjach byłby opłacalny. Ale realistycznie wersja 2018 bardziej osiągalna. Lubię to że kamerka ukryta. Oraz czytnik we włączniku. Ale jak to bywa, opinie na necie są różne(wiatraki głośne?). Jednak ze wszystkich sprzętów, chyba najbliżej mu do macbook’a. A przy tym więcej możliwości, i wyświetlacz…
2. Mi Notebook Pro 2019 Enhanced Edition – lubię Xiaomi, a ten sprzęt wydaje się zamiennikiem dla tego wyżej. Gorszy (prawdopodobnie?) wyświetlacz, ale poza tym również bardzo fajny. Nie wiem czy ma jakieś serwisowe problemy… ale tyle technologii chłodzących tam zastosowali że chyba do codziennej pracy powinien być miłym i przyjemnym sprzętem.
3. Któryś Dell XPS 13(15?) – niby obudowa się wyciera. Milion wersji. Drogie.
4. MSI GL65 – ciężki, ekran tylko FHD ale 120 Hz (to musi być piękne, fajne?). Gamingowy…więc nie wiem czy nie będzie uwierać na co dzień;/
5. Acer Nitro 7 – dobre to? Ciężkie na pewno. Jak serwis?
6. Asus TUF Gaming X505DV – wielka niewiadoma. 16 GB, AMD… do gier się może nadać. Szkoda że ekran tylko FHD bez wodotrysków.
7. Lenovo Legion Y540-15 – ciężki, gaming. To samo co wyżej.
8. Coś innego?

PS. Nie chcę HP – złe doświadczenia. Wiem że HP mi się zepsuje szybciej niż cokolwiek innego.
Byłbym wdzięczny za nowe propozycje i mniej więcej ułożenie listy top 3, sprzętów dla mnie.

PS2. Czy obecnie na jakimkolwiek sprzęcie mobilnym z Windows można uzyskać tą samą (lub większą) przyjemność z konsumpcji treści internetowych co na Macbook? Działanie gładzika, gesty, skróty od zamykania… czy też zrzutów ekranu i szybka edycja. Jak tam teraz stoi rozwój Windowsa pod tym kątem? Mógłbym wgrać Linux i cieszyć się z prędkości ale… 2x próbowałem Linux’a i zawsze miał życiowe problemy ze sobą. I raczej bym sobie wtedy nie pograł :D Oczywiście myślę nad hackinoshem… ale czy taka zabawa ma sens? Lubię się bawić softem, ale do godziny czasu hehe ;)

:smt006