DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #1133680  autor: adiq1033
 11 lip 2022, 23:42
Witam,
Odkopię temat.
Czy jest jakaś aplikacja pilot.wp.pl np. na Chromecast aby móc oglądać kanały telewizji naziemnej bez konieczności kupowania anteny i wymiany odbiornika / lub zakupu dekodera HEVC/DVB-T2?
 #1133876  autor: mp107
 17 lip 2022, 19:12
Żadna dostępna w Internecie platforma wideo nie ma w ofercie absolutnie wszystkich kanałów telewizji naziemnej. Są one dostępne w częściach, na różnych platformach. A część kanałów nie jest dostępna w ogóle przez Internet.

Zatem odpowiedź brzmi nie, a na pewno nie wszystkie kanały w ten sposób odbierzesz.

Pewnym obejściem mogłoby być strumieniowanie kanałów po sieci z własnego tunera do dowolnego urządzenia obsługującego odtwarzanie strumienia wideo przez Internet (smartfony, komputery z odtwarzaczem VLC, tunery z obsługa IPTV), ale to wymagałoby inwestycji w sprzęt pozwalający odebrać kanały i "puścić" je przez sieć, np. tunera z systemem Enigma2. Z użyciem takiego sprzętu mógłbyś strumieniować też przekaz kanałów dostępnych satelitarnie, kablowo (ale w przypadku kanałów kodowanych będzie to możliwe tylko wtedy, gdy masz w umowie z dostawcą moduł CI/CAM lub nieparowaną - czyli nieprzypisaną do określonego dekodera - kartę dekodującą). Część tego typu sprzętu obsługuje też "transkodowanie w locie", czyli np. obniżenie jakości obrazu, co zmniejsza ilość transferowanych danych. Oczywiście uruchomienie tego wymaga odpowiedniego skonfigurowania sprzętu, a i sam sprzęt swoje kosztuje i wymaga dalszej "opieki" (instalowania aktualizacji, itp.).