DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #982054  autor: czullo
 08 mar 2018, 20:13
Dzień dobry wszystkim, zostałem tutaj skierowany przez kolegę, który twierdzi że jedyne miejsce gdzie mogę się czegoś dowiedzieć w mojej sprawie. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych, w dniu dzisiejszym była kładziona instalacja światłowodu na mojej ulicy, tak się składa że jedna ze studzienka telekomunikacyjnych jest na mojej posesji. Panowie kładli osłonki pomarańczowe(główne) oraz białe(dochodzące do mieszkań), w studzience zostawili odpowiednia długość białej osłonki, która ma być przeznaczona do podłączenia mojego budynku(od studzienki 15m). W związku z powyższym próbowałem się dowiedzieć na infolini Orange, kiedy będzie można zamówić usługę. Ale jedyną odpowiedz jaką otrzymałem to że mój adres jest "planowany" ale nie ma żadnego harmonogramu na 3 miesiące do przodu. Czyli instalacje jest robiona miesiące przed fizycznym startem usługi? Czy to faktycznie trwa tak długo? Połowa osiedla jest już podłączona i widoczna na mapie zasięgu Orange. Za odpowiedz z góry dziękuje.
 #982187  autor: KR2615
 09 mar 2018, 13:51
czullo pisze:Czyli instalacje jest robiona miesiące przed fizycznym startem usługi? Czy to faktycznie trwa tak długo?
Nie no co ty, za wykonawcą przyłącza drepce już z niecierpliwością spawacz, który wykona instalację w domu i założy puszkę do której czekający w samochodzie monter podłączy ONU i podpisze z Tobą umowę. Usługa zacznie działać jeszcze tego samego dnia, nawet gdy instalacja zakończy się po godzinie 20.
 #982798  autor: create
 11 mar 2018, 15:00
Skoro kładli do innych domów bezpośrednio a do Twojego nie, znaczy, że ktoś od Ciebie nie wyraził na to zgody. Musieli wcześniej chodzić i uzgadniać. Mikrorurka (pomarańczowa osłonka) to jedno, pewnie nie położyli jeszcze kabli i się przedłuży czasowo ten odcinek. Między startem usługi a widocznością na mapie i wiedzy pracujących na infolinii też może minąć 2tyg. Do końca marca powinno śmigać, max do końca czerwca ;d
 #982816  autor: czullo
 11 mar 2018, 16:18
Kładli pomarańczową (główna nitka) i biała(która ma być podłączona do mojego budynku), i panowie z tego co widziałem to kładli tylko te osłonki pomarańczowe i białe, samego kabla światłowodowego nie widziałem(mieli tylko trzy rolki, 1 z pilotem, 2 z pomarańczowym kolorem, 3 z białym kolorem) więc chyba sam światłowód wprowadzają później innych domów nie widziałem żeby podłączali. Chęć założenia światłowodu była zgłaszana jeszcze w tamtym rok, i panowie którzy kładli te osłonki zostawili w studzience telekomunikacyjnej na mojej działce 40m tej białej mikrorurki, która jest przeznaczona na mój budynek. wystarczy ja przeciągnąć do domu i tyle, ale domyślam się że bezpośrednia instalacje do domu robi inna ekipa lub monterzy.

Ale jest chyba nadzieja bo rozmawiałem z handlowcem Orange który zajmuje się moim osiedlem i powiedział że jeśli światłowód jest w studzience na mojej posesji to tylko kwestia podpisania formularza z nim( pomimo tego ze wypełniłem już internetowy, ale pewnie ma z tego prowizje ) i internet powinien do końca marca działać u mnie. Co ciekawe lokalny handlowiec miał listę ulic które będą podłączane w marcu, kwietniu, maju, natomiast główna infolinia Orange nic nie wiedziała nawet o moim adresie. Handlowiec powiedział że jak będą przyłączać budynki przy równoległej ulicy do mojej to podłączą od razu u mnie.
 #984131  autor: marcinkoleksl
 18 mar 2018, 07:09
Jaja sobie robicie i wprowadzacie w błąd. Ja mam w klatce w piwnicy instalację, a światłowodu, obiecywanego w instalacji na listopad 2017 dalej nie ma.
Orange było pewne instalacji, wiec dało mi net mobilny za darmo na 3 miechy. Juz rozwiązałem na niego Umowę, ponieważ 3 miechy od daty zamówienia internetu minęły.
Także kolego, nawet jak jakiś przedstawiciel Tobie powie, ze zaraz będzie, nie wierz!
 #984133  autor: create
 18 mar 2018, 08:27
Skoro masz instalację wewnątrz budynku to zapewne nie masz zrobionego dosyłu. Zapewne jest jakaś przeszkoda typu niedrożność pod ulicą, brak zgody na przejście przez jakąś działkę itp. wiem jak jest, bo sam robię ftth dla nich. Przedstawicielem czy infolinią nie ma się co sugerować, gdyż nie posiadają szczegółowych informacji na temat konkretnych dat robót itp.
 #984336  autor: marcinkoleksl
 19 mar 2018, 09:22
kolego create, blok obok ma FTTH i to wszystko idzie przez moją piwnicę... Sam wyrażałem zgodę na to! Po prostu niby zabrakło im materiałów lub ludzi i reszta dzielnicy stoi...
Na razie olewam Orange, bo ile można być bez neta. Mam mobilny w t-bombaj, ale rewelacji nie ma, wolałbym kabel!
 #987064  autor: czullo
 04 kwie 2018, 14:08
Dziś przybyli Panowie monterzy i ze studzienki światłowód podciągnęli do samego gniazdka, które zamontowali na drugim piętrze w domku jednorodzinnym. Mam tylko czekać na "spawacza", jednak martwi mnie jedna sprawa, podczas instalacji światłowodu w ziemi, biała osłonka 7/5.5mm została zgięta w dwóch miejscach. Panowie powiedzieli, że nie powinno się nic złego stać, ale podczas instalacji w mieszkaniu mówili, że nie mogą instalować pod kontem 90 stopni, i tutaj moje pytanie, czy podczas spawania będzie możliwość sprawdzenia parametrów lini, bo nie chciałbym zamówić opcji 300mbit a okaże się ze przez zagięty światłowód osiągi są dużo niższe. Panowie zostawili trochę osłonki wiec zagiąłem w podobny sposób, na samej nitce światłowodu wyczuwalne jest zniekształcenie po takim zgięciu. Poniżej zdjęcia podglądowe:

https://imgur.com/a/nZCSX