DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #972505  autor: adijos93
 17 sty 2018, 17:07
Mar9999 pisze:Funbox daje ograniczone możliwości, żeby ludzie nie grzebali za bardzo.
Jakoś są operatorzy wspomniani wyżej nawet,którzy jedynie co ograniczają to QOS i to w sumie tyle.
 #972506  autor: Mar9999
 17 sty 2018, 17:12
99,99% użytkowników nie wie co to QOS, więc modem musi być prosty. Po za tym modem jest brandowany i w całej grupie Orange na świecie ma mieć te same funkcje, więc wiele nie można wymagać.
 #972508  autor: Maniek99
 17 sty 2018, 17:22
Z tym rozłączaniem przyciskiem, chodzi mi o możliwość szybkiej zmiany IP jakimś skryptem.
W Netii IP nie zmienia się przez kilka dni i to jest dla mnie plus, bo zmieniam sobie kiedy chcę.

Podobno jeszcze można zamówić LB2 + ONT i przy połączeniu z innym routerem byłaby taka opcja.
Tylko później babrać się z tym VoIPem i IPTV...

Jeszcze nie wiem czy się scrosselować na 4 usługi, później dzieżko się będzie z tego wygrzebać, na co na pewno Orange liczy. Na WLR już się nie wróci bo pewnie kabel zabiorą.
 #972758  autor: Marens
 18 sty 2018, 21:42
Macie jakieś doświadczenie z podłączaniem FTTH na osiedlu domków (w okolicy okablowanych bloków)? W maju chodził po osiedlu przedstawiciel i zbierał zamówienia. Powiedziałem mu, że jestem zainteresowany, ale danych osobowych mu nie przekażę. Zaproponowałem aby zapisał adres aby go uwzględnili w inwestycjach, a jak zaczną ciągnąć to bardzo chętnie się podłączę.

Niedawno pojawił się zasięg FTTH u sąsiada (również spławił przedstawiciela) a u mnie nie.
Problem polega na tym, że mamy praktycznie identyczne przyłącze wybudowane kilkanaście lat temu w ramach przebudowy z linii napowietrznej na naziemną (dwa osobne peszle wychodzące z tej samej studni).

Poszliśmy do salonu i sąsiadowi udało się podpisać aneks z VDSL -> FTTH a u mnie wg. mapy zasięgu BMT na FTTH. Sprzedawca poszperał w systemie mówiąc, że chyba coś się źle zaimportowało odnośnie dostępności po adresie gdyż teoretycznie powinno się udać. Wygląda na to, że będę musiał pogadać z technikami jak będą robić instalacje u sąsiada o co chodzi. Dla mnie to jest niezrozumiałe, bo lepiej od razu pociągnąć dwa kable.
 #973211  autor: Marens
 21 sty 2018, 15:00
ja.michal pisze:uderz na forum nasz.orange.pl i tam napisz o co chodzi.
Muszę do nich napisać, bo z ostatnią aktualizacją mapy wszystkie domki w okolicy zniknęły :lol:
Można powiedzieć, że problem "sam się rozwiązał", grunt że w okolicznych blokach zainteresowanie jest nikłe bo średnia wieku jest jaka jest oraz jest konkurencja Vectra, Netia
 #973646  autor: Marens
 23 sty 2018, 16:59
Wczoraj kontaktował się z sąsiadem technik w sprawie migracji na FTTH, miał wstępnie zweryfikować warunki techniczne, ostatecznie nie pojawi się. Dziś telefon od kogoś innego w sprawie umówionej wizyty technika, w narracji kto w ogóle przyjął to zamówienie i umówił instalacje w najbliższym czasie :lol:

Termin został luźno przełożony na marzec z zastrzeżeniem, że gdyby udało się szybciej to ktoś się odezwie. Nikt nic nie wspominał w sprawie anulowania aneksu więc rozumiem, że aneks migracyjny sobie wisi i jest procedowany a w przypadku gdyby okazało się, że jednak zamówienie nie będzie mogło zostać zrealizowane to ktoś się skontaktuje i poinformuje.

Widzę, że w moim przypadku pozostaje liczyć na szczęście, że ktoś uwzględni moje zgłoszenie w formularzu i powiąże to z zamówieniem sąsiada. :wink:
 #981694  autor: negra
 07 mar 2018, 08:57
Zastanawiam sie nad ofertą Internet , Telewizja-Swiatłowód Orange ale wciąż powstrzymują mnie negatywne opinie w necie na temat działania usługi. Proszę rzeczywistych użytkowników o napisanie jakie mają ewentualne problemy w codziennym użytkowaniu i jakie plusy mogą byc zachętą do podpisania umowy z Orange. Priorytetem dla mnie to jakość wyświetlanego obrazu na kanałach TV oraz bezproblemowy odbiór transmisji ( pixeloza , zamrażanie obrazu itp.) internet wszystko po wifi w moim przypadku to 2 laptopy , 3 telefony , 2 Telewizory z Smart TV , wielkość mieszkania 50 m2. ale nie wszystkie urządzenia będą w jednym czasie łączyły się z siecią. Dodam że nie gram w żadne gry a internet w większości służy mi do przeglądania różnych portali itp. Dzięki za wszystkie sugestie , podpowiedzi i rzetelne opinie.
 #981777  autor: kovalskybobi
 07 mar 2018, 16:39
często negatywne opinie pochodzą od posiadaczy oferty miedzianej Orange. Przez 14 miesięcy nie miałem żadnej awarii telewizji, Internetu czy telefonu stacjonarnego. Raz wyłączyłem dekoder podczas nagrywania i potem był problem z jego włączeniem, ale poradziłem sobie z tym (uhd88 czyli ten stary). Wifi od razu rozdzieliłem na 2,4 i 5 GHz, bo wcześniej telefon wybierał często 2,4 GHz. Czytam nieraz wpisy na profilu FB Orange i ciężko mi uwierzyć, w to co czytam - dekodery tragedia, funbox traci zasięg, kanały inne niż w umowie, drożej niż obiecano, sprzedawca kogoś wyśmiał. 2 znajomych oprócz mnie ma orange światłowód i nie mają ŻADNYCH problemów!
 #981805  autor: negra
 07 mar 2018, 18:18
@kovalskybobi dzięki za odpowiedz i jeżeli mozna to jeszcze pytanko mam , mianowicie myślę o dodatkowej usłudze multi room i z tego co wyczytałem jako główny dekoder jest Samsung 4k a w m.r. uhd 88 o którym piszesz że sprawuje się dobrze a w necie jest dużo ( zdaję sobie sprawę ze dużo opinii jest nie prawdziwych) opisów przedstawiających problemy tego dekodera z nagrywaniem. Jak to jest naprawdę ? Można na tym dekoderze nagrywać 1 a drugi kanał oglądać i jeszcze jedno dysk jest dedykowany czy można samemu zakupić i podłączyć do dekodera? Zasięg w wifi w mieszkaniu masz stały ? chodzi mi dokładnie czy mając funbox w jednym pokoju w drugim siła sygnału ; spada ; czy jest bezproblemowo.
 #981999  autor: Marens
 08 mar 2018, 16:27
Czasem ma się tego farta! Po 1,5 miesiąca oczekiwania migracja u sąsiada VDSL-> FTTH zakończona sukcesem. Światełko podciągnięte z pobliskiego bloku do domku jednorodzinnego. Technicy podali dalej mój adres aby ktoś przyjrzał się podłączeniu bo teoretycznie powinno się udać, ale najpierw trzeba jakoś przepchnąć zamówienie. Niestety ale dalszemu sąsiadowi nie udało się z racji braku drożności. Także w tym roku zaczynają aktywnie działać z domkami a ja trzymam kciuki aby mnie podłączyli :)
 #982009  autor: kovalskybobi
 08 mar 2018, 17:01
uhd88 nie ma możliwości nagrywania innego kanału niż oglądany - straszna lipa z tym. Dysk dedykowany, ale na olx czy allegro można kupić. Należy pamiętać żeby był pod orange (uhd88),
a nie wyglądajacy tak samo polsatu. W salonach chyba też sprzedają, ale nie interesowałem się tym. Wifi działa podobnie jak wcześniejsze access pointy, które miałem. Urządzenie mam w środkowym pomieszczeniu, po bokach kuchnia i pokój bez problemu, łapie też na korytarzu i w łazience przez 2 ściany, przy 3 ścianach byłby problem. Siła sygnału spada oczywiście za ścianą o 1 kreskę, za 2 to już połowa zasięgu. Przy funbox 3.0 powinno być tak samo lub lepiej.
Kolega ma 2 dekodery samsung z multiroom, więc raczej takie otrzymasz. Sagemcom uhd88 to jednak trochę stare urządzenie, chętnie zmieniłbym na Samsunga.
 #982061  autor: negra
 08 mar 2018, 20:28
@kovalskybobi jeszcze raz dzięki , u mnie w rachubę wchodzi jedna ściana oddzielająca FunBox od innych urządzeń . Ciekaw jestem czy dadzą bez problemów 2 Samsungi 4k , taka opcja by mnie przekonała do zawarcia umowy.
 #982065  autor: makivara
 08 mar 2018, 21:07
trudno FTTH Orange nazywać stałym łączem w XXI wieku - gdy sesja zrywana jest co 24h i zmienia się adres IP. Póki nie będzie możliwości otrzymania stałego adresu publicznego IP, póki do końca nie ogarną co niektórych tras na zagranicę nie ma co sobie tym głowy zawracać do bardziej profesjonalnych zastosowań niż oglądanie youtube'a...
UPC jest do przodu o lata świetlne, dostęp do routera, przekierowania, adres IP przez 3 lata zmienił mi sie raz, przez 3 lata jedna większa awaria u operatora, poza tym zdecydowanie lepszy routing na zagranicę.
Żyję nadzieją, że Orange w końcu zacznie ludzi traktować poważnie i zareaguje na potrzeby ludzi.

http://gsm.poznan.pl
https://imgur.com/a/tskv2RV
 #982119  autor: negra
 09 mar 2018, 09:13
Chyba się trochę zagalopowałeś z tymi latami świetlnymi .. poczytaj co zaczyna się dziać w UPC po wymianie modemu np. na Compala jak przycinki neta zaczynają coraz częsciej w sieci się pojawiać .Załączają na ; siłę; IPv6 i robi się bałagan chyba większy niż w Orange aby mieć w miarę spokój z przerwami neta musisz do nich napisać żeby ci wyłączyli IPv6 i pozostawili IPv4.
 #985038  autor: adijos93
 22 mar 2018, 17:42
makivara pisze:dostęp do routera

jeśli to co oni dają nazywasz dostępem do routera to ja w Netii mam chyba superdostęp2.0 bo praktycznie wszystko jest możliwe w przeciwieństwie do upc,nie mówiąc już o vectrze...