DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #982061  autor: negra
 08 mar 2018, 20:28
@kovalskybobi jeszcze raz dzięki , u mnie w rachubę wchodzi jedna ściana oddzielająca FunBox od innych urządzeń . Ciekaw jestem czy dadzą bez problemów 2 Samsungi 4k , taka opcja by mnie przekonała do zawarcia umowy.
 #982065  autor: makivara
 08 mar 2018, 21:07
trudno FTTH Orange nazywać stałym łączem w XXI wieku - gdy sesja zrywana jest co 24h i zmienia się adres IP. Póki nie będzie możliwości otrzymania stałego adresu publicznego IP, póki do końca nie ogarną co niektórych tras na zagranicę nie ma co sobie tym głowy zawracać do bardziej profesjonalnych zastosowań niż oglądanie youtube'a...
UPC jest do przodu o lata świetlne, dostęp do routera, przekierowania, adres IP przez 3 lata zmienił mi sie raz, przez 3 lata jedna większa awaria u operatora, poza tym zdecydowanie lepszy routing na zagranicę.
Żyję nadzieją, że Orange w końcu zacznie ludzi traktować poważnie i zareaguje na potrzeby ludzi.

http://gsm.poznan.pl
https://imgur.com/a/tskv2RV
 #982119  autor: negra
 09 mar 2018, 09:13
Chyba się trochę zagalopowałeś z tymi latami świetlnymi .. poczytaj co zaczyna się dziać w UPC po wymianie modemu np. na Compala jak przycinki neta zaczynają coraz częsciej w sieci się pojawiać .Załączają na ; siłę; IPv6 i robi się bałagan chyba większy niż w Orange aby mieć w miarę spokój z przerwami neta musisz do nich napisać żeby ci wyłączyli IPv6 i pozostawili IPv4.
 #985038  autor: adijos93
 22 mar 2018, 17:42
makivara pisze:dostęp do routera

jeśli to co oni dają nazywasz dostępem do routera to ja w Netii mam chyba superdostęp2.0 bo praktycznie wszystko jest możliwe w przeciwieństwie do upc,nie mówiąc już o vectrze...
 #1034403  autor: marcinkoleksl
 08 lis 2018, 17:54
A u mnie minie niedługo rok od zaczęcia tego tematu i... fakolca przez Orange w dalszym ciągu. W wakacje podłączono kolejne bloki na mojej ulicy, mój blok pominięto.
W niedziele bylem w salonie Orange, kobieta spisała dane i do wtorku miała się odezwać... dziś czwartek i oczywiście cisza.
Podejście do tematu godne pożałowania.
 #1050288  autor: Marens
 15 lis 2018, 13:53
Nie zawsze brak podłączenia to jest zła wola Orange. Mam wątpliwą przyjemność być członkiem Małej Wspólnoty Mieszkaniowej, w budynku gdzie część klatek jest zarządzana przez zewnętrznego zarządcę a część administruje się samodzielnie. Efekt jest taki, że tam gdzie jest zewnętrzny zarządca jest FTTH z Orange natomiast tam gdzie Wspólnoty podejmują decyzje samodzielnie zostały pominięte.

Tylko czego tu oczekiwać, jak Zarządowi wspólnoty prościej było odpisać na zapytanie o dostęp, że nie wyrażają zgody (motywacja: ja nie potrzebuje) niż zapytać się pozostałych mieszkańców co uważają na ten temat. Obecnie próbuję to odkręcić, ale temat zatrzymał się na umowie o udostępnienie nieruchomości.
 #1084000  autor: marcinkoleksl
 15 lis 2019, 19:33
Po 2 latach w końcu mogę podpisać Umowę z Orange o FTTH.
Pytanie, czy można od Orange wyrwać coś więcej, niż jest na stronie?
Orange love ewentualnie zakręcić z kimś z rodziny?
Czy szykują jaką promocje na święta i nie podpisywać jeszcze Umowy i poczekać do grudnia?

W t-mobile, gdzie mam aktualny net gościu mi proponował 300mb za 50 pln, ale to w pakiecie, jak ktoś z rodziny przedłuży jednocześnie Umowę.
Za takie pakiety to ja dziękuję - a po 2 latach i tak będę płacił 70 pln lub nawet więcej, jak cennik podniosą...

Jak ktoś coś wie, proszę o info.
 #1084036  autor: FanOOO
 16 lis 2019, 12:20
marcinkoleksl pisze:
15 lis 2019, 19:33
Po 2 latach w końcu mogę podpisać Umowę z Orange o FTTH.
Pytanie, czy można od Orange wyrwać coś więcej, niż jest na stronie?
Orange love ewentualnie zakręcić z kimś z rodziny?
Czy szykują jaką promocje na święta i nie podpisywać jeszcze Umowy i poczekać do grudnia?

W t-mobile, gdzie mam aktualny net gościu mi proponował 300mb za 50 pln, ale to w pakiecie, jak ktoś z rodziny przedłuży jednocześnie Umowę.
Za takie pakiety to ja dziękuję - a po 2 latach i tak będę płacił 70 pln lub nawet więcej, jak cennik podniosą...

Jak ktoś coś wie, proszę o info.
masz coś więcej w Orange czy to byłaby pierwsza umowa?
 #1084066  autor: marcinkoleksl
 16 lis 2019, 17:45
Aktualnie nie mam nic w Orange.
Mam parę osób w rodzinie, którzy maja abo kom u nich, ale o ile dobrze rozumiem, to i tak to na Orange Love się nie liczy, bo tam jakieś kombinacje sobie powymyślali...
 #1084371  autor: marcinkoleksl
 22 lis 2019, 11:03
Pojawiła się nowa opcja do rozważenia.

Przy wypowiadaniu umowy w t-mobile gościu powiedział, ze mogą mi dać światłowód od siebie i ze w pakiecie będzie taniej.
Oferta jest na stronie.
300mb/s + netflix pakiet premium na 4 osoby opłata 97pln (47 netflix, 50 pln FTTH).

Problem tylko jest taki, ze t-mobile w swojej bazie nie ma jeszcze mojego adresu.
Konsultant powiedział, iż nie ma możliwości dowiedzenia się nawet, jak często orange przekazuje dane adresowe do t-mobile.
Na taka ofertę bym się skusił, ale trzeba czekać na ruch orange, aż przekaże dane.

Po 2 latach można przejść do orange, jak ceny wzrosną.
No i jak t-mobile wyrobi się do 20 grudnia, to nie płace też opłaty aktywacyjnej 49 pln, ponieważ będzie to traktowane jako przejście z usługi mobilnej na stacjonarną. Super.
 #1085732  autor: marcinkoleksl
 17 gru 2019, 16:34
Nu minęło 4 dni od instalacji FTTH Orange (t-mobile dalej nie ma mojego adresu).
Instalacja 2 h, filmy wieczorem nareszcie się ściągają w pełnej prędkości ;)
youtube buforuje się, ale nieznacznie (ale odtwarza stabilnie, nie tak jak na lte t-mobile).
czasami ma zagwostke i zamiast ustawić HD ustawia jakość 480p, ale to nie problem jakiś specjalny.
usług na telewizorach z braku czasu jeszcze nie testowałem.
 #1093127  autor: Marens
 12 kwie 2020, 15:59
marcinkoleksl pisze:
15 lis 2019, 19:33
Po 2 latach w końcu mogę podpisać Umowę z Orange o FTTH.
Również mogę pochwalić się sukcesem po 2 letniej batalii z Orange i Małą Wspólnotą Mieszkaniową. Udało się w ubiegłym tygodniu doprowadzić światłowód do klatki, teraz tylko odbiory i dodanie adresu do bazy.
 #1093581  autor: perxenat
 21 kwie 2020, 14:07
Na naszą uliczkę dotarł światłowód od orange :shock:
Proszę o opinie użytkowników, bo oferują mi 300Mbps za 75 zł/msc; aktywacja 60 zł. Umowa na 2 lata. Do tego ichni modem funbox 3.0 - tutaj mam obawy, bo dużo złego o nim wyczytałem:
1) brak możliwości konfiguracji
2) niestabilna praca, zacinanie się i konieczność resetów
3) Pytanie jak to jest z możliwością wyłączenia "Darmowego Orange WIFI" czyli udostępniania WSZYSTKIM ludziom w sąsiedztwie własnego sygnału? Bo znajduję sprzeczne informacje.
Poza tym obawiam się dwóch standarowo-wbudowanych cech Orange:
4) drożyzna - czy cena jest regularna, czy zawyżona? (wiem, że +15 za domek muszą mi dowalić kary)
5) sprzedawanie danych osobowych dla firm pożyczkowych itd.
Jak to wygląda z punktu widzenia użytkownika? Chcę zasięgnąć opinii użytkowników tej usługi, także w aspekcie:
6) stabilności usługi i rozwiązywania awarii na łączu.
Oczywiście interesuje mnie także sprawa:
7) czy szybkość nie spada niedługo po zakończeniu okresu testowego, jak to czasami bywa :roll:

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1093605  autor: lordbyd
 21 kwie 2020, 19:23
Użytkujemy w firmie kilka funbox-ów 3.0 więc na podstawie moich doświadczeń mogę napisać:
Ad1. Konfigurowałem w nim jedynie potrzebne dla mnie rzeczy takie jak: zakres adresacji IP LAN, usługę DDNS, czy przekierowywanie portów a także wyłączyłem Wi-Fi
Ad2. Są lokalizacje, gdzie od uruchomienia rutera podczas instalacji pracuje on dobre dwa-trzy lata bez jakichkolwiek problemów. Większe niedogodności były z Zyxel-ami (dodanymi do stałego IP), które potrafiły zgubić konfigurację po aktualizacji.
Ad3. Nie mogę się tu wypowiedzieć, ponieważ wyłączyłem w ogóle Wi-Fi we wszystkich ruterach
Ad6. - jak pkt. 3. - Awarie wynikały głównie z przecięcia światłowodu podczas prac w budynkach. Konieczność restartu rutera mogę policzyć na palcach jednej ręki (dla około 20 lokalizacji).
Ad7. - nie zauważyłem takiej prawidłowości.
 #1093878  autor: Vieslav
 26 kwie 2020, 15:34
Używam światłowodu Orange od 3 albo 4 lat. Od początku z Funboxem 3.0. W pierwszym półroczu korzystania z usługi wymieniono mi Funboxa. Od tamtej pory mam spokój.
Ad. 1 - zależy co chcesz konfigurować. Napisz to sprawdzę w menu i ci odpowiem. Podstawowe elementy typu odblokowanie portów, zmiana hasła do wifi, stała adresacja DHCP są dostępne.
Ad. 2 - Zawsze przy wyjściu z mieszkania wyłączam Funboxa więc nie wiem jak długo wytrzymuje bez restartu.
Ad. 3 - Da się to zrobić, chyba przez Mój Orange (a może i z poziomu funboxa? wrócę do domu to sprawdzę). To nie jest tak, że udostępniasz swoją sieć sąsiadom. Funbox rozgłasza dodatkowy SSID - "Darmowe Orange WiFi", który zużywa ułamek twojego pasma pod warunkiem, że akurat ktoś korzysta. Aby skorzystać - należy samemu być klientem Orange i się zalogować do tej sieci za pomocą ustalonych danych.
Ad. 4 - Zobacz ceny na stronie internetowej (+ za domek). Bardzo opłaca się brać usługę w pakiecie Orange Love.
Ad. 6 - nie pamiętam żadnej awarii.
Ad. 7 - u mnie jest cały czas stabilnie. Nie jestem w stanie napisać, czy mam cały czas 600mb/s "jak od linijki", bo nawet nie wykorzystuję takiej prędkości. Jak robię speedtest to zawsze wychodzi ponad 600mb/s więc domniemam, że pełna prędkość jest. Mój PC podpięty jest kablem. Netflix na TV działa elegancko w Full HD po wifi. Internet po wifi na innych urządzeniach również działa dobrze. Więc nie mam na co narzekać.
BTW mieszkam w bloku jeśli ma to jakieś znaczenie.
 #1102240  autor: Marens
 30 sie 2020, 13:37
Czy ktoś wie, co jaki czas bazy adresowe światłowodu w T-Mobile są aktualizowane? 3-4 miesiące temu został oddany światłowód z Orange w bloku (można zamawiać), wg. T-Mobile na dzień dzisiejszy nie ma możliwości podłączenia.