DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1084066  autor: marcinkoleksl
 16 lis 2019, 17:45
Aktualnie nie mam nic w Orange.
Mam parę osób w rodzinie, którzy maja abo kom u nich, ale o ile dobrze rozumiem, to i tak to na Orange Love się nie liczy, bo tam jakieś kombinacje sobie powymyślali...
 #1084371  autor: marcinkoleksl
 22 lis 2019, 11:03
Pojawiła się nowa opcja do rozważenia.

Przy wypowiadaniu umowy w t-mobile gościu powiedział, ze mogą mi dać światłowód od siebie i ze w pakiecie będzie taniej.
Oferta jest na stronie.
300mb/s + netflix pakiet premium na 4 osoby opłata 97pln (47 netflix, 50 pln FTTH).

Problem tylko jest taki, ze t-mobile w swojej bazie nie ma jeszcze mojego adresu.
Konsultant powiedział, iż nie ma możliwości dowiedzenia się nawet, jak często orange przekazuje dane adresowe do t-mobile.
Na taka ofertę bym się skusił, ale trzeba czekać na ruch orange, aż przekaże dane.

Po 2 latach można przejść do orange, jak ceny wzrosną.
No i jak t-mobile wyrobi się do 20 grudnia, to nie płace też opłaty aktywacyjnej 49 pln, ponieważ będzie to traktowane jako przejście z usługi mobilnej na stacjonarną. Super.
 #1085732  autor: marcinkoleksl
 17 gru 2019, 16:34
Nu minęło 4 dni od instalacji FTTH Orange (t-mobile dalej nie ma mojego adresu).
Instalacja 2 h, filmy wieczorem nareszcie się ściągają w pełnej prędkości ;)
youtube buforuje się, ale nieznacznie (ale odtwarza stabilnie, nie tak jak na lte t-mobile).
czasami ma zagwostke i zamiast ustawić HD ustawia jakość 480p, ale to nie problem jakiś specjalny.
usług na telewizorach z braku czasu jeszcze nie testowałem.
 #1093127  autor: Marens
 12 kwie 2020, 15:59
marcinkoleksl pisze:
15 lis 2019, 19:33
Po 2 latach w końcu mogę podpisać Umowę z Orange o FTTH.
Również mogę pochwalić się sukcesem po 2 letniej batalii z Orange i Małą Wspólnotą Mieszkaniową. Udało się w ubiegłym tygodniu doprowadzić światłowód do klatki, teraz tylko odbiory i dodanie adresu do bazy.
 #1093581  autor: perxenat
 21 kwie 2020, 14:07
Na naszą uliczkę dotarł światłowód od orange :shock:
Proszę o opinie użytkowników, bo oferują mi 300Mbps za 75 zł/msc; aktywacja 60 zł. Umowa na 2 lata. Do tego ichni modem funbox 3.0 - tutaj mam obawy, bo dużo złego o nim wyczytałem:
1) brak możliwości konfiguracji
2) niestabilna praca, zacinanie się i konieczność resetów
3) Pytanie jak to jest z możliwością wyłączenia "Darmowego Orange WIFI" czyli udostępniania WSZYSTKIM ludziom w sąsiedztwie własnego sygnału? Bo znajduję sprzeczne informacje.
Poza tym obawiam się dwóch standarowo-wbudowanych cech Orange:
4) drożyzna - czy cena jest regularna, czy zawyżona? (wiem, że +15 za domek muszą mi dowalić kary)
5) sprzedawanie danych osobowych dla firm pożyczkowych itd.
Jak to wygląda z punktu widzenia użytkownika? Chcę zasięgnąć opinii użytkowników tej usługi, także w aspekcie:
6) stabilności usługi i rozwiązywania awarii na łączu.
Oczywiście interesuje mnie także sprawa:
7) czy szybkość nie spada niedługo po zakończeniu okresu testowego, jak to czasami bywa :roll:

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1093605  autor: lordbyd
 21 kwie 2020, 19:23
Użytkujemy w firmie kilka funbox-ów 3.0 więc na podstawie moich doświadczeń mogę napisać:
Ad1. Konfigurowałem w nim jedynie potrzebne dla mnie rzeczy takie jak: zakres adresacji IP LAN, usługę DDNS, czy przekierowywanie portów a także wyłączyłem Wi-Fi
Ad2. Są lokalizacje, gdzie od uruchomienia rutera podczas instalacji pracuje on dobre dwa-trzy lata bez jakichkolwiek problemów. Większe niedogodności były z Zyxel-ami (dodanymi do stałego IP), które potrafiły zgubić konfigurację po aktualizacji.
Ad3. Nie mogę się tu wypowiedzieć, ponieważ wyłączyłem w ogóle Wi-Fi we wszystkich ruterach
Ad6. - jak pkt. 3. - Awarie wynikały głównie z przecięcia światłowodu podczas prac w budynkach. Konieczność restartu rutera mogę policzyć na palcach jednej ręki (dla około 20 lokalizacji).
Ad7. - nie zauważyłem takiej prawidłowości.
 #1093878  autor: Vieslav
 26 kwie 2020, 15:34
Używam światłowodu Orange od 3 albo 4 lat. Od początku z Funboxem 3.0. W pierwszym półroczu korzystania z usługi wymieniono mi Funboxa. Od tamtej pory mam spokój.
Ad. 1 - zależy co chcesz konfigurować. Napisz to sprawdzę w menu i ci odpowiem. Podstawowe elementy typu odblokowanie portów, zmiana hasła do wifi, stała adresacja DHCP są dostępne.
Ad. 2 - Zawsze przy wyjściu z mieszkania wyłączam Funboxa więc nie wiem jak długo wytrzymuje bez restartu.
Ad. 3 - Da się to zrobić, chyba przez Mój Orange (a może i z poziomu funboxa? wrócę do domu to sprawdzę). To nie jest tak, że udostępniasz swoją sieć sąsiadom. Funbox rozgłasza dodatkowy SSID - "Darmowe Orange WiFi", który zużywa ułamek twojego pasma pod warunkiem, że akurat ktoś korzysta. Aby skorzystać - należy samemu być klientem Orange i się zalogować do tej sieci za pomocą ustalonych danych.
Ad. 4 - Zobacz ceny na stronie internetowej (+ za domek). Bardzo opłaca się brać usługę w pakiecie Orange Love.
Ad. 6 - nie pamiętam żadnej awarii.
Ad. 7 - u mnie jest cały czas stabilnie. Nie jestem w stanie napisać, czy mam cały czas 600mb/s "jak od linijki", bo nawet nie wykorzystuję takiej prędkości. Jak robię speedtest to zawsze wychodzi ponad 600mb/s więc domniemam, że pełna prędkość jest. Mój PC podpięty jest kablem. Netflix na TV działa elegancko w Full HD po wifi. Internet po wifi na innych urządzeniach również działa dobrze. Więc nie mam na co narzekać.
BTW mieszkam w bloku jeśli ma to jakieś znaczenie.
 #1102240  autor: Marens
 30 sie 2020, 13:37
Czy ktoś wie, co jaki czas bazy adresowe światłowodu w T-Mobile są aktualizowane? 3-4 miesiące temu został oddany światłowód z Orange w bloku (można zamawiać), wg. T-Mobile na dzień dzisiejszy nie ma możliwości podłączenia.
 #1108594  autor: marcinkoleksl
 22 gru 2020, 21:32
Mam ftth już właściwie rok i w bazie t-mobile dalej nie ma mojego bloku, a klatka obok (oddany światłowód około 2 lat wcześniej) jest.
Także Orange bodajże obraziło się na t-mobile i dlatego nic w tym zakresie się nie dzieje.
A szkoda, bo w moim miescie t-mobile daje 5 miesięcy gratis na światłowód (widziałem w jednym salonie reklamę - na stronie www nic na ten temat nie ma).
Nie pytałem o szczegóły, ale pewnie podwyższyli cenę w stosunku do Orange i wyszło 5 miechów gratis ;)
 #1108595  autor: marcinkoleksl
 22 gru 2020, 21:44
Marens pisze:
12 kwie 2020, 15:59
marcinkoleksl pisze:
15 lis 2019, 19:33
Po 2 latach w końcu mogę podpisać Umowę z Orange o FTTH.
Również mogę pochwalić się sukcesem po 2 letniej batalii z Orange i Małą Wspólnotą Mieszkaniową. Udało się w ubiegłym tygodniu doprowadzić światłowód do klatki, teraz tylko odbiory i dodanie adresu do bazy.
Ja dzisiaj jak rozmawiam z sąsiadami z klatek, w których się nie zgodzono na światłowód, to krew ich zalewa.
Z kabla maja tylko Vectrę, która działa wiadomo jak...
Mobilne sieci jakoś tam działają, ale tylko rano, od 13 jest tragedia (doszło nauczanie zdalne itp).
Także jak ktoś myśli tylko o swoim tyłku, to później cierpi na tym cała klatka.
A procedura podłączania jak kolega napisał - około 2 lat!