DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #963229  autor: asik
 28 lis 2017, 10:50
Witam
Zbliża się koniec mojej umowy z Netią na telefon + internet (WLR + BSA) obecnie 20 Mb. Przy kontakcie z netiia otrzymałem informację że nie ma szans na szybszy internet niż te 20 Mb, jednak mapa zasięgu orange twierdzi że mogę mieć 80 Mb więc pytanie czy można ufać stronie orange ?
Od centrali mam podobno 1224 m, a router pokazuje mi takie parametry linii:
Obrazek
 #963230  autor: martin87
 28 lis 2017, 10:54
Opcja do 80Mb przewiduje widełki 20-80Mb/s, to równie dobrze może być 21Mb/s i nie zareklamujesz tego. Też mam ok 1km od centrali i maksem jest 10Mb/s.
Netia na kablach orange ma mniejszy priorytet, więc teoretycznie Orange niby może więcej, ale dużo zależy od lokalizacji, a Orange niczego nie zagwarantuje niż właśnie tej minimalnej 20Mb/s w tej opcji.
 #963409  autor: adijos93
 28 lis 2017, 23:06
Utrzymaniówka ma teoretycznie możliwość zmigrowania na VDSL BSA, ale przy takiej długości linii i parametrach ciężko.

Inna sprawa,że Netia rezygnuje już z łączy BSA czy LLU.
 #963451  autor: asik
 29 lis 2017, 11:51
Czyli rozumiem że wskazania strony Orange co do możliwych prędkości nie należy brać za pewne. Ma ktoś może widzę jaką ofertę można aktualnie dostać przy przedłużeniu umowy z netia ? Interesuje mnie tel stacjonarny + internet (BSA).
 #963468  autor: adijos93
 29 lis 2017, 12:23
Orange pokazuje ci maksymalną taryfę nie prędkość, dla nich VDSL jest nawet dla prędkości 20,5 mb jesli jest to vdsl to taryfa do 80

Zresztą oni wszystkie prędkości na miedzi mają w tej samej cenie.
 #963911  autor: Vieslav
 02 gru 2017, 13:51
Parametry linii wskazują, iż obecna prędkość to jest max co może być na tej linii. VDLS przy tej odległości teoretycznie powinien działać. Strona Orange pokazuje ci "do 80Mb/s", ponieważ w teorii VDSL powinien zadziałać na takiej odległości od centrali, a w tej technologii masz widełki od 20,1 (albo od 20,5) do 80Mb/s.
W praktyce jednak wiele innych czynników zależy od tego, czy modem w ogóle się zsynchronizuje (stan linii, ilość aktywnych przyłączy itp.). Na moje oko modem nawet nie zapnie się na VDSLu. Aktualnie ceny w Orange na miedzi są takie same, niezależnie od prędkości. Najlepiej, najszybciej i najpewniej byłoby złożyć zamówienie przez infolinię albo stronę internetową i zobaczyć, co stwierdzi wywiad techniczny. Najwyżej nie podpiszesz umowy. Ale sprawa się komplikuje, ponieważ masz Netie. Jedyne kryterium, jakie należy brać pod uwagę w Twoim przypadku to cena (np łącząc kilka usług w pakiet Orange Love można mieć całkiem fajną ofertę). Parametry linii wyraźnie wskazują, że jest to już kres jej możliwości - nie masz nawet pełnego 20Mb/s.
Ale co ja tam wiem... :lol:
 #1060018  autor: donmateo7922
 21 gru 2018, 19:19
Orange po jakimś czasie zniża przepustowość łącza, jak był u mnie technik to było wszystko ładnie powyżej 70mb (mam mieć 80), a po kilku miesiącach spadło do 40-50, i cały czas twierdzą że mieści się w normach.