DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #910874  autor: CreIser
 13 lut 2017, 20:34
Cześć.

Posiadam obecnie umowę na internet stacjonarny vDSL w opcji o 80 Mb/s, przy umowie na 12 miesięcy. Kwota jest raczej każdemu znana, ale nie to odgrywa kluczową rolę. Wraz z umową dostałem Funboxa w wersji 1.0. Ogólnie, pomimo kilkukrotnego zaniku internetu jestem z niego zadowolony. Największą bolączka jest port USB w wersji 2.0, ponieważ po podłączeniu zewnętrznego dysku i zmapowaniu go w systemie transfer z/do to niecałe 2 MB/s,

Przeglądałem swój profil na koncie Orange i na tyle utrudnili ludziom przedłużanie umów przez internet, że jedną ofertę jaką widzę dla siebie to umowa na 24 miesiące, co mnie w ogóle nie interesuje. Fakt faktem przy tej umowie dostaję Funboxa 2.0 oraz dysk zewnętrzny ale nie - za długi okres.

Dzwoniąc na infolinię słyszę, że nie ma możliwości wymiany routera, chyba, że zgłoszę zawieszanie się sprzętu, wówczas po udaniu się do punktu dostanę drugi - taki sam.

Na pytanie o nową umowę otrzymuję informację, że taka sama oferta jak obecnie z tym samym routerem (powtarzam Funbox 1.0) + opłata aktywacyjna.

Co zrobić, żeby otrzymać Funbox'a 2 generacji? Po co wyprodukowali coś, czego nie oferują klientom końcowym?
 #911072  autor: Vieslav
 14 lut 2017, 22:44
Ktoś tu ściemnia. Po wklepaniu nowego zamówienia przez www, na adres gdzie dostępny jest VDSL, jedyny dostępny sprzęt to Funbox 2.0.
Jeśli chodzi o twój dysk, to może ma on tak wolny transfer, albo nie wyrabia wifi? Spróbuj wykonać jakieś operacje po kablu, podepnij dysk bezpośrednio pod komputer i sprawdź transfer. Ja przez USB 2.0 mam spokojnie 30 MB/s.
 #914057  autor: CreIser
 04 mar 2017, 10:57
Nie wiem, jak funkcjonuje Orange w chwili obecnej, ale kiedyś było tak, że wypowiedzenie umowy nijak działało na ich politykę utrzymania klienta. Klient chciał odejść to odchodził i nie utrudniali mu życia. Dlatego wydaje mi się, że teraz, na moim przykładzie, również tak będzie. Będę musiał całkowicie zrezygnować z umowy i podpisać nową, żeby dostać Funboxa w wersji 2.0.

Co do dysku:
Z tego, co czytam to w każdym miejscu jest napisane, że port USB w Funbox'ie 1.0 służy do podłączenia drukarki. Poza tym dodałem dysk sieciowy z "Moim komputerze", który czarno na białym pokazuje mi architekturę Funbox'a.

Obrazek