DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #891004  autor: StefanZenon
 11 paź 2016, 18:20
Dzień dobry wszystkim, opisze dziwny problem w trakcie procedury z tematu, może ktoś znający sie zrozumie o co chodzi. Jako że mieszkam na absolutnym zadupiu w kwestii stacjonarnego netu skazany jestem na neo. Zależało mi jednak na uniknięciu opłat za utrzymanie linii i zlikwidowanie telefonu stac którewgo wcale nie używam. Wtedy trafiłem na dropsa który byłby w o 20 kilka złotych tańszy niż samo neo (bo nie ma opłaty za trzymanie linii). Dla mnie to już coś.
Wyszukiwarka netii podaje jednak, że Dropss nie pokrywa wsi w której mieszkam. Tel na infolinię netii z pytaniem dlaczego, skoro jestem na łączu Orange. Pan mówi - mogłby pan przejsc do nas gdyby - uwaga - miał pan zwykły stacjonarny a nie internetowy (????). Nic nie można zrobic przykro mi. Tel do Orange - czy mogą wyłączyć tel internetowy i dać zwykły? Owszem, mozemy nie ma sprawy, jak Pan podpisze nową umowe minimum na rok. Tel ponowny do Neo - rozmowa z tym samym konsultantem co poprzednio!!! - tak, owszem jak panu zmienią na stacjonarny, nie internetowy załączymy Panu Dropssa. (????) Czy to ma sens? Czy oni czegoś nie pomieszali? Jak to jest? Rzeczywiscie musze podpisać umowe z Orange i zamienić na stacjonarny aby przejść?
 #891006  autor: Maniek99
 11 paź 2016, 18:32
Zapytaj Netię co w sytuacji jakbyś całkiem zrezygnował z telefonu, tak żeby został sam net.
Jak odpowiedzą że dalej się nie da.
To skarga do UKE, bo warunkiem jest tylko aktywna linia, a nie żebyś miał na niej aktywny telefon, ten internetowy nie powinien w niczym przeszkadzać.
 #891245  autor: ratatam
 13 paź 2016, 08:30
jakas dziwna sparawa, w dropssie wystarczy, że masz aktywna linie od orange. Jesli masz usługi internet+voip to jestes identyfikowany wtedy nie przez nr stacjonarny tylko identyfikator łącza (masz go w umowie).
 #891248  autor: kamil1221
 13 paź 2016, 08:57
By skorzystać z dropsa nie wystarczy posiadać linii Orange w typie BSA/WLR. Musi być to łącze LLU.
Inna sprawa - że Dropss jest usługą wygaszaną. Netia nie chętnie chwali się tym rozwiązaniem.
 #891257  autor: tyre23
 13 paź 2016, 09:55
kamil1221, to była jakaś zmiana? Dropss zawsze mógł być aktywny na zwykłym BSA, tylko wtedy abonament nie wynosił 49,90zł jak na LLU a 59,90zł.
 #891259  autor: kamil1221
 13 paź 2016, 10:19
Na łączu BSA na dzień dzisiejszy nie opłaca się aktywować Klienta. Stawki hurtowe są już tak niskie, że udostępnienie umowy bez gwarancji wypłacalności przez przynajmniej rok nie ma sensu finansowego. Inna sprawa - że nie wszędzie mogą być wolne miejsca w centrali na BSA (szczególnie w miejscach gdzie tylko Orange ma kabel).
Linia powinna być aktywna na zasadzie telefonu stacjonarny - jeśli jest VoIP to nie ma jak aktywować usługi, bo regulamin BSA tego nie reguluje.