DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #758758  autor: piotrrz
 27 paź 2014, 18:48
Mieszkam w Warszawie, w śródmieściu.
Dziś znalazłem w skrzynce list od UPC.
W skrócie:
Informujemy, że od 1 grudnia dwukrotnie przyspieszymy Państwa internet.

Aby koszystać z szybszego internetu wystarczy zamówić do 30 listopada nowy modem, dzwoniąc do UPC pod nr 32 494 94 80 lub 901 949 480. Nowy modem zostanie dostarczony kurierem na koszt UPC.

Jednocześnie od 1 grudnia wysokość miesięcznej opłaty z tytułu świadczenia usługi zostanie podwyższona o 7zł brutto.

Jeśli nie akceptują Państwo powyższej zmiany, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej.
Ktoś wie coś więcej odnośnie tego przyspieszenia? Mam obecnie internet 30/6MB. Czy wysyłanie też podwoją (skoro podwajamy, to ja bym interpretował to tak, że rośnie wszystko).

było: Eten M600+ -> HTC Touch Dual -> HTC Touch Pro - > HTC Desire HD
jest: Sony Xperia Z

 #758792  autor: kalach
 27 paź 2014, 20:36
Śmierdzi wałkiem bo nic o tym nie słychać na forum trochę bardziej ogarnietym w temacie upc.
Ale nie szkodzi zadzwonić zapytać a jeżeli prawda to nic tylko się cieszyć z lepszej oferty z powodu złożonej rezygnacji... :twisted:

 #758876  autor: Golarz Filip
 28 paź 2014, 10:11
kalach pisze:Ale nie szkodzi zadzwonić zapytać a jeżeli prawda to nic tylko się cieszyć z lepszej oferty z powodu złożonej rezygnacji... :twisted:
Pod warunkiem,że wywalczysz sobie podczas rozmowy z DUK, kolejną dobrą ofertę. Poza tym pamiętaj,że jest też grupa osób, siedzi na bezterminowych umowach,"czając" się na moment do ataku o dobrą ofertę.Taka podwyżka dla nich to nic korzystnego :-)

 #758986  autor: kalach
 28 paź 2014, 19:48
Otrzymałem dziś telefon z UPC.
Konsultant zaproponował mi zwiększenie prędkości neta z 30 do 120 bez podnoszenia opłaty ale z przedłużeniem umowy. (w sumie tylko o 2mce bo dopiero przedłużalem umowę).
Podziękowałem ale nie ma potrzeby.

Ps. Walczyć nie trzeba, skladasz rezygnację i rozmawiasz :Oto cały klucz do najlepszej oferty

 #759766  autor: aster
 31 paź 2014, 14:46
Golarz Filip pisze:Poza tym pamiętaj,że jest też grupa osób, siedzi na bezterminowych umowach,"czając" się na moment do ataku o dobrą ofertę.Taka podwyżka dla nich to nic korzystnego :-)
Ja jestem jedną z takich osób, głównie dlatego że nie ma mnie na miejscu sporo czasu i wiele zbędnych rzeczy powywalałem (zostawiłem głównie szybki net a resztę na podstawowym poziomie).

Też nie lubię takich przymusowych, wymuszonych zmian jak ta ostatnia, choć nie ukrywam że jeśli te podwojenie da mi 250/20 mbps zamiast obecnych 100/10 to i tak bym to pewnie wziął gdyby mi zaoferowano taką opcję w cywilizowany sposób.

Jestem natomiast ciekaw jak taki net wyrabia jeśli chodzi o ściąganie plików np. z zagranicznych serwerów. W Singapurze mam 500mbps (inni mają nawet 1000mbps), ale jest to tylko trick marketingowy bo takie prędkości to są tylko "krajowe" (najlepiej na speedteście do własnego prowidera). Połączenia międzynarodowe to ledwo 5-10% tego musną. W Polsce zaś wszystko mi zawsze śmigało dużo szybciej i te 120mbps rzeczywiście dawało czadu.

 #760912  autor: AniaVipter
 05 lis 2014, 21:55
nie no to jest jakas masakra? o 7zl wysłali mi pismo...i podnieśli mi ciesnienie :)

vipster

 #761836  autor: mofom
 10 lis 2014, 09:20
upc od kilku lat ma praktykę, że podnosi najtańszą ofertę o kilka złotych dając szybsze łącze. co prawda nie wysyłali snailmaili, ale po każdym końcu umowy oferta była wyższa. ostatnio zostałem na starym poziomie, ale wydłużyli z 12 mcy do 24 mcy. dążą do tego by internet po kablu był po minimum 80zł.

 #762424  autor: Wiksa11
 12 lis 2014, 19:06
mofom pisze:upc od kilku lat ma praktykę, że podnosi najtańszą ofertę o kilka złotych dając szybsze łącze. co prawda nie wysyłali snailmaili, ale po każdym końcu umowy oferta była wyższa. ostatnio zostałem na starym poziomie, ale wydłużyli z 12 mcy do 24 mcy. dążą do tego by internet po kablu był po minimum 80zł.
Za 80 zł to mam 30mbps + Max TV HD z nagrywarką ;)

 #762519  autor: kalach
 13 lis 2014, 00:25
Za 80 zł to mam 30mbps + Max TV HD z nagrywarką ;)
no to słabo...;]

 #762837  autor: Wiksa11
 14 lis 2014, 12:30
kalach pisze:
Za 80 zł to mam 30mbps + Max TV HD z nagrywarką ;)
no to słabo...;]
No dramat normalnie. Żałuję, że nie mam neostrady 10 mbit za ponad 80 zł :(

Orange - sieć Januszy.