DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #738423  autor: marcinkoleksl
 06 sie 2014, 20:49
Witam,
szybkie pytanko, czy można mieć jednocześnie internet od dwóch dostawców - chodzi mi o BSA oraz LLU?
Obecnie posiadam net + stacj w Telestradzie (multimo) na linii Tpsa, ale zainteresowała mnie opcja dropsa netii....
Jednak nie chciałbym brać tego w ciemno, bo mogę trafić na dużo niższą prędkość internetu lub wysokie pingi.
Po głowie chodzi mi pomysł, aby wziąć na próbę dropsa, i jak będzie ok, wypowiedzieć umowę w Telestradzie... (na bezterminowe przechodzi mi od 1 października b.r.). Kiedyś dzwonił do mnie konsultant Netii i coś tam wspominał o 2 linii, dlatego pytam.

 #738431  autor: Maniek99
 06 sie 2014, 21:12
Zdaje się, że warunkiem jest aktywna linia, a w cenniku nie widzę takiej opcji (jest tylko za aktywację netu 49zł, ale to nie to).

 #738829  autor: maciejnet
 08 sie 2014, 15:21
@marcinkoleksl czy jesteś na pewno w zasięgu LLU? Bo jeśli tak to centrala jest zazwyczaj w tym samym budynku więc niższej prędkości nie powinieneś uzyskać. Na BSA będzie identycznie jak do tej pory.
Nie możesz mieć dwóch usług internetowych na jednej linii. Nie jest możliwe założenie nowej linii dla dropsa, oni tylko działają na podstawie rezygnacji z dotychczasowego dostawcy na łączy Orange/TP i wtedy uruchamiają swoją usługę BSA lub LLU w zależności od warunków technicznych.

Po aktywacji ich usługi można zrezygnować z telefonu bez obawy o dodatkowe koszty utrzymania linii.
 #740480  autor: marcinkoleksl
 14 sie 2014, 14:31
A jest możliwe coś takiego:
- zamawiam net na dropssie, 1 października Netia podłącza mi już swoja usługę
- rezygnuje po 1 X z telefonu w Telestradzie i przenoszę numer do operatora internetowego?

Dzisiaj rozmawiałem z konsultantem, ale z czystej Netii i powiedział, ze przejście z BSA tpsa - Telestrada na LLu Netii odbywa się płynnie, a więc w jeden dzień, bez długiej przerwy bez netu. Czy to prawda, biorąc pod uwagę, iż Umowa w Telestradzie skończy się z końcem września?