DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1137864  autor: Piterekj25
 03 lis 2022, 19:04
Witam.
Kolega ma internet stacjonarny w play ale nie miał go do tej pory podłączonego, po za pierwszym podłączeniem przez serwisanta. Później był odłączony przez wiele miesięcy bo korzystał z internetu stacjonarnego multimedia. Teraz skończyła mu się umowa z multimedią i chce korzystać z tego internetu play bo ma aktywną umowę i co miesiąc płaci opłatę. Natomiast tu jest taki problem że nie możemy znaleźć przewodu innego niż ten którym był podłączony modem multimedii. I teraz nie wiem czy internet z play idzie tym samym przewodem co internet multimedia? Ale mi się to wydaje niemożliwe, ale pytam bo sam już nie wiem. Albo ten kabel z internetem play jest gdzieś ukryty i nie możemy go znaleźć. I czy ktoś wie coś o zamawianiu serwisanta z playa bo jak kolega dzwonił na infolinię to powiedzieli mu że zmówienie serwisanta to koszt 300 zł. I nie wiem czy on coś źle powiedział i poprosił o jakąś inną sprawę przez przypadek czy naprawdę tyle może sobie play krzyknąć za serwisanta? Co jest bardzo dziwne bo przecież to powinno być w ramach usługi internetu za którą się płaci. Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedź.
 #1137872  autor: Vieslav
 03 lis 2022, 21:19
Do czego w takim razie był podłączony modem od Play skoro w lokalu był internet Multimedii?
 #1137874  autor: Piterekj25
 03 lis 2022, 23:11
Nie był podłączony. Tylko za pierwszym razem po przyjściu serwisanta był podłączony a następnie został odłączony i był nie używany przez wiele miesięcy. I teraz chciałbym go podłączyć ale nie wiem właśnie do jakiego przewodu czy tego samego co multimedia czy jakiegoś innego, drugiego powinienem szukać przewodu? Tylko za bardzo nie mogłem go znaleźć. Wiem że tak trochę to dziwnie wygląda, ja sam się nad tym zastanawiam bo to u kolegi się dzieje, staram się mu pomóc bo on niestety trochę ma wolniejszy umysł mówiąc tak delikatnie i nie ogarnia tych spraw. Bazuje na informacjach które od niego usłyszałem więc jest szansa że coś myli ale jak byłem u niego to ma oprócz modemu z multimedia inny modem więc chyba nie myli się z tym że był u niego kiedyś serwisant z playa i podłączał u niego internet.
 #1137879  autor: HappyBoy
 04 lis 2022, 02:17
Najlepiej brać instalację z montażem (instalatora nie "kolegi").
Jakie urządzenie końcowe otrzymałeś od Play?

Nie wyglądają podobnie ?
Obrazek
 #1137882  autor: Karlos20
 04 lis 2022, 08:14
Pragnę dodać, że internet stacjonarny w Play może być też założony z wykorzystaniem kabli sieci Vectra oraz dawnych Multimediów, którzy przynależą do Vectry. Technologia HFC lub FTTx. Oni wykorzystują jeszcze inne modemy, od tych powyżej (kompatybilne z siecią Vectry - używają m.in. Technicolor).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137883  autor: Piterekj25
 04 lis 2022, 08:36
Dzisiaj podejdę do kolegi i zobaczę jaki on ma modem od playa. Dzięki za info że to może być ten sam kabel co multimedia. Chociaż wtedy jak u niego byłem i podłączyłem kablem tym co był do modema multimedii podłączony do tego drugiego modema to chyba nie połączyło się z internetem. Może jakiś wtedy dłuższy czas trzeba poczekać? Albo jakiś reset zrobić urządzenia?
Z drugiej strony jeśli on używał cały czas przez ten kabel internetu multimedii to teraz podłączając go do innego dekodera to by nagle zmieniło odbiór internetu na playa? Chyba raczej nie... Kurde ciężko tą sprawę załatwić jak to nie u mnie się dzieje tylko u niego i mam tylko informacje uzyskane od niego i to co sam zobaczyłem przez chwilę. A on nie ogarnia niczego związanego z takimi sprawami technicznymi i to co mi mówi może przekręcać.
 #1137884  autor: Karlos20
 04 lis 2022, 09:00
Piterekj25: nie wiedziałeś, że można obecnie zmienić dostawcę internetu, bez przerw w świadczeniu usług, o ile pozwala na to infrastruktura i dostawca?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137886  autor: Piterekj25
 04 lis 2022, 09:32
Nie wiedziałem że to po tym samym kablu może iść internet od różnych dostawców. Dzięki za informacje. Zobaczymy jak będę u kolegi czy coś uda się zrobić. Albo chociaż zobaczę jak to dokładnie wygląda.
 #1137908  autor: Piterekj25
 04 lis 2022, 15:22
Dobra, można zamknąć temat. Kolega dał radę wezwać serwisanta z Playa i w poniedziałek ma przyjść i mu wszystko podłączyć. Już nie potrzebuje mojej pomocy. Dzięki za różne odpowiedzi.