DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1130839  autor: shabowy
 01 maja 2022, 13:36
Cześć, kończy mi się umowa z UPC i zastanawiam się nad zmianą dostawcy internetu. Chciałem światłowód od orange, ale niestety nie jest aktualnie dostępny, chociaż dwie kamienice na mojej ulicy mają dostęp z czego jedna na przeciwko. Swoją drogą, jak to jest, że tylko dwa domy na ulicy są podłączone? :smt017

Sprawdziłem na https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ że pod moim adresem vectra ma medium światłowodowe a upc medium kablowe współosiowe miedziane.
Jak zobaczyłem światłowód, to oczy mi się zaświeciły, bo pogrywam w gry sieciowe i perspektywa niższego pingu jest dla mnie atrakcyjna, aczkolwiek z tego co mi wiadomo, to vectra i tak doprowadza do mieszkania internet koncentrykiem.

Czy ten światłowód z vectra który jak rozumiem jest doprowadzony gdzieś na klatkę może mieć realny wpływ na ping/stabilność łącza skoro ostatni kawałek i tak idzie koncentrykiem?
 #1130867  autor: Vieslav
 02 maja 2022, 09:25
Wyszukiwarka nie jest jeszcze uaktualniona (stan sprzed roku). Według mojej wiedzy, ale mogę się mylić, bo od dawna w tym nie siedzę, Vectra i UPC działają w takiej samej technologii, czyli FTTB. Ich "internet światłowodowy" to tak na prawdę światłowód doprowadzony do budynku a dalej w budynku internet rozprowadzony kablem koncentrycznym. Jeśli już masz UPC to cała instalacja Vectry może polegać na podmianie rutera u ciebie w mieszkaniu (i oczywiście przełączenie kabla koncentrycznego na infrastrukturę Vectry).
 #1131545  autor: MarkusP
 24 maja 2022, 11:34
Powiem szczerze, nikt ode mnie nie ma Vectry. Bardzo ciężko mi się jest na jej temat wypowiedzieć. Mam natomiast z UPC od jakichś 5 lat i powiem tak szczerze, że mnie parę rzeczy denerwowało. Na przykład upc załączało sobie pakiety, które potem doliczano mi do rachunku, nagle ze 129 zł zrobił mi się rachunek na 149 zł. :/ Wkurzyłem się po prostu.
 #1131546  autor: Remington
 24 maja 2022, 12:14
Robili coś takiego, ale 10-15 lat temu. Potem dostali nieźle po łapach od UOKiK i zwracali nawet opłaty. Niby jakie pakiety włączyli Ci w ostatnich 5 latach?
 #1131556  autor: iphoneski
 24 maja 2022, 16:33
shabowy pisze:
01 maja 2022, 13:36
Swoją drogą, jak to jest, że tylko dwa domy na ulicy są podłączone?
Patologia planowania Orange. Mój kolega ma dokładnie to samo - światło kilka metrów od bramy, a w Orange podejście "nie bo nie". A potem wielkie zdziwienie zarządu, że nie mogą 20% penetracji sieci osiągnąć. No ciekawe czemu...
@Remington
Ja jeszcze niedawno miałem wciśnięty "Bezpieczny internet", który musiałem sam sobie w panelu wyłączać, także to na pewno nie jest 10 lat :)
 #1131559  autor: iphoneski
 24 maja 2022, 18:12
No tak, przedłużyłem umowę i mi włączyli. Dla mnie to jest samoczynne włączanie usług, bo ja nie prosiłem o to. Ale już zostawmy to, Bo nie jest to tematem wątku.
 #1131651  autor: dusk
 27 maja 2022, 11:38
iphoneski pisze:
24 maja 2022, 18:12
No tak, przedłużyłem umowę i mi włączyli. Dla mnie to jest samoczynne włączanie usług, bo ja nie prosiłem o to. Ale już zostawmy to, Bo nie jest to tematem wątku.
przecież wszystko jest w umowie, umowie którą podpisałeś, czy to jest sprawa dla nosacza?
Obrazek