DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1129035  autor: Maciej87
 07 mar 2022, 13:51
Hej,
znalazłem się w impasie. Nowowybudowany dom, infrastruktura światłowodowa w ulicy, wolne porty dostępne. Wszystkie pozostałe domy mają podłączony światłowód. Oczywiście strona i infolinia INEA: pod Pana adresem nie ma możliwości świadczenia usług. Odsyłają mnie do swojej spółki Fiberhost. Tam natomiast infolinia twierdzi, że możliwości techniczne jak najbardziej są, port wolny jest, ale nie podłączą mi tego, bo im się to nie opłaca. Wniosków na podłączenia do sieci od takich użytkowników jak ja otrzymują tysiące, natomiast oni całe swoje moce przerobowe skupiają na dużych osiedlach, a nie na pojedynczych użytkownikach. Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Czy da się zlecić jakiemuś podwykonawcy wykonanie przyłącza do domu, czy nie ma takiej opcji?
 #1136507  autor: Jula85
 26 wrz 2022, 17:05
Witam,
A może warto zapytać czy jest możliwość podłączania do sieci na swój własny koszt? Mam ten sam problem tylko niestety nie udało mi się jeszcze nawet porozmawiać z nikim z fiberhost na ten temat. W domu 100m obok mnie jest światłowód. Wysyłam formularze kontaktowe do nich, niestety nikt nie kontaktuje się ze mną.
 #1136533  autor: Maciej87
 27 wrz 2022, 08:31
Jula85 pisze:
26 wrz 2022, 17:05
Witam,
A może warto zapytać czy jest możliwość podłączania do sieci na swój własny koszt? Mam ten sam problem tylko niestety nie udało mi się jeszcze nawet porozmawiać z nikim z fiberhost na ten temat. W domu 100m obok mnie jest światłowód. Wysyłam formularze kontaktowe do nich, niestety nikt nie kontaktuje się ze mną.
Na własny koszt również nie chcieli podłączyć. Internet już mam. Niestety trzeba to było załatwiać jak wszystko w tym kraju. Z fiberhostu nikt się nie odezwie. Rozmawiałem z technikami, którzy przyjechali podłączyć mnie do sieci. Oni do pojedynczych domów nie jeżdżą, bo:
a) nie mają mocy przerobowych;
b) nie opłaca się to. Lepiej podłączyć cały blok.