DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1124841  autor: marcinkoleksl
 27 lis 2021, 10:29
witam,
mam pytanko,
Orange bombarduje mnie ofertami, aby przedłużyć umowę o światłowód (obecnie 300tka cena 59,99 czy jakoś tak). umowa kończy mi się w grudniu i przechodzi na czas nieokreślony z gwarancją ceny z umowy, a więc dalej będę płacił te 60 pln, ale w każdym momencie mogę wypowiedzieć umowę, no i żadnych kar umownych w tym przypadku nie mam...
w aplikacji Orange jest oferta na dodatkowy rabat 5 pln przez 24 miesiące... niby ok, ale proste pytanie, co po okresie tych 24 miesięcy?
oferta przejdzie na czas nieokreślony z ceną 54,99 czy 59,99?
Niestety w następnych krokach w aplikacji nie ma aneksu...
Ryzykować i wziąć, a portem odstąpić w razie czego, czy zostać na obecnych warunkach 59,99?
Cena netu pójdzie w górę w najbliższym czasie?
Niby to 5 zeta, ale zawsze za ten rabat można dziecku coś kupić :)
I niby z funbox 2.0 dają 3.0, ale to tak napisane że niby tak, niby nie...
Choć mnie ta zamiana nic nie obchodzi, nic na tym chyba nie zyskam?
 #1124852  autor: Marens
 27 lis 2021, 12:59
Rabat 5zł za przedłużenie jest przyznawany na 24 miesiące. Odnośnie zmiany na Funbox 3, jest to całkiem niezły router ale pod warunkiem że zostawiliby Ci ONT podczas wymiany z Funbox 2 (furtka do podłączenia własnego routera). Trzeba mieć również na uwadze, że w nowych umowach zmieniono zasady przyznawania rabatu za eFakturę poprzez konieczność zalogowania się do Mój Orange i odebraniu rabatu.
 #1125114  autor: marcinkoleksl
 03 gru 2021, 17:43
Właśnie wlazłem na aplikacje Orange i przedłużyłem umowę. okazuje się, ze przyjedzie kurier dpd z aneksem... XXI wiek, myślałem, ze wszystko elektronicznie się załatwi... 55 pln, po tym okresie cena niby zostaje.
cytat z podsumowania zamówienia: Umowa zawarta na 24 miesiące. Po tym okresie umowa przedłuży się na czas nieokreślony z ceną z ostatniego miesiąca
przed przedłużeniem.
 #1125185  autor: marcinkoleksl
 06 gru 2021, 14:54
Dostałem aneks kurierem i jednak rabat, jak pisał kolega Marens jest tylko na 24 miesiące. Dziwnie to ujęli, ponieważ zdanie które zacytowałem w poście poprzednim, sugeruje, ze cena 55 pln zostaje na zawsze...
A tak nie jest. W innej pozycji jest napisane: 54,98 - 1 - 24 miesiące, od 25 miesiąca 59,98...
 #1125684  autor: marcinkoleksl
 17 gru 2021, 20:35
no właśnie, dla nowych. jakbym wiedział, to umowa kończyła mi się na dniach. można by wziąć na kogoś z rodziny, a tak lipa... odstąpienie? niby tak, ale okres wypowiedzenia mija za miesiąc :)
 #1158527  autor: marcinkoleksl
 11 paź 2023, 16:19
:wink: Kończy mi się kolejny 2letni okres z orange. Płacę 55 pln za 300tke. Od kilku miesięcy oczywiście orange atakował z ofertami jak na stronie za 75 pln aby przedłużyć. Dopiero niedawno przez apke pojawiła się oferta za 55 pln a po 24 mies za 75 pln. Czy z ceny 55 pln można coś jeszcze ugrać?
Wypowiedzenie umowy i przejście nawet na nowego klienta nie wchodzi raczej w grę, poniewaz już nie ma wolnych mocy na mojej dzielnicy, z tego co wiem / sąsiadka chciała to jej odrzucili możliwość przyłączenia/.
 #1158557  autor: StanS
 12 paź 2023, 02:20
A nie taniej będzie nju światłowód?
300/50 za 49PLN, a w niektórych lokalizacjach dodatkowo 200/30 za 39PLN.
Dają Funboxa 3 i de facto jest to Orange światłowód.
Tyle że model subskrypcyjny i jak się jeden dzień spóźnimy z płatnością to zawieszają działanie usługi.
 #1158599  autor: IC_Current
 12 paź 2023, 16:37
Jeśli dostępny NJU, to jeszcze można myśleć o zmianie.
Natomiast w głównym Orange ABSOLUTNIE NIE. Nie ruszaj tej umowy choćby co godzinę dzwonili z ofertą. Najlepiej zablokuj jako spam. Zmienili zasady. Teraz wg nowy zapisów mogą wg swojego widzimisię PODNIEŚĆ w dowolnym momencie umowy cenę od prawie dowolną kwotę niby pod pretekstem inflacji. Do tego po dwóch latach nie dość, że będziesz miał wyższą cenę umowną, to znowu dowalą Ci od 10 do 20zł za brak umowy terminowej. Czyli po dwóch latach będziesz płacił nawet ok 30zł w skrajnej sytuacji więcej niż teraz podpisujesz. Będziesz chciał trochę ograniczyć koszty, to trzeba będzie znowu nową umowę podpisać na niewiadomo teraz jakich warunkach i na jakich cenach za dwa lata.
Trzymaj się i nie daj się wrobić w nowe umowy z klauzulami inflacyjnymi, podwyższonymi cenami po okresie zastrzeżonym i innymi kruczkami.