DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1123105  autor: aster
 10 paź 2021, 22:44
Ze względu na sprzedaż mieszkania chciałbym wcześniej zakończyć 2-letnią umowę z UPC, mimo iż mam jeszcze ok. 10 miesięcy do wypełnienia minimalnego okresu obowiązywania umowy.

Byłem w punkcie obsługi klienta z modemem w ręku i chciałem po prostu opłacić te 10 miesięcy z góry (59,99zł x 10) aby można było wszystko zakończyć. A oni na to, że ponad 2 tysiące będę im winien jeśli teraz zdam modem i rozwiążę umowę! Parodia...

Jak to najlepiej rozwiązać bo niebawem do mieszkania sprowadzą się nowi ludzie i będą chcieli swój dotychczasowy internet przenieść, tak więc cesji nie chcą.
 #1123113  autor: Remington
 10 paź 2021, 23:17
aster pisze:
10 paź 2021, 22:44
Byłem w punkcie obsługi klienta z modemem w ręku i chciałem po prostu opłacić te 10 miesięcy z góry (59,99zł x 10) aby można było wszystko zakończyć. A oni na to, że ponad 2 tysiące będę im winien jeśli teraz zdam modem i rozwiążę umowę! Parodia...

Takie są przepisy. Zobowiązałeś się do 2-letniej umowy i masz się z tego wywiązać, w przeciwnym razie zobowiązałeś się zapłacić proporcjonalną wartość otrzymanej zniżki. Jako alternatywę możesz rozważyć cesję na nowego lokatora, dowolną zainteresowaną osobę (która sobie usługi przeniesie na inny adres, oczywiście w zasięgu ich sieci) albo nierozwiązywanie umowy i dociągnięcie jej do końca, nie mówiąc nic nowym lokatorom.
 #1123114  autor: aster
 10 paź 2021, 23:24
Nie za bardzo rozumiem czemu nie mogę po prostu zapłacić za wszystkie 24 miesiące z góry i zakończyć z nimi współpracę.

W tej chwili ostatnia opcja wydaja się najkorzystniejsza, po prostu złożyć wypowiedzenie i za 10 miesięcy zdać modem.

Pytanie tylko czy nowi właściciele będą mogli w tym samym mieszkaniu uruchomić swoje usługi w UPC mimo iż ja będę cały czas płacił za swoje?
 #1123115  autor: Remington
 11 paź 2021, 00:01
Nie możesz, bo umówiłeś się na okres, a nie tylko kwotę jaką im zapłacisz. Takie są przepisy i przy dobrej wolo operatora nie byłoby problemu, ale tej jak widać brak.

W interesie nowego lokatora jest przyjąć cesję Twojej umowy. Gorzej jeśli już mają ich usługi, ale wtedy… to ich problem, a nie Twój.
 #1123736  autor: aster
 27 paź 2021, 13:09
Zakładając, że nowi właściciele wymuszą na UPC przeniesienie ich usług do ich nowego mieszkania... czy ja mogę po prostu płacić UPC jak zwykle i twierdzić, że po prostu ich poinformuję o nowym adresie jak tylko przeniosę się do nowego mieszkania?
 #1123739  autor: Remington
 27 paź 2021, 14:21
Póki nie wypowiesz umowy płacisz na swoje indywidualne konto i tyle. Problem mogą mieć jedynie nowi lokatorzy, bo im UPC może odmówić przeniesienia usług ze względu na już aktywną umowę pod tym adresem.
 #1123744  autor: iphoneski
 27 paź 2021, 15:49
Jeśli masz dobre warunki możesz wrzucić ofertę cesji na OLX i podobne miejsca. Czasem też z oferty telewizyjnej wycofywany jest jakiś kanał gwarantowany i wtedy możesz wypowiedzieć umowę.
 #1124497  autor: aster
 19 lis 2021, 12:34
Remington pisze:
27 paź 2021, 14:21
Póki nie wypowiesz umowy płacisz na swoje indywidualne konto i tyle. Problem mogą mieć jedynie nowi lokatorzy, bo im UPC może odmówić przeniesienia usług ze względu na już aktywną umowę pod tym adresem.
No właśnie tego się obawiam bo gdyby mieli np. Vectrę to pewnie przyjechałby monter i w ogóle nie zwróciłby uwagi na to, że na łączu jest aktywna usługa od UPC tylko podłączyłby im Vectrę i byłoby po sprawie. :)

Pytanie właśnie co UPC zrobi jeśli będą chcieli przenieść usługę. Teoretycznie jako właściciele powinni móc wzsystko zrobić. No i wtedy pytanie co UPC zrobi jeśli uda im się przenieść usługę... czy będzie mi po prostu naliczał jak zwykle czy zwali winę na mnie, że nie mają mi jak świadczyć usługi...
iphoneski pisze:
27 paź 2021, 15:49
Jeśli masz dobre warunki możesz wrzucić ofertę cesji na OLX i podobne miejsca. Czasem też z oferty telewizyjnej wycofywany jest jakiś kanał gwarantowany i wtedy możesz wypowiedzieć umowę.
Chyba tak zrobię bo to byłoby najłatwiejsze. Czy jeśli mam nadpłate to może ona zostać dla nowego właściciela czy UPC będzie usiłował mi ją zwrócić (jeśli tak to ciężko przekonać kogoś, aby przejął umowę)?

Opcja z kanałami jest dobra (już już przechodziłem to z Cyfrowym Polsatem jak mi tatę "namówili" na horendalnie długą umowę), ale w przypadku UPC mam tylko net od nich.
 #1127101  autor: aster
 20 sty 2022, 14:38
Jak wygląda sprawa cesji jeśli wiąże się ona ze wmianą adresu świadczenia usługi?

Czy nowa osoba po prostu płaci za instalację i nie musi od razu przedłużać umowy, czy na starcie musi podpisać jakieś nowe, dłuższe zobowiązanie?
 #1127187  autor: aster
 22 sty 2022, 20:18
Jeszcze jedna sprawa, jeśli na kogoś zrobię cesję a usługę mam opłaconę na wiele miesięcy z góry to może to przejść na kolejnego właściciela czy będą mi chcieli zwrócić niewykorzystane saldo?