DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1118215  autor: Majek7
 27 cze 2021, 21:04
Witam kilka dni temu pofatygowałem się do biura Vectry i złożyłem rezygnację z rocznej umowy, która kończy się 31 lipca. Jest to internet 150mbps za 47,99 miesięcznie w umowie na 12 miesięcy. Czyli kaszana była, ale w lipcu 2020 wprowadziłem się do wynajmowanego nowo mieszkania i potrzebowałem łącza do pracy pilnie, a instalacja z Vectry była już w mieszkaniu gotowa.
Rezygnacja w salonie przyjęta, w piątek miałem pierwszy telefon z Gdyni z utrzymania klienta i zaproponowano mi zwiększenie prędkości do 300mbps w tej samej cenie 47,99 przy umowie na 12 miesięcy. Mnie już nie interesuje umowa na okres 1 czy 2 lat, bo równie dobrze za 2-3 miesiące mogę się przeprowadzić z tej obecnej lokalizacji i nie chce zmieniać tego zobowiązania na jakieś zamienniki od nich.
Oczywiście oferte odrzuciłem i powiedziałem żeby się kontaktowali za jakieś 2 tygodnie z lepszą ofertą bo ta jest słaba.

Dlatego skłoniło mnie do rozważenia oferty z Play na internet stacjonarny 150mbps za 40zl miesięcznie na czas nieokreślony od razu + 50zl instalacja (ale to słabe akurat ,skoro mam już cała infrastrukture w mieszkaniu, a tylko router by swój dziada technicolor Play wstawił).
Podpowiedzcie proszę czy warto się pochylić nad taką oferta Play na internet stacjonarny w tej cenie, czy jednak spróbować wcześniej wydzwonić utrzymanie klienta w Vectrze i przedstawić im swoją wizję, na jakiś warunkach byłbym w stanie kontynuować z nimi umowę i zaakceptować te ciągłe żenujące awarie?
Z góry dzięki za podpowiedź.
 #1118216  autor: Karlos20
 27 cze 2021, 21:08
W Play stacjonarnym też jest ryzyko awarii, gdyż ruch idzie po kablach Vectry i dawnych Multimediów. Z drugiej strony jest tanio i bez lojalki.
Dobry net na wynajmowanie mieszkania czy pokoju, to net mobilny. Bez zbędnych kabli, operacji przenoszenia łącza na inny adres czy umowy na czas określony, bo samemu decydujesz ile chcesz zużyć neta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118218  autor: Majek7
 27 cze 2021, 21:27
Miałem net mobilny w Play 200gb miesięcznie i przepisałem umowę bratu, który z tego już korzysta. Jednak to nieporównywalnie stabilniejsze łącze po kablu na router Vectry i potem działanie na wifi nawet max 150mbps, w porównaniu do prędkości z dobrej klasy routera Play z simka. Nie chcę się uwsteczniać w tym aspekcie.
 #1124991  autor: marcinkoleksl
 30 lis 2021, 19:00
Może się komuś przyda - cześć klientów Vectra otrzymuje aktualnie pisma z możliwością rozwiązania Umowy na internet... Zmianie ulega wzór umowy.... do 27 12 2021 można rezygnować
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/uokik-z ... ra-5489822
chyba chodzi o tę sprawę