DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1109306  autor: CreIser
 04 sty 2021, 12:08
Cześć.

Stoję przed wyborem Internetu od jednego z dostawców podanych w temacie.

Do tej pory korzystałem z DSL'a od Orange (w ofercie do 80 Mb/s). Nie mam jakoś większych wymagań odnośnie prędkości, czy samego sprzętu (routera). Bardziej chodzi mi o fakt, czy lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie światłowodu od UPC, czy koncentryka od Vectry? Czy Internet na światłowodzie pracuje lepiej, niż na koncentryku, gdzie dookoła jest dużo sieci WiFi innych mieszkańców?

Odnośnie Vectry przekonuje mnie aktualna promocja - 45 zł za 300 Mb/s przy umowie na czas nieokreślony.
 #1109320  autor: ghostowl
 04 sty 2021, 13:33
Ja mam vectrę 300. Nie zwracam uwagi co konkretnie jest w kablu. z TV mam za 49 pln. Obciążenie pracy zdalnej przez 6 kompów obsługuje bez problemów. Masz czas na odstąpienie od umowy jakby co. Vectry używam tylko po WiFi.
Jeden minut na routerze z wifi vectry nie działa vowifi. Działa tylko w trybie bridge ale ogranicza to pracę do maks dwóch urządzeń.
 #1109322  autor: CreIser
 04 sty 2021, 14:05
@ghostowl

Powiesz mi, jak wygląda proces instalacji takiej usługi? Czy monter leci z kablem, jak mu wygodniej, czy ewentualnie mogę poprosić, aby ułożył kabel w sposób estetyczny?
Piszę z racji tego, że mieszkanie jest wynajmowane i nie chcę robić bardachy w nim.
 #1109324  autor: ghostowl
 04 sty 2021, 14:45
Umawiasz się z nim jak ma kabel poprowadzić i ile dać (długość kabla). Kabel jest luzem nie w ścianie. On prac takich nie robi. Zanim przewierci ścianę z klatki uzgodnij z nim miejsce.
 #1113176  autor: MariuszUPC
 11 mar 2021, 15:31
UPC wchodzi tak samo jak VECTRA koncentrykiem. Światło dochodzi tylko do skrzynki, bądź serwerowni. Także technologicznie masz to samo. W tym momencie najtaniej na czas nieokreślony jest oferta za 69,99 zł net 500 mb/s + tv 34 kanały, w razie pytań priv