DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1108794  autor: MagnetoX
 26 gru 2020, 10:09
Witam wszystkich,
W miejscu gdzie mieszkam jedyna dostępna opcja to Neostrada po miedzi do 20mb/s. Czy ktoś się orientuje, czy jest jakakolwiek możliwość aby ORANGE dla jednego domu położyła przewód światłowodowy ? Od centrali mam ok. 650 metrów. Jaki jest w ogóle średni koszt położenia 1 mb światłowodu (materiał+robocizna) ?

Prośba o opinię i odpowiedzi osoby, które miały podobne dylematy i mogą podzielić się swoim doświadczeniem.
 #1108816  autor: lordbyd
 26 gru 2020, 20:15
Od granicy nieruchomości gdzie mieszkam do słupka, w którym znajduje się przełącznica światłowodowa jest jakieś 15 [m].
Niestety nie ma obecnie możliwości podłączenia mojej lokalizacji do światłowodu :)
Po prostu dla jednego użytkownika nie opłaca się budować przyłącza. Co innego w bloku czy wieżowcu - tutaj przyłącza i instalacje budowane są przez kilku operatorów.

Koszty trudno określić - trzeba doliczyć projekt (czy obecnie zgłoszenie) jeśli budujesz na terenie miejskim, uzgodnienia z zarządcą danego terenu oraz użytkownikami infrastruktury obecnej w gruncie, czasami trzeba płacić jeszcze za dzierżawę terenu, w którym ułożony jest przewód.
 #1108826  autor: HappyBoy
 27 gru 2020, 00:21
Sprawdź jak wygląda u Ciebie sprawa z POPC (lub podaj lokalizację to sprawdzę).
Możliwe, że w przyszłości będzie realizowany program i pociągną Ci światłowód za free.
U mnie nie chcieli pociągnąć MIEDZI, była tylko para pod stacjonarkę i nic więcej (bo się nie opłaca).
Teraz dostali kasę z POPC to pociągnęli światełko i chodzą jak jehowi po domach żeby się podłączać.
 #1108836  autor: Vieslav
 27 gru 2020, 12:32
Podrzucam link z innego tematu: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/. Warto sprawdzić swój adres. W chwili obecnej stan na koniec 2019 roku, więc mogło się już coś zmienić. Może trafi się jakaś ciekawa radiówka.
W TYM temacie masz jeszcze garść informacji odnośnie projektów POPC. Może akurat coś jest lub będzie realizowane na twoim adresie. Warto się zainteresować.
 #1108871  autor: MagnetoX
 28 gru 2020, 07:03
Vieslav pisze:
27 gru 2020, 12:32
Podrzucam link z innego tematu: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/. Warto sprawdzić swój adres. W chwili obecnej stan na koniec 2019 roku, więc mogło się już coś zmienić. Może trafi się jakaś ciekawa radiówka.
W TYM temacie masz jeszcze garść informacji odnośnie projektów POPC. Może akurat coś jest lub będzie realizowane na twoim adresie. Warto się zainteresować.
Sprawdzałem na wskazanej stronie i jest napisane, że tylko miedź do 60mb/s. Orange niestety podpisuje umowy tylko na Neostradę 20mb/s.
Brak jakichkolwiek informacji nt. przyszłych instalacji.

Mój adres to: Szczecin ul. Skowronka , 70-792.

Wracając jeszcze do tematu światłowodu to ew. koszty dociągnięcia światłowodu to kwoty rzędu tysięcy czy kilkunastu tysięcy lub więcej ? Powiem szczerze, że taki internet w obecnych czasach to porażka.