DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1128702  autor: Vieslav
 26 lut 2022, 09:09
Orange stacjonarny dostępny w pakiecie orange love (czyli VoIP) ma nielimitowane rozmowy do:
- stacjonarne w PL
- stacjonarne w UE
- stacjonarne i komórki w USA i Kanadzie
Kiedyś był pakiet minut na komórki w PL (chyba 1000 minut za 15 zł jeśli dobrze pamiętam), ale od dawna nie widzę go na stronie.

@Karlos20, podlinkowałeś cennik zwykłego telefonu stacjonarnego w technologii POTS a to są dwie zupełnie inne usługi. Plany telefonii stacjonarnej "tradycyjnej" są zupełnie inne niż telefonii VoIP zawierającej się w Orange Love. W tradycyjnym stacjonarnym świadczonym w technologii POTS (czyli telefon wpięty bezpośrednio do gniazdka a nie do Funboxa), rzeczywiście są plany zawierające nielimitowane rozmowy na komórki. W VoIP tego nie ma.

Od siebie dodam, że warto poświęcić trochę czasu i przeanalizować oferty operatorów dostępnych u was na światłowodzie. W zależności od potrzeb można na prawdę znaleźć coś ciekawego.
 #1131367  autor: mumiok
 18 maja 2022, 15:15
czy przed położeniem kabla światłowodowego przez FIBEE mieliście jakieś komunikaty, informacje, że taka inwestycja będzie robiona no i czy jak to wyglądało, podprowadzali kabel pod sam dom ten kto chciał się przyłączyć?

pytam bo u mnie położono kabel przy drodze gminnej przez FIBEE, zakopano go i tyle, nikt mnie nie pytał czy chce się przyłączyć, do kabla mam 50 metrów w ziemi a do głównej skrzynki gdzie inne kable się schodzą jakieś 250 metrów

totalna porażka ze strony FiBEE a raczej Fiberhost, niektórzy sąsiedzi mają bliżej do kabla i też im nie wyprowadzili przyłącza, nikt się nikogo nie pytał o chęci przyłączenia

w gminie dostałem namiar na gościa z FIBEE od mojego rejonu ale dodzwonić się nie można

wszystko pięknie, program, unijny, wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach w podregionie a jak widzę niezła szybka fuszerka
 #1131383  autor: Vieslav
 18 maja 2022, 22:52
@mumiok, w tym temacie opisywałem procedurę podłączenia u mnie:
viewtopic.php?p=1130588#p1130588
FIBEE wybudowało tylko "szkielet". U mnie gdzie się dało to powiesili światło na słupach, gdzie się nie dało to zakopali w ziemi. Nikt nikogo o nic nie pytał (a na pewno mnie nie pytał, nie wiem jak z sąsiadami), a przyłącze do domu robili dopiero technicy operatora po zamówieniu usługi. Ja mam jakieś 100m do tego "szkieletu" albo i więcej i u mnie prawie cały dzień kopali żeby zrobić przyłącze do domu, ale mój adres był według planów w zasięgu i mieli podłączyć. Widzę, że na wiosce podłączają sukcesywnie ale tylko tych, którzy zamówili usługi operatora.
Czy twojego adresu nie ma na stronie getfibre jako ujętego w planach?
 #1131429  autor: mumiok
 21 maja 2022, 16:28
dzięki u mnie chyba wykonywali prace z programu POPC, na stronie mam komunikat, że mój adres jest ujęty w planach

bardziej chodziło mi o to, ze jak mam już ten światłowód zakopany przy drodze gminnej to czy aby teraz operator zrobił wyjście do mnie to czy trzeba go rozdzielić czy też nie można przerywać tak kabla światłowodowego? od drogi mam trochę metrów do ściany domu

jeżeli to jest szkielet i można rozdzielić to zaczekam na koniec prac, jak się skończą pracę to operatorzy sami będą oferować internet bo np. trafię do bazy zasięgowej czy samemu trzeba operatora sobie wybrać i czy będą chcieli przyłączyć?
 #1131749  autor: Vieslav
 30 maja 2022, 17:11
Niestety nie wiem jak technicznie wygląda przyłączenie do szkieletu sieci bo akurat byłem wtedy w pracy i wróciłem jak już mieli zaczynać prace wewnątrz budynku.
W mojej miejscowości chodzili różni przedstawiciele od domu do domu. Ja akurat rozmawiałem z przedstawicielem Orange i się ugadaliśmy na przejście z ADSLa na światłowód.
U mnie na tym POPC to jest chyba z 19 operatorów dostępnych, niby przeleciałem na szybko wszystkie strony, ale ja i tak od razu zakładałem, że wezmę Orange.
EDIT: teraz już naliczyłem 24 operatorów 8)
 #1132148  autor: Wulo
 07 cze 2022, 11:28
U rodziców we wsi również budowany był światłowód w ramach POPC, w całej gminie robiło to ASTA-NET. Odbyło to się na zasadzie nikt nic nie wie... kopali przez całą wioskę, doprowadzali kabel pod każdy dom. Cała budowa zakończyła się na początku maja tego roku i na tym cisza. Nikt nie "chodził" z ofertami itp, a w gminie sąsiedniej tak było, że chwile po oddaniu budowy pojawili się przedstawiciele Orange, UPC i ASTA-NET.
Na stronie owych operatorów widnieje opcja, że światłowód dostępny, można zamówić usługę przez Internet.
Jak myślicie, czekać na lokalnych przedstawicieli, czy zamawiać na własną rękę? I czy jest możliwość sprawdzić, czy jakiś inny operator oferuje również usługi na tej infrastrukturze?
 #1132307  autor: mumiok
 10 cze 2022, 16:23
lokalni przedstawiciele to chyba po prostu marketingowcy z gadką abyś wziął co oferują, pewnie kto pierwszy ten lepszy skoro infrastruktura już jest, oni w bazach danych mają nowych potencjalnych klientów

porównaj oferty, prędkości i co tam potrzebujesz, wybierz najkorzystniejszą dla siebie w stosunku cena/szybkość

podzwoń po innych operatorach - Netia, Vectra czy także mogą Cię podłączyć
 #1132362  autor: Karlos20
 11 cze 2022, 23:05
Dodać też trzeba dopłatę 3,99 / mc za dzierżawę routera + kolejne 3,99 za dekoder HD/4K w opcji IPTV np. z Love. Wcześniej było to bezpłatne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132469  autor: bobix
 15 cze 2022, 08:11
Routera można nie brać natomiast jest dopłata za dom 20/msc. U innych opów chyba tego nie ma.
 #1135299  autor: chase
 27 sie 2022, 22:13
Ja ze swojej strony baardzo polecam Orange jeśli chodzi o świadczenie usług Internetu światłowodowego w modelu BSA. Solidnie podchodzą do sprawy, szczególnie jeśli chodzi o możliwe awarie na sieci operatora sieci dostępowej — takiego podejścia do spraw to jeszcze u żadnego operatora nie widziałem. Choćby taka drobnostka jak automat wystawiający odszkodowania za awarie — złoto. A i prędkości do różnych zagranicznych serwerów widzę, że ostatnio mocno się poprawiły i są bardzo bliskie prędkościom deklarowanym.
Jeśli chodzi o dopłatę do domków jednorodzinnych +20 zł, mogę pomóc w jej ominięciu przy zamawianiu światłowodu w e-sklepie — na priv podam info, jak oszukać system ;) A i dopłata do Funboxa +3,99 zł jest do ominięcia, pod warunkiem, że ktoś nie chce go brać albo wziąć w zamian Funboxa 2.0.
 #1156146  autor: Vieslav
 19 sie 2023, 22:46
Czy robił ktoś może rozeznanie, który operator dostępny na sieci Światłowód Inwestycje i Polski Światłowód Otwarty stosuje "klauzule inflacyjne"?
 #1156169  autor: koszalineo941268
 20 sie 2023, 17:46
@Vieslav
Na pewno Orange:

"W tym roku uruchamiamy klauzule inflacyjne dla klientów, którzy mają umowy na dostęp do stacjonarnego internetu i pakietów na czas nieokreślony. W praktyce będzie dotyczyć to kilku tysięcy klientów, którzy podpisali umowę na czas nieokreślony po maju 2022 roku, gdy te klauzule pojawiły się w naszych nowych umowach. W tym roku uruchomienie klauzul nie będzie dotyczyło klientów innych naszych usług"
Podwyżka o ledwo 4%
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/o ... -abonament
 #1156232  autor: koszalineo941268
 21 sie 2023, 17:48
koszalineo941268 pisze:
20 sie 2023, 17:46
@Vieslav
W praktyce będzie dotyczyć to kilku tysięcy klientów, którzy podpisali umowę na czas nieokreślony po maju 2022 roku, gdy te klauzule pojawiły się w naszych nowych umowach.
Ile spośród osób, których dotknęły podwyżki inflacyjne, zrezygnowało? Ledwie "kilka", czyli promil. Pozostałe 99,9% akceptuje podwyżkę :smt008
https://www.telko.in/rynek-szerokopasmo ... -na-ceny,3
 #1156243  autor: Vieslav
 21 sie 2023, 19:10
Marcin7687 pisze:
21 sie 2023, 11:16
UPC
Czyli rozumiem, że Play również, skoro obecnie usług UPC nie ma w sprzedaży?

No to zostaje mi światłowód od Plusa. Lepiej na zimne dmuchać po tym, co zrobiła Vectra.
koszalineo941268 pisze:Ile spośród osób, których dotknęły podwyżki inflacyjne, zrezygnowało? Ledwie "kilka", czyli promil. Pozostałe 99,9% akceptuje podwyżkę
Szczerze mówiąc przeraża mnie, jak ludzie godzą się na coś takiego. Temat podwyżek został wyczerpany w TYM wątku. Od kilku miesięcy regularnie przeglądam oferty operatorów dostępnych w nowym miejscu zamieszkania i zamiast promocji widzę tylko podwyżki.