DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1102411  autor: Mattte
 03 wrz 2020, 15:54
kariam pisze:
03 wrz 2020, 08:26
Czyli wedlug ciebie split 60-120 moze byc nieodczuwalny gdyby wszyscy teoretycznie jechali na gigabicie? Policz to sobie.
A tak jak napisalem, UPC juz korzysta od paru dni z sieci Inea, moze juz Nexera wiec tam maja swiatlowod tak samo jak Orange.

splitu >64 w zasadzie się nie stosuje, 64 to jest max.
Jak najbardziej ma prawo to działać.
Overbooking to standardowa praktyka w sieciach telekomunikacyjnych.
Jeśli chodzi o sieć POPC gdzie UPC zaczyna oferować swoje usługi to jak najbardziej o "światłowodzie" możemy mówić. Jest włókno do domu, potem do ONTa i Gatewaya.
Tyle, że UPC nazywa tak usługi na całej swojej sieci, również tej w technologi HFC FTTC/FTTB.
 #1102484  autor: kariam
 04 wrz 2020, 15:16
Mattte pisze:
03 wrz 2020, 15:54
kariam pisze:
03 wrz 2020, 08:26
Czyli wedlug ciebie split 60-120 moze byc nieodczuwalny gdyby wszyscy teoretycznie jechali na gigabicie? Policz to sobie.
A tak jak napisalem, UPC juz korzysta od paru dni z sieci Inea, moze juz Nexera wiec tam maja swiatlowod tak samo jak Orange.

splitu >64 w zasadzie się nie stosuje, 64 to jest max.
Jak najbardziej ma prawo to działać.
Overbooking to standardowa praktyka w sieciach telekomunikacyjnych.
Jeśli chodzi o sieć POPC gdzie UPC zaczyna oferować swoje usługi to jak najbardziej o "światłowodzie" możemy mówić. Jest włókno do domu, potem do ONTa i Gatewaya.
Tyle, że UPC nazywa tak usługi na całej swojej sieci, również tej w technologi HFC FTTC/FTTB.
Dlaczego niby maks? Jesli mozna podlaczyc klientow ktorzy sa blizej (zwiekszenie splita zwieksza tlumiennosc) czemu by nie? I tak oversubscribing w gore sieci jest jeszcze wiekszy niz przepustowosc na samym urzadzeniu, pojedynczego portu OLT.
 #1102487  autor: piotrzet
 04 wrz 2020, 15:55
Ty to dla nich pracujesz, że ich tak bronisz? Czy jak?
Fakty są takie UPC w mojej lokalizacji nie ma światłowodu czy to ci soę podoba czy nie. Już inni w tym wątku napisali ci czemu ta usługa się tak nie powinna nazywać. A to, że ty tego nie potrafisz zrozumieć to twój problem.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1102488  autor: Karlos20
 04 wrz 2020, 16:08
"Technologia FTTB" - ten termin opisywany na stronach UPC powinien mówić wszystko. :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1102489  autor: piotrzet
 04 wrz 2020, 16:14
Karlos20
Ale wszyscy tutaj wiedzą co termin oznacza przeczytaj wcześniejsze komentarze to będziesz wiedział co i jak ;)
Szczególnie kolegi o nicku @Mattte

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1102580  autor: jedrek
 05 wrz 2020, 20:03
kariam pisze:
01 wrz 2020, 18:23

Bez przesady, dostajesz swiatlowod do budynku
Z tym światłowodem do budynku to też dotyczy nielicznych bloków. U mnie światłowód kończy się w środku osiedla, a potem większość bloków od tej szafy centralnej ma zrobiony dosył już grubym koncentrykiem o średnicy ~3cm, czyli rozsyłanie po miedzi w promieniu około 500m od tego punktu centralnego. W większości bloków na osiedlu nie ma więc mowy o żadnym FTTB.
 #1102630  autor: adrjannn
 06 wrz 2020, 16:44
Odnośnie UPC i technolofii HFC, a dokładniej DOCSIS. Pamiętajmy, że współdzielimy z sąsiadami kanały, które są używane do Internetu oraz oczywiście do TV.
Sam posiadałem UPC (300Mb/s). Działało to strasznie niestabilnie (prędkość strasznie skakała, wieczorami był dramat), wysokie pingi ms.
Przeszedłem do Netii - mam pociągnięty ETTH do mieszkania, światłowód do bloku i nic dodać, nic ująć. Długość kabla ETTH poniżej 100 metrów (5e). O wiele to stabilniejsze niż DOCSIS :)
UPC Ping rzędu 12ms. Netia rzędu 3ms :)

Odpowiedź UPC na pytanie o co chodzi ze zmianą nazwy usługi internetu na internet światłowodowy https://www.facebook.com/UPCpolska/post ... 5073881316
Kod: Zaznacz cały
spieszymy dziś do Ciebie z informacją, że w pierwszym półroczu 2020 r. Internet UPC był najszybszy w Polsce.
Potwierdziło to ponad 9 mln testów zrealizowanych przez naszych Klientów przy użyciu Ookla® Speedtest® oraz blisko 1,2 milionów testów przeprowadzonych na SpeedTest.pl, gdzie w rankingu ogólnym jesteśmy numerem 1 wśród sieci o zasięgu ogólnopolskim.
Bardzo cieszy nas ten wynik. Jest on efektem wieloletnich inwestycji w rozwój infrastruktury światłowodowej, w ramach której świadczymy nasz internet. Dzięki temu jest on nie tylko szybki, ale i stabilny. Chcemy, aby wskazywała na to nazwa naszej usługi, dlatego od 1 września 2020r. będzie ona brzmieć Internet Światłowodowy.
Nową nazwę zobaczysz na najbliższym rachunku. Parametry Twojej usługi internetowej i inne warunki umowy pozostają bez zmian.
W przypadku pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji: ikona 813 813 813
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2020, 17:22 przez adrjannn, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1102631  autor: piotrzet
 06 wrz 2020, 16:51
U mnie akurat z tym problemu nie ma. Cały czas ping jest stabilny choć wyższy niż w przypadku np Orange okolice 10 ms, prędkości cały czas jak na umowie czyli 500 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania.
Ale być może to dlatego, że nowy blok, bo WiFi też wyszukuje mi dużo od UPC czyli użytkowników nie mało.
Aż dziwię się, że Orange nie chce jeszcze wejść. Światło rozprowadzone do każdego mieszkania tylko podłaczyć i korzystać.
Z drugiej strony UPC znowu oferuje lepszą TV.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1107042  autor: sebagitek720902
 22 lis 2020, 09:26
Wszystko zależy od lokalizacji... Ja tam jestem z UPC zadowolony. Mam do wyboru FTTH Orange, FTTH Netii, kablówkę Vectra i UPC. I tylko UPC ma np. aplikację na android TV Horizon Go. Dzięki czemu dzieci mają w swoich pokojach darmowy mutrom na Xiaomi Mi Box 4k. Do tego moduł Ci+ z pakietem Select i Internet 300 mega. Osiedle jest stare, ale te 300 mega jest prawie cały czas. Nawet w weekend wieczorami, poniżej 280 megabitów nie spada. W gry też da się grać a ping poniżej 20 jest do zaakceptowania. UPC ma po prostu dobry stosunek cena jakość. Pewnie, może być lepiej, tylko będzie drożej. Taka Netia... Internet bardzo fajny ale TV to dramat. Jakość techniczna i oferta (zmiany pakietów i wycofanie kanałów z portfolio canal+ takich jak Planete, Mini Mini, Teletoon itd.). Vectra... Wszystko drożej niż w UPC., Orange.... Aby mieć usługi takie jak w UPC musiałbym płacić dwa razy więcej. Nawet, ze zniżką jaka dają pod moim adresem... Pakiet optymalny +300 mega to 80 zł+ pakiet Polsat 10 + multiroom x2... Wychodzi ok 120 zł.... UPC nie jest idealne, ale cena jakość... Nie jest źle.