DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1093561  autor: Maciek246
 20 kwie 2020, 22:22
Proszę o nakierowanie na co najczęściej zwracać uwagę przy wybieraniu internetu. Będzie on potrzebny do oglądania masy anime, grania w gry komputerowe, ściągania masy dokumentów czy przeglądania allegro itp. Mieszkam w miasteczku na Podkarpaciu pod Jarosławiem. Chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa na godziwy internet bez montowania światłowodu, którego raczej nie będzie. :?: :smt006
 #1093574  autor: kariam
 21 kwie 2020, 11:59
Jak ktoś ma Ci pomóc skoro napisałeś pod Jarosławiem, bez konkretnej miejscowosci czy dzielnicy, ulicy? Dostęp to internetu może być różny nawet na tej samej ulicy a nie wiem jak chcialbys dobry internet bez swiatlowodu, moze ktos w okolicy ma dobrą radiówke albo BTS-y nie są obciążone.
 #1093612  autor: Maciek246
 22 kwie 2020, 01:43
Dokładna miejscowość Lubaczów, szansa na światłowód jest totalnie marna więc liczę, że jakiś operator spełni moje oczekiwania, tylko nie wiem na co najbardziej zwrócic uwagę bo jestem kompletnym Laikiem, dziekuje za wszelkie odpowiedzi
 #1093617  autor: iphoneski
 22 kwie 2020, 10:52
Pytanie ile miesięcznie potrzebujesz gigabajtów. Jest to potrzebne żeby określić czy w ogóle jest sens interesować się internetem mobilnym. W Lubaczowie z tego co widzę jest nadajnik przy ul. Jasnej gdzie wiszą wszyscy czterej operatorzy. Niestety baza jest trochę niekompletna i wynika z niej, że Orange i T-Mobile nie mają żadnego pasma LTE w co średnio mogę uwierzyć.
 #1093625  autor: maniek357
 22 kwie 2020, 12:11
Jest przecież wspólne L1800 T-Mobile/Orange.

Testy przede wszystkim - trzeba zaopatrzyć się w startery i sprawdzić prędkości. Zacząłbym od Playa, bo ma najwięcej pasma. Potem wybór oferty z sieci, która da najlepsze wyniki.
 #1093635  autor: Maciek246
 22 kwie 2020, 14:43
Przepraszam, za brak kluczowych odpowiedzi, ale nie chciałem zniechęcić do siebie ludzi z forum. Aktualnie mam cyfrowy Polsat 70GB na miesiąc, gdzie w domu 4 osoby łącznie ze mną zużywają mase internetu. Od oglądania masy odcinków anime co najmniej e jakości 720p-1080p przez filmiki na YT także w tych jakościach, plus ogromną ilość ściąganych dokumentów i oczywiście przeglądanie takich stronek jak allegro czy olx. Aktualnie internet jest kiepski. Liczę na to, żeby internet był stabilny i ping był 50 ms w grach. Wiem, że to bardzo powierzchowne dane ale liczę na jakąkolwiek pomoc. Jak widze, że obecny internet chodzi w 50kB/s to płakać mi się chce, a jakiekolwiek odpalenie filmu, rujnuje prace innych domowników na sprzęcie. Serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 #1093637  autor: iphoneski
 22 kwie 2020, 16:16
Biorąc pod uwagę, że na twoim nadajniku Play ma komplet pasm LTE a reszta tylko 1800 ja brałbym internet od Play właśnie. Za 60 zł masz 200GB a potem lejek 1Mb/s bez limitu. Na początek możesz kupić starter, aktywować jakiś pakiet i sprawdzić jak osiągi u ciebie i dopiero wtedy podpisać umowę.
Daleko masz od siebie do Jasnej 1? Pytam, bo to może nie problem Plusa tylko odległości.
 #1093678  autor: kariam
 23 kwie 2020, 05:50
Voice Net ma robic internet w częsci twojej miejscowosci, skontaktuj się z nimi.
Mozesz podejrzec na mapkę ze strony UKE, wejdź tutaj oraz wpisz wojewodztwo, swoja miejscowosc i wybierz na dole rowniez "rozbudowa POPC".
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl

O matko matko dopiero zerknalem, mieszkasz pod Jarosławiem? Przeciez to jest 40 do 50 km w zaleznosci od trasy, czy w takim wypadku nie wiem Torun jest pod Bydgoszcza lub vice versa?
 #1093873  autor: Vieslav
 26 kwie 2020, 15:14
A VDLS albo ADSL2+ Orange nie masz dostępnego? Zawsze to jakieś tymczasowe rozwiązanie dopóki ci światłowodu nie doprowadzą. Do ilu mb/s pokazuje mapka na ich stronie dla twojego adresu? Masz linię telefoniczną doprowadzoną do budynku?
 #1095443  autor: Maciek246
 17 maja 2020, 17:57
Nie mam doprowadzonej linii telefonicznej, mieszkam na nowym osiedlu, i mało co jest tu zrobione, że względu na sytuację ciężko czegokolwiek się dowiedzieć irl, a mając z plusa pakiet 70gb/mies na 5 osób, aktualnie internet jest okropny, a lejek to po 16kB/s. Patrzę na stronach internetowych salonów ale ciężko podjąć decyzję skoro nie jestem pewny ma co się piszę. Mam smart dom z cyfrowego Polsatu czyli 2tel plus dekoder plus internet. Znajdę coś godziwego z telewizją i internetem do 110 złotych? Jakiś pakiet?
iphoneski pisze:
22 kwie 2020, 16:16
Biorąc pod uwagę, że na twoim nadajniku Play ma komplet pasm LTE a reszta tylko 1800 ja brałbym internet od Play właśnie. Za 60 zł masz 200GB a potem lejek 1Mb/s bez limitu. Na początek możesz kupić starter, aktywować jakiś pakiet i sprawdzić jak osiągi u ciebie i dopiero wtedy podpisać umowę.
Daleko masz od siebie do Jasnej 1? Pytam, bo to może nie problem Plusa tylko odległości.
myślisz, że homebox Play za 100 zł, będzie okej gdy oferuje 150GB na miesiąc plus sprzęt od telewizji?
 #1095446  autor: iphoneski
 17 maja 2020, 19:11
O ile 150GB wystarczy to tak. No i zobacz sobie też czy odpowiadają ci kanały telewizji od Play, bo części tam jednak nie ma porównując z CP. Warto też zauważyć, że 100GB w ofercie na kartę kosztuje 49 zł, ale nie dostajesz sprzętu i telewizji.
 #1095448  autor: zalezok
 17 maja 2020, 20:45
iphoneski pisze:
17 maja 2020, 19:11
O ile 150GB wystarczy to tak. No i zobacz sobie też czy odpowiadają ci kanały telewizji od Play, bo części tam jednak nie ma porównując z CP. Warto też zauważyć, że 100GB w ofercie na kartę kosztuje 49 zł, ale nie dostajesz sprzętu i telewizji.
To już lepiej RBM gdzie 100GB kosztuje 40zł. Lejka nie ma ale po skończeniu można uruchomic od razu kolejne 100GB. Ponadto do doładowania jest bonus GB więc nie trzeba przestawać korzystać z transferu dokładnie po przekroczeniu 100GB.
 #1095456  autor: iphoneski
 17 maja 2020, 21:19
Ale tu pojawia się już konieczność pilnowania wykorzystania tego pakietu i włączania go ponownie. Niektórzy wolą jednak zapłacić i mieć z głowy ;)