DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1134439  autor: iphoneski
 03 sie 2022, 06:51
Na iOS też jest ta aplikacja. Ona chyba pozwala na o wiele więcej, bo zapytała o zgodę na wysyłanie powiadomień i jest opcja zalogowania, więc pewnie po zakupie usługi zyskujemy dodatkowe możliwości.
 #1137099  autor: maker3
 09 paź 2022, 18:10
30 września skończyły się testy i pojawiła się regularna oferta. Dodano opcję 300Mega, nie trzeba już posiadać numeru w Nju.

Zauważyłem też, że zasięg usługi się powiekszył, sprawdziłem kilka adresów we Wrocławiu, które wcześniej były niedostępne i teraz wszędzie można zamawiać.
 #1137130  autor: Vieslav
 10 paź 2022, 21:19
Również pobawiłem się chwilę sprawdzaniem dostępności. Pod moim adresem usługa niedostępna mimo, że mam Orange Światłowód. Pod innymi sprawdzanymi adresami usługa dostępna, ale albo w wariancie 200 lub 300 mb/s albo tylko w jednym wariancie 300 mb/s. Od czego to zależy?
 #1137142  autor: chase
 11 paź 2022, 10:54
Ciekawe, czemu Orange zdecydował się uruchomić tę usługę pod marką nju. Technologicznie, proces zakupu i obsługi tej usługi jest realizowany za pomocą platformy, która obsługuje Orange Flex.
 #1137143  autor: iphoneski
 11 paź 2022, 10:58
Vieslav pisze:
10 paź 2022, 21:19
Od czego to zależy?
A od czego zależy logika odmowy podłączeń światłowodów Orange pomimo tego, że leżą kilkanaście metrów od domu, są zgody właścicieli i nawet chęć pokrycia kosztów prac? Widać oferta nowa, ale polityka Orange stara ;)
 #1137176  autor: chase
 11 paź 2022, 23:06
Z moich doświadczeń, gadka w stylu "światłowód jest tu zaraz obok, podłączcie mnie" działa tylko u lokalnych ISP. Mam wielkie szczęście, że akurat mój adres został wytypowany w ramach POPC do podłączenia — moi sąsiedzi już zostali pominięci…

Moja rada na ugranie czegokolwiek w Orange jest taka — robić tyle zgłoszeń, ile się tylko da, z różnych kont. Udało mi się w ten sposób ruszyć sprawę stabilności sieci światłowodowej i modernizacji nadajnika N!. A i wróbelki ćwierkają, że w sprawie braku adresu w zasięgu FTTH przesłanie mocnego pisma do Skierniewic z dopiskiem "dorejonizowanie" potrafi wiele zdziałać.
 #1141648  autor: koszalineo941268
 14 sty 2023, 14:42
Vieslav pisze:
10 paź 2022, 21:19
Również pobawiłem się chwilę sprawdzaniem dostępności. Pod moim adresem usługa niedostępna mimo, że mam Orange Światłowód. Pod innymi sprawdzanymi adresami usługa dostępna, ale albo w wariancie 200 lub 300 mb/s albo tylko w jednym wariancie 300 mb/s. Od czego to zależy?
Możesz ogólnie wskazać pod jakimi adresami była dostępna usługa 200/30 za 39,99? Czy na te adresy była wcześniej realizowana inna usługa nju? Czy podczas sprawdzania byłeś zalogowany na stronie nju?
 #1142617  autor: StanS
 27 sty 2023, 22:09
Z tego co ja zauważyłem to opcja 200/30 nie jest dostępna na sieci Światłowód Inwestycje.
 #1143750  autor: Vieslav
 15 lut 2023, 20:14
koszalineo941268 pisze:
14 sty 2023, 14:42
Możesz ogólnie wskazać pod jakimi adresami była dostępna usługa 200/30 za 39,99? Czy na te adresy była wcześniej realizowana inna usługa nju? Czy podczas sprawdzania byłeś zalogowany na stronie nju?
Teraz już nie pamiętam, ale w wolnej chwili znowu posprawdzam, bo już mam w zanadrzu więcej adresów, gdzie jestem na 100% pewien zainstalowanych usług Orange.
Nie byłem zalogowany na stronie nju.
 #1147244  autor: Cebulowy
 05 kwie 2023, 22:47
Witam
A czy ktoś ma porównanie światłowód w nju do orange, jak to chodzi w praktyce (jakie faktyczne prędkości są osiągalne, jakie ping-i).
W nju za tą samą prędkość jest niższa cena niż w orange (w Nju 300 Mbit/s - 49,99 zł a w Orange za 300 Mbit/s -59,99 zł +4,99 zł miesięcznie za router) , przeważnie diabeł tkwi w szczegółach, może są jakieś parametry gorsze w nju niż w orange pomimo że działa wszystko w sieci i na sprzęcie orange, np jakieś priorytety pakietów, na czym jest zaoszczędzone ?
 #1147260  autor: Karlos20
 06 kwie 2023, 08:56
Cebulowy: różnic technicznych nie ma, bo to działa jak w Orange, ale jeśli zerwiesz subskrypcję - zapłacisz wyrównanie za cennikową stawkę za instalację FTTH.
Masz wybór - płacić więcej, ale zerwać umowę bez ekstra kosztów w każdym momencie (operator oferuje umowę bezterminową z pierwszym miesiącem abonamentu za 0 zł, który powoduje, że opłacasz jednorazowy koszt instalacji), albo wybrać nju i korzystać przez 2 lata, aby zaoszczędzić przynajmniej 15 zł co miesiąc na koszcie usługi i wypożyczenia FunBoxa (realnie oszczędności będziesz odczuwać dopiero po ok 14 miesiącach).

Przy moich wyliczeniach, gdybym chciał korzystać z 3 miesięcy ze światełka Orange wychodzi tak:
> nju: 3x po 49,99 =149,97 + 50 zł instalacji + 449 zł wyrównania za instalację. Razem: 648,97.
> Orange Światłowód: 2x po 69,99 = 139,98 + 3x 4,99 = 14,97 za FunBoxa + aktywacja 99,99. Razem: 254,94.
Różnica: 394,03 zł. To bardzo duża przebitka cenowa, pomimo, iż czysty Orange pobiera 5 zł za wypożyczenie FunBoxa i za instalację woła 2x więcej niż nju. Ale w nju masz karę za zerwanie oferty przed terminem 24 miesięcy, a w OŚ zrywasz bez opłat. Dlatego OŚ jest korzystniejszy.
Uwaga: za OŚ możemy jeszcze doliczyć 4,99/mc za używanie internetu na innych kablach niż Orange / Światłowód Inwestycje, albo dopłacić 20 zł/mc za instalacje w domu jednorodzinnym. Ceny OŚ zawierają rabat za eFakturę 4,99 i kolejne 4,99 za marketing. Nawet gdyby te rabaty zostałyby odebrane, a byśmy korzystali z netu w domku, wciąż na przestrzeni 3 miesięcy mamy oszczędności względem nju.
Porównanie kosztów ma sens w tej chwili na około 3 miesiące, gdyż ceny dostępu do stałych łączy szybko rosną. nju razi wyrównaniem za wcześniejsze zakończenie oferty, ale jeśli ceny przez minimum rok się utrzymają na tym samym poziomie, wówczas na dłuższą metę nju wygrywa, o ile z niego nie zrezygnujemy - ale przy umowie bezterminowej na czystym Orange może nas skusić niższą opłata za neta w nowej ofercie lub przy przekształceniu do pakietu LOVE i na tym nju ostatecznie polegnie.

Porównanie dotyczy opcji z prędkością 300 mbps pobierania i 50 mbps wysyłania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1147318  autor: StanS
 07 kwie 2023, 00:34
Od niedawna na Orange Światłowód 300/50 dają Funboxa 3 zamiast 6, więc zrównali w dół do nju.
Ewentualnie jako różnicę możesz traktować to że w nju domyślnie konfigurują połączenie IPv4, nie sprawdzałem czy zadziała IPv6 jak się dopisze odpowiedni postfix.
No i w nju możesz mieć jeszcze niższą opcję niż najniższy Orange Światłowód.

W kwestiach formalnych karty do płatności podpinać nie musisz, możesz płacić blikiem, no i musisz płacić terminowo bo blokują 24h po terminie płatności. Ja i tak zapłaciłem za 2 lata z góry żeby się nie cackać co miesiąc.
 #1150049  autor: michaelred
 20 maja 2023, 10:44
StanS pisze:
07 kwie 2023, 00:34
W kwestiach formalnych karty do płatności podpinać nie musisz, możesz płacić blikiem, no i musisz płacić terminowo bo blokują 24h po terminie płatności. Ja i tak zapłaciłem za 2 lata z góry żeby się nie cackać co miesiąc.
Jak to jest z tym blokowaniem i platnosciami. Jak sie spoznie 1 dzien to mi z automatu ta "kare" 449zl standardowa stawke za montaz nalicza czy jak to ma dzialac? Po 24 miesiacach nju ma byc w tej samej cenie?
 #1150110  autor: StanS
 21 maja 2023, 16:18
Karę dostajesz 30 dni po zablokowaniu (jak nie zrobisz kolejnej wpłaty), a o tym żeby z automatu miała być podwyżka po 24 wpłatach nie wyczytałem, chyba że coś w międzyczasie zmienią.
 #1150112  autor: michaelred
 21 maja 2023, 16:50
Dzieki za wyjasnienie. Orientuje sie ktos czy w nju dziala apka moj funbox bo podobno tylko w niej mozna wybrac wiecej kanalow wifi 5ghz, ktore sa normalnie niedostepne na stronie funboxa.
 #1150130  autor: StanS
 21 maja 2023, 21:16
Apka działa, ale na niej w ogóle nie ma opcji zmiany kanałów, może dla Funboxa 6 jest ale nie mam to nie wiem.
Funbox w ogóle nie jest brandowany pod nju, tylko ma nazwy sieci WiFi i login PPP z nju w nazwie.
 #1157869  autor: Karlos20
 26 wrz 2023, 18:21
Brawo Orange - w końcu mądra decyzja. Oby była tylko zwiększona możliwość miejsc, w którym usługa byłaby dostępna.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1160240  autor: kszaq
 10 lis 2023, 19:50
Jak już było wspominane wcześniej, technicznie usługa to Orange Światłowód i mogę potwierdzić, że:
- FunBox na zewnątrz nie ma brandu Orange ani nju (ten drugi jest na kartonie), za to panel WWW jest z Orange, działa też aplikacja "Mój FunBox"
- domyślnie otrzymujemy publiczny, zmienny IPv4
- po dopisaniu "/ipv6" do loginu działa IPv6
- jest możliwość otrzymania zewnętrznego ONT - u mnie administracja nie pozwala pociągnąć światłowodu do mieszkania, ale jest Ethernet, dlatego mam ONT w piwnicy i stamtąd już po Ethernecie
- na własnym routerze jest możliwość zestawienia dwóch sesji PPPoE dla dual-stack IPv4+IPv6
- MTU 1500 przez FunBox. Na własnym routerze też można to osiągnąć przez ustawienie MTU na 1508 dla interfejsu WAN. Dla OpenWRT sposób podany na blog.sloniupl.eu jest błędny, należy użyć podanego na forum OpenWRT
 #1160252  autor: TeleCypisek
 11 lis 2023, 02:13
Jak wygląda sprawa z niezawodnością połączenia?
Swego czasu ktoś z lokalnych użytkowników OŚ w mojej okolicy pisał, że co 24h następuje zmiana adresu IP i wtedy następuje kilkunastominutowa przerwa w dostępie do netu.
Jak jest u Ciebie?
Jakie masz faktyczne prędkości? Czy takie jak na umowie?
Jakie pingi?