DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1066143  autor: grzesio0401
 24 lut 2019, 21:50
Witam,
Po zakończeniu DIL muszę szukać jakiegoś dostawcy internetu. Sytuacja wygląda następująco:
- przyłączenie do sieci Orange - dom na wsi, skrzynka Orange na słupie z której rozchodzą się kable do sąsiadów znajduje się ok 70m od domu(przewód trzeba by prowadzić od elewacji do słupa i od tego słupa do następnego na którym jest skrzynka)
- lokalny dostawca - działa chyba na 5GHz odległość od domu do nadajnika ok. 5,5km bez żadnych przeszkód terenowych(nadajnik na szczycie góry) cena 39zł/10Mbit/s
- jakiś LTE zasięg wszystkich dostawców

Brak telefonu stacjonarnego i nie jestem zainteresowany. Czy jest sens występować o przyłącze do sieci telefonicznej? Czy jest szansa że mi go założą? Czy w przypadku instalowania światłowodu automatycznie wymienią mi wtedy to przyłącze naświatłowód? Jakie będą opłaty miesięczne za internet Orange/Netia bez tel stacjonarnego? Jak można oszacować prędkości jakie będą dostępne na kablu?

Co do LTE to raczej LajtMobile 100GB/mc za 35zł z umową bez terminu powinno wystarczyć a jeśli nie to T-Mobile.

Co byście polecili w tej sytuacji.
 #1066162  autor: Maniek99
 25 lut 2019, 09:45
Na tronie Orange masz mapkę zasięgu i prędkości (możesz wpisać adres sąsiada).
ADSL bez telefonu to koło 60-70zł/m-c.
Jak będzie światło, to raczej dopiero przy przedłużeniu umowy z migrują.
Ale na wsi za szybko bym się tego nie psodziewał.
W pierwszej kolejności idą bloki, potem osiedla itd.
 #1066171  autor: grzesio0401
 25 lut 2019, 11:48
Z tej mapy wynika że jestem w zasięgu neostrady do 10Mbit/s. Trochę bieda jednak. Czyli jeśli na tej mapce mój dom jest oznaczony w ten sposób że "Świetnie! Jesteś w zasięgu Neostrady Maksymalna prędkość: do 10 Mb/s" to składając wniosek o przyłączenie nie mają mi prawa odmówić podłączenia do sieci?

Czy są jeszcze jakieś LTE do wykorzystania jako stacjonarny(powiedzmy 150GB - 200GB / mc) bez umów/umowa na czas nieokreślony? Wiem o:
- PinK 45zł ale jak dostać starter?
- Nju ale 120GB dopiero po 2 latach więc odpada
- Lajt Mobile 100GB za 35zł niby ok ale brak sensownego lejka

Jeśli nie ma czegoś o czym nie wiem to związać się umową już chyba lepiej z lokalnym dostawcą.
 #1069662  autor: kariam
 16 kwie 2019, 08:43
Nie nastawiałbym się na internet z telefonicznej sieci stacjonarnej Orange, u moich rodzicow rowniez pokazywalo zasięg nawet z prędkością do 20 mega, jednak słup z kablem był widoczny kilka domów dalej. Konsultantka przez telefon już wysyłała umowę, przyjechał monter który rozejrzał się minutę po czym stwierdził, że się nie da i odjechał.

Lokalna radiówka już zależy od danego operatora, prędkość nie robi szału jednak unikasz problemu obciążonego btsa, z drugiej strony lokalna firma może trzymać dużo klientów na jednym punkcie dostępowym oraz masz dużo mniejszą prędkość maksymalną.

Moi rodzice mają podobną sytuację, zaproponowalem im T-Mobile bez limitu, może Orange dałoby u ciebie radę jesli nie przekroczysz 200 giga limitu które jest na ich ofercie limitu domowego jednak nie wiem w twojej okolicy działają te sieci.
 #1069668  autor: kariam
 16 kwie 2019, 10:47
Zawsze można przełączyć się na 3G. Nie wszędzie jest Neostrada a informacja do 10 mega moze rownie oznaczac góra 2 mega przez długość linii czy jakość przewodu.
Nie zwrociłem uwagi, że pytanie było o ofertę bez abonamentu, w takim razie zostają limity ewentualnie kombinowanie z uzyskiwaniem gratisów za doładowania jeśli są dostępne.
 #1069742  autor: JFK2016
 17 kwie 2019, 15:20
pakierhakierxd pisze:
16 kwie 2019, 10:59
Pomagało na chwilę było 15 mb a za jakiś czas i tu było 1 mb.
Proszę-przestań "siać ferment" i pisać o skrajnościach które ze średnim standardem nie mają nic wspólnego (owszem "takie rzeczy" były gdy oferowany był DIL w RBM na sieci Play, w Plusie gdzie na BTS był LTE800/900 only, czy w T-Mobile/Orange również tam gdzie jest LTE800 only). Nawet w słabym Plusie (Łódź), gdzie korzystam z tego internetu jako dostępu stałego jest lepiej niż na tej Twojej neostradzie (bo na download w szczycie mam tyle co u Ciebie, za to na upload 40Mbps, na działce 100km od Łodzi jest 3x tyle download na jednym paśmie). Oferta w T-Mobile jest komercyjna i kto nie ma lepszego dostępu kablowego to z niej korzysta (mimo wielu aktywacji nie degraduje sieci, oczywiście nie piszę tutaj o LTE800 które do abonamentów data to "średnie rozwiązanie" ).
 #1069743  autor: pakierhakierxd
 17 kwie 2019, 15:27
Mam dalej T-Mobile i dostep tylko do lte 800 i u mnie to działa co raz gorzej ;) ,czekam tylko do końca umowy,wypowiedzenie wysłane.
testuje Orange i chodzi znacznie lepiej nawet 50 mb jest :D ,30 to tam praktycznie standard.
Widać że T-mobile obciązony ps. na tym samym nadajniku Plus/T-Mobile/Orange.

Pozdrawiam :)