DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1122322  autor: darekka
 24 wrz 2021, 19:29
Pradowpodobnie jesteś z lubelskiego, bo i u mnie od 8/9 września jest identycznie. Przeglądając oferty to:
-orange nie woła 20zł za domki(zamawiać trzeba przez telefon, bo na stronie taka opłata jest naliczana i tylko pracownik infolinii ręcznie może ją zdjąć) więc 300/50 kosztuje 59,98( dodatkowo dają 2msc za 0zł, ale wołają 49,99 za aktywacje),

- T-mobile jest tańsze(średnia 56,17zł/msc choć wedle ich strony dają 3msc za 0zł i abo 80zł ale przedstawiciele mają lepsze warunki), bo wedle przedstawiciela w opcji 300/300 74,99(6msc za 0zł, sprzęt, montaż i aktywacja też za 0zł.).

-INEA(choć jest właścielem kabli) to lipa, bo 74,90(nie ma darmowych miesięcy+wołają 50zł. za wydanie sprzętu).

-Plus woła 70zł. za 300Mb.

-UPC ma słaba ofertę na neta jesli chodzi o ceny, bo 300Mb niby 49,99 ale plus 24,99 za kabelek dodatkowo.

Ja wybieram T-mobile, bo jest symetryk i 6msc za darmo.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1125213  autor: johny7539
 07 gru 2021, 12:42
darekka pisze:
24 wrz 2021, 19:29
Pradowpodobnie jesteś z lubelskiego, bo i u mnie od 8/9 września jest identycznie. Przeglądając oferty to:
-orange nie woła 20zł za domki(zamawiać trzeba przez telefon, bo na stronie taka opłata jest naliczana i tylko pracownik infolinii ręcznie może ją zdjąć) więc 300/50 kosztuje 59,98( dodatkowo dają 2msc za 0zł, ale wołają 49,99 za aktywacje),

- T-mobile jest tańsze(średnia 56,17zł/msc choć wedle ich strony dają 3msc za 0zł i abo 80zł ale przedstawiciele mają lepsze warunki), bo wedle przedstawiciela w opcji 300/300 74,99(6msc za 0zł, sprzęt, montaż i aktywacja też za 0zł.).

-INEA(choć jest właścielem kabli) to lipa, bo 74,90(nie ma darmowych miesięcy+wołają 50zł. za wydanie sprzętu).

-Plus woła 70zł. za 300Mb.

-UPC ma słaba ofertę na neta jesli chodzi o ceny, bo 300Mb niby 49,99 ale plus 24,99 za kabelek dodatkowo.

Ja wybieram T-mobile, bo jest symetryk i 6msc za darmo.
I jak t mobile się sprawdza? Masz już założony? Faktycznie jest to symetryk?
 #1125226  autor: darekka
 07 gru 2021, 21:33
Działa całkiem całkiem 300/300 jest zawsze z lekką górką kilkunasty Mb ponad umowę. PING jak na światło średni ok 18-22ms-ale to wina mojej lokalizacji(lubelska wieś w gminie Jabłoń 21-205), bo INEA(właściciel kabla POPC musi ode mnie sygnał dosłać do Poznania i dopiero tam wypuścić stykami do sieci T, bo w lubelskim nie mają takiej możliwości choć liczę, że rozbudują tu swoje wyjścia aby już tu był przekazywany na zewnątrz, a PING spadłby wtedy znacząco). Założony mam od 13 października i działa w porządku. Oczywiście występują znane problemy ze stykami zagranicznymi gdzie potrafi zmulać z 300//300 na 1-2Mb/200-300 ale omijam to VPNem i problem usunięty.

Problemy jakie występują o ile ktoś nie używa VPNa są świetnie opisane w tym wątku https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.p ... 037b76e773 gdzie i ja się czasami udzielam pod nickiem POPC21 lub POPC2021.
Podsumowując: dostałem 3msc+sprzęt premium+aktywacje/montaż za 0zł i 21msc po 59,98 co średnią daje 52,48/msc za symetryk 300/300 https://www.t-mobile.pl/internet/oferta ... tid=913832 z gwarancją ceny po okresie umownym(symetryk jest TYLKO na liniach INEA-prędkości dla poszczególnych sytuacji masz w moim poście ze screenem w podlinkowanym wątku z 4 grudnia 2021 g.12:09) dla domku jednorodzinnego i bez żadnych umów w T(jak coś dobiorę głosowego za min.45zł.to wpadnie minus 20zł na net rabatu). Biorąc pod uwagę konkurencyjne oferty oscylujące w okolicach 75zł. za opcję 300/50-300 uważąm, że to sensowny net.

Router od operatora spakowałem i zamieniłem go na XIAOMI AX3600 w chińskiej wersji, bo sagem premium z kartą INTEL 7260AC(lapek EliteBook 8570w) nie dawał rady zamknąć 300/300, bo upload po wifi obcinał do ok 250Mb. Na Xiaomi AX3600 jest zawsze lekko ponad 300/300 w obie strony w odległości kilku metrów.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1125959  autor: Domin922
 25 gru 2021, 15:50
Z całego serca odradzam światło od T-mobile. Częste przerwy w dostawie, niemal codziennie lub co drugi dzień net znika na 5-10minut o losowej porze, i to już od dawna, nikt z tym nic nie robi. Do niektórych serwerów jest prędkość 1Mb/s i utrata pakietów, bo TM nie chce się się dogadać z siecią tier 1 Cogent, więc jak jakaś strona, serwer albo hosting idzie przez Cogent, to nie pogracie, nie pobierzecie nic, a nawet strona internetowa będzie się długo wczytywać. W grach mają podwyższone pingi wieczorami, i to naprawdę do wielu tytułów. W Polsce mają problemy na stykach z thinx, więc np cda.pl może wolno działać lub wgl nie działać. Ich trasy nie są takie złe, ale nie są też dobre, no i co z tego że nie są złe, skoro ich styki na świat są pozatykane i wieczorem zamiast 35 ms jest 135 ms + utrata pakietów. Ich net nie nadaje się do gier, ani do pracy, bo stabilność jest zerowa, a nawet jak będziecie rozmawiać z kimś np na Skype, to nagle net może zniknąć na 10min i rozmowy się zakończy, i druga osoba nie będzie wiedziała co się z Wami stało. A jak będziecie chcieli rozwiązać umowę, to sypną Wam 600zł kary. Zgłosicie im problem - oleją Was, albo napiszą że ''naprawiają'' problem. Tak naprawiają, że problemy w TM trwają już cały rok albo i dłużej i każdy w tej sieci ma to gdzieś. A jak po zakończeniu umowy będziecie chcieli oddać dzierżawiony sprzęt t.j. router, ont, to możecie nie mieć możliwości zrobić tego w salonie, tak jak każdy normalny dostawca daje taką możliwość, to tu tego nie ma. Będziecie najpewniej musieli wysyłać sprzęt pocztą do nich i jeszcze płacić za wysyłkę by łaskawie przyjęli sprzęt, za który sypną karę, jeśli nie oddacie w terminie.

Odradzam każdemu tę sieć, ta sieć to jeden wielki cyrk i syf. Jeśli tylko macie możliwość wzięcia czegoś innego, nawet Orange, to będzie to lepszy wybór, uwierzcie mi. Nawet miedź np 100Mb/s, ale bez przerw i z dobrymi pingami, będzie lepszym wyborem niż światłowód TM.

A, no i należy dodać, że nie mamy żadnego dostępu do ustawień ich routera, a nawet jeśli będziemy mieli swój, to nie przekierujemy portów ani nic nie zrobimy, bo TM daje prywatne IP. Jeśli ktoś chce mieć publiczne IP, czyli takie jakie daje każdy szanujący swoich klientów dostawca, trzeba dodatkowo bulić im 10zł miesięcznie. Tak jak mówię, T-mobile to cyrk i parodia. Najgorszy internet światłowodowy w Polsce.

Jak ktoś chce dokupywać do tego VPN, to już lepiej wziąć byle jaki internet, nawet najtańszy, dokupić do tego porządny VPN i nawet taniej wyjdzie, więc tutaj T-mobile również przegrywa.
 #1126337  autor: johny7539
 03 sty 2022, 21:11
Faktycznie jest tak słabo z T mobile? Spadki prędkości do 1Mb/s i pingi ponad 100 to jakieś nieporozumienie przy światłowodzie. A już rozważałem t mobile. Jednak się wstrzymam, albo wezmę na próbę bieda play na czas nieokreślony, super że mają taka opcję.
 #1128383  autor: Vieslav
 17 lut 2022, 13:44
U mnie (lubelskie) budowa dobiega końca. Pojawił się przedstawiciel Orange z ulotką. Cena taka jak na ich stronie, ale zdjęta opłata 20zł za domek. Ja na pewno wezmę Orange, będę przechodził z ADSLa. Tak z ciekawości sprawdziłem i na moim adresie jest 19 operatorów :shock: . Strony przejrzałem, ale zabrakło mi determinacji na analizowanie ofert. Chociaż wątpię, żeby ktoś dał lepszą ofertę niż Orange na 4 usługi (109zł za 300mb/s, tv, komórka i stacjonarny).
 #1128396  autor: R.Mandano
 17 lut 2022, 16:40
Vieslav pisze:
17 lut 2022, 13:44
Chociaż wątpię, żeby ktoś dał lepszą ofertę niż Orange na 4 usługi (109zł za 300mb/s, tv, komórka i stacjonarny).
Ten stacjonarny w Orange ma darmowe rozmowy na inne stacjonarne i na komórki innych operatorów :?:
 #1128408  autor: Karlos20
 17 lut 2022, 17:11
R.Mandano: od opcji Love 109,99 - ma no limit na komórki w PL + stacjonarne w PL + EU + USA i Kanady. Tel stacjonarny działa w technologii VoIP.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128702  autor: Vieslav
 26 lut 2022, 09:09
Orange stacjonarny dostępny w pakiecie orange love (czyli VoIP) ma nielimitowane rozmowy do:
- stacjonarne w PL
- stacjonarne w UE
- stacjonarne i komórki w USA i Kanadzie
Kiedyś był pakiet minut na komórki w PL (chyba 1000 minut za 15 zł jeśli dobrze pamiętam), ale od dawna nie widzę go na stronie.

@Karlos20, podlinkowałeś cennik zwykłego telefonu stacjonarnego w technologii POTS a to są dwie zupełnie inne usługi. Plany telefonii stacjonarnej "tradycyjnej" są zupełnie inne niż telefonii VoIP zawierającej się w Orange Love. W tradycyjnym stacjonarnym świadczonym w technologii POTS (czyli telefon wpięty bezpośrednio do gniazdka a nie do Funboxa), rzeczywiście są plany zawierające nielimitowane rozmowy na komórki. W VoIP tego nie ma.

Od siebie dodam, że warto poświęcić trochę czasu i przeanalizować oferty operatorów dostępnych u was na światłowodzie. W zależności od potrzeb można na prawdę znaleźć coś ciekawego.
 #1131367  autor: mumiok
 18 maja 2022, 15:15
czy przed położeniem kabla światłowodowego przez FIBEE mieliście jakieś komunikaty, informacje, że taka inwestycja będzie robiona no i czy jak to wyglądało, podprowadzali kabel pod sam dom ten kto chciał się przyłączyć?

pytam bo u mnie położono kabel przy drodze gminnej przez FIBEE, zakopano go i tyle, nikt mnie nie pytał czy chce się przyłączyć, do kabla mam 50 metrów w ziemi a do głównej skrzynki gdzie inne kable się schodzą jakieś 250 metrów

totalna porażka ze strony FiBEE a raczej Fiberhost, niektórzy sąsiedzi mają bliżej do kabla i też im nie wyprowadzili przyłącza, nikt się nikogo nie pytał o chęci przyłączenia

w gminie dostałem namiar na gościa z FIBEE od mojego rejonu ale dodzwonić się nie można

wszystko pięknie, program, unijny, wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach w podregionie a jak widzę niezła szybka fuszerka
 #1131383  autor: Vieslav
 18 maja 2022, 22:52
@mumiok, w tym temacie opisywałem procedurę podłączenia u mnie:
viewtopic.php?p=1130588#p1130588
FIBEE wybudowało tylko "szkielet". U mnie gdzie się dało to powiesili światło na słupach, gdzie się nie dało to zakopali w ziemi. Nikt nikogo o nic nie pytał (a na pewno mnie nie pytał, nie wiem jak z sąsiadami), a przyłącze do domu robili dopiero technicy operatora po zamówieniu usługi. Ja mam jakieś 100m do tego "szkieletu" albo i więcej i u mnie prawie cały dzień kopali żeby zrobić przyłącze do domu, ale mój adres był według planów w zasięgu i mieli podłączyć. Widzę, że na wiosce podłączają sukcesywnie ale tylko tych, którzy zamówili usługi operatora.
Czy twojego adresu nie ma na stronie getfibre jako ujętego w planach?
 #1131429  autor: mumiok
 21 maja 2022, 16:28
dzięki u mnie chyba wykonywali prace z programu POPC, na stronie mam komunikat, że mój adres jest ujęty w planach

bardziej chodziło mi o to, ze jak mam już ten światłowód zakopany przy drodze gminnej to czy aby teraz operator zrobił wyjście do mnie to czy trzeba go rozdzielić czy też nie można przerywać tak kabla światłowodowego? od drogi mam trochę metrów do ściany domu

jeżeli to jest szkielet i można rozdzielić to zaczekam na koniec prac, jak się skończą pracę to operatorzy sami będą oferować internet bo np. trafię do bazy zasięgowej czy samemu trzeba operatora sobie wybrać i czy będą chcieli przyłączyć?
 #1131749  autor: Vieslav
 30 maja 2022, 17:11
Niestety nie wiem jak technicznie wygląda przyłączenie do szkieletu sieci bo akurat byłem wtedy w pracy i wróciłem jak już mieli zaczynać prace wewnątrz budynku.
W mojej miejscowości chodzili różni przedstawiciele od domu do domu. Ja akurat rozmawiałem z przedstawicielem Orange i się ugadaliśmy na przejście z ADSLa na światłowód.
U mnie na tym POPC to jest chyba z 19 operatorów dostępnych, niby przeleciałem na szybko wszystkie strony, ale ja i tak od razu zakładałem, że wezmę Orange.
EDIT: teraz już naliczyłem 24 operatorów 8)
 #1132148  autor: Wulo
 07 cze 2022, 11:28
U rodziców we wsi również budowany był światłowód w ramach POPC, w całej gminie robiło to ASTA-NET. Odbyło to się na zasadzie nikt nic nie wie... kopali przez całą wioskę, doprowadzali kabel pod każdy dom. Cała budowa zakończyła się na początku maja tego roku i na tym cisza. Nikt nie "chodził" z ofertami itp, a w gminie sąsiedniej tak było, że chwile po oddaniu budowy pojawili się przedstawiciele Orange, UPC i ASTA-NET.
Na stronie owych operatorów widnieje opcja, że światłowód dostępny, można zamówić usługę przez Internet.
Jak myślicie, czekać na lokalnych przedstawicieli, czy zamawiać na własną rękę? I czy jest możliwość sprawdzić, czy jakiś inny operator oferuje również usługi na tej infrastrukturze?
 #1132307  autor: mumiok
 10 cze 2022, 16:23
lokalni przedstawiciele to chyba po prostu marketingowcy z gadką abyś wziął co oferują, pewnie kto pierwszy ten lepszy skoro infrastruktura już jest, oni w bazach danych mają nowych potencjalnych klientów

porównaj oferty, prędkości i co tam potrzebujesz, wybierz najkorzystniejszą dla siebie w stosunku cena/szybkość

podzwoń po innych operatorach - Netia, Vectra czy także mogą Cię podłączyć