DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

#1124841  autor: marcinkoleksl
 27 lis 2021, 10:29
witam,
mam pytanko,
Orange bombarduje mnie ofertami, aby przedłużyć umowę o światłowód (obecnie 300tka cena 59,99 czy jakoś tak). umowa kończy mi się w grudniu i przechodzi na czas nieokreślony z gwarancją ceny z umowy, a więc dalej będę płacił te 60 pln, ale w każdym momencie mogę wypowiedzieć umowę, no i żadnych kar umownych w tym przypadku nie mam...
w aplikacji Orange jest oferta na dodatkowy rabat 5 pln przez 24 miesiące... niby ok, ale proste pytanie, co po okresie tych 24 miesięcy?
oferta przejdzie na czas nieokreślony z ceną 54,99 czy 59,99?
Niestety w następnych krokach w aplikacji nie ma aneksu...
Ryzykować i wziąć, a portem odstąpić w razie czego, czy zostać na obecnych warunkach 59,99?
Cena netu pójdzie w górę w najbliższym czasie?
Niby to 5 zeta, ale zawsze za ten rabat można dziecku coś kupić :)
I niby z funbox 2.0 dają 3.0, ale to tak napisane że niby tak, niby nie...
Choć mnie ta zamiana nic nie obchodzi, nic na tym chyba nie zyskam?
 #1124852  autor: Marens
 27 lis 2021, 12:59
Rabat 5zł za przedłużenie jest przyznawany na 24 miesiące. Odnośnie zmiany na Funbox 3, jest to całkiem niezły router ale pod warunkiem że zostawiliby Ci ONT podczas wymiany z Funbox 2 (furtka do podłączenia własnego routera). Trzeba mieć również na uwadze, że w nowych umowach zmieniono zasady przyznawania rabatu za eFakturę poprzez konieczność zalogowania się do Mój Orange i odebraniu rabatu.
 #1125114  autor: marcinkoleksl
 03 gru 2021, 17:43
Właśnie wlazłem na aplikacje Orange i przedłużyłem umowę. okazuje się, ze przyjedzie kurier dpd z aneksem... XXI wiek, myślałem, ze wszystko elektronicznie się załatwi... 55 pln, po tym okresie cena niby zostaje.
cytat z podsumowania zamówienia: Umowa zawarta na 24 miesiące. Po tym okresie umowa przedłuży się na czas nieokreślony z ceną z ostatniego miesiąca
przed przedłużeniem.
 #1125185  autor: marcinkoleksl
 06 gru 2021, 14:54
Dostałem aneks kurierem i jednak rabat, jak pisał kolega Marens jest tylko na 24 miesiące. Dziwnie to ujęli, ponieważ zdanie które zacytowałem w poście poprzednim, sugeruje, ze cena 55 pln zostaje na zawsze...
A tak nie jest. W innej pozycji jest napisane: 54,98 - 1 - 24 miesiące, od 25 miesiąca 59,98...
 #1125684  autor: marcinkoleksl
 17 gru 2021, 20:35
no właśnie, dla nowych. jakbym wiedział, to umowa kończyła mi się na dniach. można by wziąć na kogoś z rodziny, a tak lipa... odstąpienie? niby tak, ale okres wypowiedzenia mija za miesiąc :)