DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #835407  autor: molibden
 17 lis 2015, 16:40
Mam taki telefonik - mój pierwszy w życiu z 97 bodaj roku. Znalazłem go w pudle, wstawiłem nowe baterie i o dziwo działa, tyle ze ma simlock z ery. Kupiłem turbo-sim ale nie działa. Zasieg pokazuje, ale nie loguje do sieci. Coś da się z tym zrobić? Moze ktoś ma jakąś płytkę główną tego telefonu bez sima tak żeby mozna było podmienić?
 #835411  autor: molibden
 17 lis 2015, 17:23
tzn jak to nic? Musi być jakaś metoda na zdjęcie. Nie wiem .... to kodem można czy tylko po kablu? Jak kodem to parę zł bym zaplacił ale jak mam to gdzieś wysyłać to nie warto. U mnie na wiosce juz nikt simlocków nie ściąga. Zastanawiam sie czemu turbo nie działa mi z żadnym telefonem. karta padnięta czy to generalnie jest lipa?
 #835412  autor: Kryniczanin
 17 lis 2015, 17:26
Tylko kabel stary na port szeregowy. Był kiedyś licznik czytający nck i nnck jednak dość często uwalał tela - zakładał simlocka na wszystko.

To mój 2 telefon jaki miałem - simlocka miesiąc ściągałem bo właśnie miałem najnowszy soft...Oczywiście to było zimą 1999/2000:-)
 #835415  autor: molibden
 17 lis 2015, 17:40
gdzie ja teraz taki kabel dostanę? :-) Chyba jednak zabawa bez sensu. A to mój pierwszy tel i mam do niego sentyment. Heh... tyle przeżył i jak nowy. Zielony wyświetlacz.. bajka :-). Chciałem go dać babci niech sobie podzwoni bo klawisze jakich teraz juz nie uświadczysz i telefon w sumie prościutki w obsłudze.
 #835418  autor: Kryniczanin
 17 lis 2015, 17:47
gdzie ja teraz taki kabel dostanę?
Największe szanse w komisach - pytaj się o stare kable co zrobili ze swoimi. Pamiętam tam był RS 232. Nie box.

Gniazdo z 1018s wyszło z użytku jakoś właśnie w 2000 wesło to z T28s. Faktycznie może być bardzo ciężko.

Kup jej kartę T-Mobile/Heyah/Biedronka i będzie git.
 #835421  autor: molibden
 17 lis 2015, 17:55
Dam sobie spokój chyba. Nie wiem... moze jeszcze w jakimś komisie by co znalazł ale też wątpię bo kto to dziś trzyma takie kable jak nikt już czegoś takiego do zdjęcia sima nie przynosi. zkoda. Klatwa ery dalej wisi. Mam juz chyba z 5 telefonów do których albo sie nie opłaca zdejmowanie albo nie ma jak. Trudno. Dzięki za pomoc. Szkoda że ta turbo nie gra. Nie wiem czemu w sumie. Na żadnym mi nie działa. Podejrzewam ze dostałem felerny egzemplarz.
 #835422  autor: cyanoone
 17 lis 2015, 18:07
Sprawdź czy działa w telefonie bez simlocka, koledze kiedyś poleciłem i z Nokią 6300 to działało.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #835423  autor: molibden
 17 lis 2015, 18:10
no ale po co mi ta karta turbo w telefonie bez simlocka? Chodzi tylko o sprawdzenie czy ona jakoś się może 'przeprogramowac'?
ps. sprawdziłem jeszcze w innym ericssonie i ten sam komunikat co w a1018 = "tylko telefony alarmowe. Zaraz sprawdzę jeszcze rzeczywiście w karcie bez sima.
edit. na telefonie bez simlocka mam normalnie zasięg

========

Ok. Sprawa wygląda tak. Rzeczywiście po włożeniu karty do mojej nokii bez sima i przełożeniu jej do telefonu z erą jeden z Ericsonów wstał i normalnie wyłapał zasięg. Przełożyłem potem do drugiego z simlock ery i na tym 6500s już nic się nie dało zrobić. Potem włożyłem go znów do ericssona ale tu znów zonk - brak zasięgu. Włozyłem znów do Nokii bez sima i po ok minucie przełozyłem najpierw do tego drugiego ericssona gdzie zasieg się pojawił a potem do a1018 i znów zasięg jest - czyli telefonik zaczął normalnie funkcjonowac. Zastanawiam się czy to nei ma coś wspólnego z tym pierwszym zalogowaniem do sieci na telefonie bez sim - bo innego wytłumaczenia nie mam. W tej chwili A1018 normalnie działa już kilka minut i nie gubi zasięgu ani nic specjalnego się nie dzieje. Jutro polutuję akumulatory do niego, zakmnę baterie i powinno być git tylko muszę jakoś rozkminić tą sprawę logowania do sieci. Czemu tak się dzieje.
W każdym bądź razie mam na razie funkcjonalny telefon - jeszcze do końca nie przetestowany ale połączenia wykonuje normalnie. Nie wiem jeszcze jak głos się w eterze niesie :-)