DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #575465  autor: KCN
 17 sie 2012, 00:15
Witam
Posiadam telefon SE W995, zaraz po gwarancji nawalił mi wyświetlacz, a ściślej połączenie, bo przy każdym ruchu klapką dopiero siadał wyświetlacz, wkońcu jednak zepsuło się na amen- bo już nie chciał nawet odpalić.
Cóż, postanowiłem go rozkręcić, okazało się że taśma jest częściowo przerwana. Zamówiłem nową, zamontowałem. Niestety pojawiły się problemy - mianowicie elementy które były przyklejone i podczas demontażu należało je rozkleić (klawiatura, taśma), nie chciały się już ponownie ze sobą "złapać".
Sedno problemu polega na tym, że nie mam pojęcia gdzie mam takiego kleju czy ten taśmy 2 stronnej szukać... :S Nie wiem nawet jak to się nazywa, a google nie dają sensownych wyników wyszukiwania - nie ma nic na temat.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, 14:47 przez KCN, łącznie zmieniany 1 raz.

 #575466  autor: Maniiiek
 17 sie 2012, 00:35
A to nie ma znaczenia. I kropelką idzie skleić, byle styki się stykały.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #575479  autor: KCN
 17 sie 2012, 07:38
No ok, ale jak użyje kropelki lub czegoś podobnego, to już tego na 2 raz w razie potrzeby nie rozkleje.

 #575484  autor: Maniiiek
 17 sie 2012, 08:05
Jak nie? To wcale nie jest mocny klej. Jak nie zawalisz nim wszystkiego to rozkleisz bez problemu.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #575492  autor: Maniiiek
 17 sie 2012, 08:56
Ale niby czemu? Grunt to ścieżki tym zadnej nie zapaskudzić żeby jej nie wyrwało z laminatu i użyć dosłownie kropelki. Ten klej to mojr drugie ulubione spoiwo zaraz po topionym platiku w miejscach gdzie cyna nie wchodzi w grę.

[ Dodano: 2012-08-17, 08:58 ]
Swoja drogą nie wiem jak ma to taśmą dwustronna skleić zeby przewodziło. Na stykach przewodzić nie bedzie. Pod stykami, na taśmie moze rozwierać przy najdrobniejszym. ruchu.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #575500  autor: KCN
 17 sie 2012, 09:30
To nie ma być klej przewodzący. Chodzi o to tylko żeby taśma łącząca obudowę i wyświetlacz trzymała się "ramy" telefonu, żeby się nie odklejała i nie latała wewnątrz telefonu; oraz o to, żeby klawiaturę przytwierdzić do "ramy", żeby była unieruchomiona, podejrzewam że w przeciwnym przypadku bedzie się ruszać i będą problemy z pisaniem na niej.

Mówiąc "rama" mam na myśli ten metalowy szkielet telefonu który znajduje się wewnątrz obudowy a który utrzymuje wszystko usztywnione.

Precelos, a kupie taką taśmę w sklepie nieinternetowym (i jakim jeśli tak) ?
Bo zależy mi żeby ten telefon mieć na już, a nie czekać kolejne półtora tygodnia na dostarczenie przesyłki.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 09:36 przez KCN, łącznie zmieniany 1 raz.

 #575502  autor: Maniiiek
 17 sie 2012, 09:33
Aaa to źle zrozumiałem. Powinienem mieć zakaz wchodzenia po północy na forum. :P

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #575670  autor: KCN
 17 sie 2012, 22:30
Być może nie był zauważony mój doedytowany tekst w poprzednim poście, dlatego napiszę ponownie.

Gdzie taką taśmę obustronną do telefonów mogę kupić, pomijając internetowe sklepy ?

 #575671  autor: Maniiiek
 17 sie 2012, 22:32
W serwisach i komisach GSM. W sklepach z szerokopojętymi częściami komputerowymi, w sklepach z elementami elektronicznymi.

[ Dodano: 2012-08-17, 22:32 ]
A nawet w papierniczym jakiś zabłąkany egzemplarz może się trafić.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #576213  autor: KCN
 20 sie 2012, 13:18
Byłem w elektronicznym, byłem w kilku serwisach/komisach GSM, byłem także w komputerowych.
W każdym sklepie na pytanie o tę taśmę patrzyli na mnie jak na dziwoląga i odpowiadali że nie sprzedają czegoś takiego, nigdy nie sprzedawali, nie wiedzą co to jest i nie wiedzą gdzie taką taśme można dostać.... :S

Ja już widze po minach tych sprzedawców że absolutnie w żadnym sklepie takiej taśmy nie dostanę... Przynajmniej w moim mieście. Także mam kolejne pytanie, czy jakaś taśma 2stronna z castoramy czy obi może być ? Taka która nie jest "do ekranów dotykowych" ?

 #576222  autor: Precelos
 20 sie 2012, 14:13
kazdy komis powinien meic taka tasme ale widze ze roznie bywa, ciekaw jestem jak oni kleja niektore dotyki czy klawiatury jak nie maja tasmy :D
mozesz uzyc zwyklej dwustronnej tasmy np z 3m, moze byc szersza tylko wtedy trzeba wycinac na wymiar wazne zeby ta tasma byla cienka

Obrazek