DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #561063  autor: komanch
 16 cze 2012, 14:08
Przed chwilą kupiłem synowi używkę, właściwie bez śladów użytkowania. Sprzedawca podłączył pod ładowarkę i po kilku minutach powiedział, że bateria jest całkowicie rozładowana i nie potrafi jej uruchomić. Mam sobie 4h w domu podładować i sprawdzić.
Ładuję już 2h ale telefon nadal się nie uruchamia, czy to normalne?

Czy ktoś mógłby mi podrzucić instrukcję PL do tego modelu, bo mam tylko niemiecką?
Dzięki.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 23:34 przez komanch, łącznie zmieniany 3 razy.

 #561073  autor: UndiscloseD
 16 cze 2012, 14:45
komanch pisze:Ładuję już 2h ale telefon nadal się nie uruchamia, czy to normalne?
Raczej nie, bo nawet całkiem "padnięty telefon", po 15 minutach ładowania powinien dawać oznaki życia, tzn. powinien się dać włączyć, albo chociaż na wyświetlaczu powinna być informacja o tym, że się ładuje.

 #561078  autor: komanch
 16 cze 2012, 14:57
To ładny bałagan sprzedają w tych sklepach :|
szkoda, że dzisiaj sobota bo już nie zdążę podjechać tam i ich opieprzyć

na telefonie oczywiście zero oznak że coś się ładuje, próbowałem innej ładowarki - to samo ...

 #561081  autor: UndiscloseD
 16 cze 2012, 15:14
komanch pisze:To ładny bałagan sprzedają w tych sklepach :|
To jest właśnie kupowanie telefonu w komisie, czy też na allegro- nigdy nie wiadomo co się kupuje. Tak na prawdę, to kupuje się kota w worku.
komanch pisze:szkoda, że dzisiaj sobota bo już nie zdążę podjechać tam i ich opieprzyć
Ja jak kupowałem kiedyś telefon w komisie to dostałem gwarancję na 3 miesiące.
Ty może też coś takiego dostałaś, albo "gwarancję rozruchową"?
komanch pisze:na telefonie oczywiście zero oznak że coś się ładuje, próbowałem innej ładowarki - to samo ...
Tu może być albo walnięta bateria i wystarczyłoby kupić nową, a jak to nie wina baterii to już większy problem, bo albo padnięty wyświetlacz, albo coś innego. Ale z drugiej strony gdyby był walnięty tylko wyświetlacz, a bateria sprawna to powinien sie włączyć telefon i powinna być jakaś wibracja, albo dźwięk.

 #561087  autor: orson_dzi
 16 cze 2012, 15:46
UndiscloseD pisze:nigdy nie wiadomo co się kupuje. Tak na prawdę, to kupuje się kota w worku.
A przeważnie wina jest po stronie kupującego, tak jak w tym przypadku. Skoro już odbiera się coś osobiście, to sprawdza się czy działa.
Skoro nawet nie wibruje przy próbie włączenia, to jest coś nie tak. Poza tym baterii nie da się całkowicie rozładować.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #561142  autor: komanch
 16 cze 2012, 19:04
UndiscloseD pisze:Ja jak kupowałem kiedyś telefon w komisie to dostałem gwarancję na 3 miesiące.
Ty może też coś takiego dostałaś, albo "gwarancję rozruchową"?
Tak, z tym niema problemu, sprzedawca poinformował mnie o gwarancji rocznej za okazaniem paragonu.
orson_dzi pisze:A przeważnie wina jest po stronie kupującego, tak jak w tym przypadku. Skoro już odbiera się coś osobiście, to sprawdza się czy działa.
Pewnie masz rację, śpieszyłem się, a jak już mówiłem sprzedawca podłączył tel i po kilku minutach powiedział, że bateria jest całkowicie rozładowana i nie potrafi telefonu uruchomić. Mam sobie 4h w domu podładować i sprawdzić.
Nie zastanowiłem się, że to może być nieprawda.

 #561147  autor: UndiscloseD
 16 cze 2012, 19:17
komanch pisze:Pewnie masz rację, śpieszyłem się, a jak już mówiłem sprzedawca podłączył tel i po kilku minutach powiedział, że bateria jest całkowicie rozładowana i nie potrafi telefonu uruchomić. Mam sobie 4h w domu podładować i sprawdzić.
Nie zastanowiłem się, że to może być nieprawda.
To jeżeli do poniedziałku nic się nie zmieni i telefon się nadal nie włączy, to najlepiej jak pójdziesz do tego komisu i powiesz gościowi jaka jest sprawa. Ja myślę, że on mógł dobrze wiedzieć co jest grane, a Twoją niewiedzę wykorzystał i chciał oszukać.
Chociaż nie wiem no, ja pewnie sam bym wziął ten telefon, bo nie przyszłoby mi do głowy, że gość chce mi wcisnąć wadliwy model. A bateria może się w każdym momencie rozładować przecież...

 #561182  autor: orson_dzi
 16 cze 2012, 23:52
UndiscloseD pisze:bateria może się w każdym momencie rozładować przecież...
Może, ale po 5-10 minutach pod ładowarką zareaguje. Nawet rozładowana bateria zareagowałaby wibracją, mrugnięciem ekranu i telefon by się wyłączył. Przy braku reakcji bateria musiałaby być całkowicie padnięta i nieruszana dobry miesiąc.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #561451  autor: komanch
 18 cze 2012, 10:32
Już działa.
Sklep okazał się być ok, pan podłączył pod ładowarkę i powiedział, że faktycznie bateria musiała być rozładowana i przez dłuższy okres nie ładowana, żeby ją pobudzić potrzeba było podłączenia pod zasilacz, po chwili już się uruchomiła i można było normalnie ładować ładowarką.
W ramach przeprosin dostałem w prezencie fajny pokrowiec, więc w sumie jestem zadowolony.

 #561487  autor: fortel
 18 cze 2012, 14:17
Szkoda,że nie dał Ci zapasowej baterii bo nie jest to normalne,że bateria rozładowuje się do 0 ! Obserwuj ją jak się będzie zachowywała...

 #561644  autor: komanch
 18 cze 2012, 23:07
Będę obserwował :)

Przy okazji, ktoś od początku zmienił mi tytuł wątku na Live i system android,
mój model to wt13i i nie ma androida, może to nieważne, ale po co zmieniać komuś tekst na nieprawdziwy? chyba, że się nie znam ....

 #561651  autor: orson_dzi
 18 cze 2012, 23:33
komanch pisze:mój model to wt13i i nie ma androida, może to nieważne, ale po co zmieniać komuś tekst na nieprawdziwy? chyba, że się nie znam ....
Ogólnie to się czepiasz :P . Już poprawione.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)