DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #488647  autor: mbankowiec
 12 lip 2011, 18:11
w ten weekend będzie taka promocja w orange na kartę że dadzą 100MB netu za free na jeden dzień. Mam pytanie - jak ustawić w telefonie (SE W200i) internet na orange? wie ktoś?
Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, 22:15 przez mbankowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
 #488659  autor: Karlos20
 12 lip 2011, 18:45
mbankowiec pisze:w ten weekend będzie taka promocja w orange na kartę że dadzą 100MB netu za free na jeden dzień. Mam pytanie - jak ustawić w telefonie (SE W200i) internet na orange? wie ktoś?
Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie
Pozdrawiam
Ja mam najprostszą sztuczkę - o ile wyjdzie: wyłącz fona, wyjmij kartę SIM, odczekaj chwilkę, potem włóż SIM i włącz telefon. Jeśli karta z Orange ma SIMteligenta, dostaniesz SMSa z konfiguracją. Wystarczą ją po prostu zapisać i już.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #488662  autor: mkowalski
 12 lip 2011, 18:46
Karlos20 pisze:Ja mam najprostszą sztuczkę - o ile wyjdzie: wyłącz fona, wyjmij kartę SIM, odczekaj chwilkę, potem włóż SIM i włącz telefon. Jeśli karta z Orange ma SIMteligenta, dostaniesz SMSa z konfiguracją. Wystarczą ją po prostu zapisać i już.
A czy ta metoda nie działa tylko przy zmianie telefonu? Bo inaczej te SMS-y przychodziłyby po każdym włączeniu telefonu.

 #488664  autor: Karlos20
 12 lip 2011, 18:50
mkowalski pisze:
Karlos20 pisze:Ja mam najprostszą sztuczkę - o ile wyjdzie: wyłącz fona, wyjmij kartę SIM, odczekaj chwilkę, potem włóż SIM i włącz telefon. Jeśli karta z Orange ma SIMteligenta, dostaniesz SMSa z konfiguracją. Wystarczą ją po prostu zapisać i już.
A czy ta metoda nie działa tylko przy zmianie telefonu? Bo inaczej te SMS-y przychodziłyby po każdym włączeniu telefonu.
To również zależy, czy kartę SIM wkładasz do różnych telefonów.
Opisałem tylko taką sytuację.

Skorzystaj z konfiguratora na tej stronie: http://ustaw.orange.pl/

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #488669  autor: mbankowiec
 12 lip 2011, 19:00
właśnie w tym problem że żadny sms z konfiguracją mi nie przychodzi bo telefon mam od dawna...

 #488670  autor: Karlos20
 12 lip 2011, 19:02
mbankowiec pisze:właśnie w tym problem że żadny sms z konfiguracją mi nie przychodzi bo telefon mam od dawna...
Poczekaj cierpliwie. Spobuj jeszcze raz wybrac swój model fona i wpisz swój numer w Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #488673  autor: mbankowiec
 12 lip 2011, 19:08
Karlos20 pisze:Skorzystaj z konfiguratora na tej stronie: http://ustaw.orange.pl/
dzięki za informacje - przyszedł sms ze stronki www :-)

 #488676  autor: Karlos20
 12 lip 2011, 19:11
mbankowiec pisze:
Karlos20 pisze:Skorzystaj z konfiguratora na tej stronie: http://ustaw.orange.pl/
dzięki za informacje - przyszedł sms ze stronki www :-)
No i super! Wystarczyło poczekać :) Pamiętaj o wpisaniu Pin-u, zapisaniu konfiguracji, a następnie o wyborze profilu WAP Orange GPRS / Internet GPRS (w zależności jaką konfigurację wybrałeś). Pozdrawiam

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #488683  autor: mbankowiec
 12 lip 2011, 19:22
Karlos20 pisze:
mbankowiec pisze:
Karlos20 pisze:Skorzystaj z konfiguratora na tej stronie: http://ustaw.orange.pl/
dzięki za informacje - przyszedł sms ze stronki www :-)
No i super! Wystarczyło poczekać :) Pamiętaj o wpisaniu Pin-u, zapisaniu konfiguracji, a następnie o wyborze profilu WAP Orange GPRS / Internet GPRS (w zależności jaką konfigurację wybrałeś). Pozdrawiam
Wybrałem i internet i wap orange. A która opcja jest lepsza??
Czy jest coś takiego jak w plusie że internet działa po 100kB a wap co 10kB??
Czy w orange nie na różnicy bo pobiera po tyle samo kB?? a tak wogóle to jakie jest naliczanie w orange?? co 100kB?? liczone osobno czy łącznie?? wie ktoś??

 #488684  autor: Karlos20
 12 lip 2011, 19:25
mbankowiec pisze:
Karlos20 pisze:
mbankowiec pisze: dzięki za informacje - przyszedł sms ze stronki www :-)
No i super! Wystarczyło poczekać :) Pamiętaj o wpisaniu Pin-u, zapisaniu konfiguracji, a następnie o wyborze profilu WAP Orange GPRS / Internet GPRS (w zależności jaką konfigurację wybrałeś). Pozdrawiam
Wybrałem i internet i wap orange. A która opcja jest lepsza??
Czy jest coś takiego jak w plusie że internet działa po 100kB a wap co 10kB??
Czy w orange nie na różnicy bo pobiera po tyle samo kB?? a tak wogóle to jakie jest naliczanie w orange?? co 100kB?? liczone osobno czy łącznie?? wie ktoś??
Nie ma różnicy, naliczanie pakietów netowych w Orange jest co 50 kB - są liczone łącznie za dane odebrane i wysłane.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #488758  autor: Vieslav
 12 lip 2011, 22:14
Na profilu WAP nie będziesz mógł otwierać niektórych stron i korzystać z niektórych usług.

 #488760  autor: Maniiiek
 12 lip 2011, 22:18
Vieslav pisze:Na profilu WAP nie będziesz mógł otwierać niektórych stron i korzystać z niektórych usług.
Jakich?

 #488801  autor: Vieslav
 13 lip 2011, 00:39
Na BlackBerry Curve nie działały mi www na systemowej przeglądarce ani google maps a w żaden sposób nie dało się inaczej skonfigurować tego fona w Heyah aby z czymkolwiek się łączył. Podejrzewam, że na W200 też może coś nie działać.