DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #389651  autor: ewqaewqa
 24 lut 2010, 19:09
Witam,

Posiadam SE w880i z simlockiem Plusa, często korzystam z internetu w telefonie jako modem lub przez Operę, z tym, że ostatnio kupiłam starter mBank Mobile i nie potrafię poprawnie skonfigurować internetu. Uaktywniłam oczywiście transmisję GPRS, próbuję różnych konfiguracji, również według tego: Tabela ustawień , ale nijak nie mogę się połączyć przez Operę. Mógłby ktoś pomóc? A, i jeszcze takie lamerskie pytanie, czy będzie działało również 3G?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 #389662  autor: Szachar
 24 lut 2010, 20:04
Najlepiej wykasuj wszystkie możliwe ustawienia internetowe w telefonie, konta danych itp. Wszystko. Następnie dodaj ręcznie nowy profil z ustawieniami http://mbankmobile.pl/pomoc/internet/ustawienia.html
Nie ma możliwości, że nie zadziało, no chyba że na Twojej karcie sim z jakiś powodów operator nie udostępnił możliwości łączenia się z internetem., to wtedy bok pozostaje.
A 3g jeśli będziesz w zasięgu i ustawisz w opcjach będzie :)
Ja nawet ten model telefonu używałam z mackiem i działał cudnie..

 #389671  autor: ewqaewqa
 24 lut 2010, 20:57
No właśnie na ustawieniach Plusa śmigał zawsze i wszędzie, teraz nie wiem. Próbuję, jak mówiłaś, nic. Raczej niemożliwe, żeby operator zablokował możliwość, to starter typowo internetowy. Jak nic nie wymyślę przyjdzie mi wrócić do Simplusa, tylko tam net droższy i rozliczany co 100kb:/

Jutro spróbuję zadzwonić do BOK

I think I'll try
Defying gravity

 #389696  autor: Szachar
 24 lut 2010, 22:38
Sprawdź jak masz możliwość ten starter wrzucić do modemu czy innego telefonu i spróbować się połączyć z netem, oczywiście uprzednio konfigurując ustawienia. Będzie wiadomo czy to wina karty startowej czy błędnej konfiguracji w aparacie.

Nie do końca też rozumiem, że działał z ustawieniami plusa..ale nie z kartą już mbankową tylko plusową chyba?

 #389714  autor: ewqaewqa
 25 lut 2010, 07:24
Tak, z kartą Plusa. Próbowałam w drugim telefonie i działa jedynie strona startowa plusa w przeglądarce wbudowanej, Opera oczywiście nie. Szlag by to trafił. W modemie nie sprawdzę, bo modem ma za to simlocka Play'a, tak, żeby było miło.No nic, dobiję się dzisiaj wyżej i dowiem, co jest nie tak z moim telefonem lub kartą.

I think I'll try
Defying gravity

 #389723  autor: Pijo
 25 lut 2010, 08:56
Teoretycznie trzeba wykonać te kroki:

1. Włączenie GPRS

http://mbankmobile.pl/pomoc/internet/pa ... ernet.html

2.Wysłanie ustawień int_gprs (profil INTERNET_GPRS z mbank rożni się do profilu INTERNET_GPRS od tego SiMPLUSA ! ), ewentualnie zmienić APN w profilu z Simplusa na www.mobile.pl

http://mbankmobile.pl/pomoc/internet/konfigurator.html

3. Ustawienie profilu internetowego dla aplikacji JAVA coby Opera działała . (musisz poszukać i ustawić tą opcję)

 #389842  autor: ewqaewqa
 25 lut 2010, 19:05
GPRS włączyłam od razu po aktywowaniu karty:) To było to, ustawienia Internet_GPRS, nie potrafiłam ich skonfigurować ręcznie, APN właściwy, pozmianiałam konfigurację na tę z mBanku, ale widocznie czegoś brakowało, teraz działa:) A Opera Mini korzysta z domyślnych ustawień internetowych, przynajmniej w moim modelu. Dzięki wielkie za pomoc