DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #2555  autor: Jooboo
 01 kwie 2005, 19:06
Zamierzam kupić K500i (jest w Plusie) dla mojej Mamy i chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje - szczególnie interesuje mnie łatwość obsługi, czytelność wyświetlacza i bateria (to są rzeczy ważne dla starszych osób). Jeśli ktoś ma tego phona, prosiłbym o opinie.

The higher, the fewer!

 #4247  autor: max000
 25 kwie 2005, 08:00
Mój kolega ma go i wyświetlacz jest duży=czytelny
A z obsługą to nie wiem tylko gre Splinter Cella mi włączył i klawiaturka całkiem nie zła(na pierwszy rzut oka wydawała mi się za mała)
Ale z menu to nie wiem ale chyba jakoś szczególnie skomplikowane nie jest

Tak na marginesie też zamierzam go kupić ... ale dla siebie
W plusmixie 24

 #4314  autor: Dreed
 26 kwie 2005, 00:15
plusmix24 w jakiej cenie stoi ?

 #4335  autor: max000
 26 kwie 2005, 09:45
299zł :)

A i jak dobrze pamiętam to to się chyba nazywa supermix

 #4341  autor: WitekT
 26 kwie 2005, 10:31
Tak, supermix - nowa taryfa. :)

 #4409  autor: Dreed
 26 kwie 2005, 20:31
chyba sie skusze :D

www.Ngage.pl

SE

 #4545  autor: Pablo Romero
 28 kwie 2005, 10:21
Wyświetlacz calkiem niezly, bateria po dobrym sformatowaniu tez duzo wytrzymuje ale co do latwosci obslugi to nie ma problemu z podstawowymi funkcjami (mama nie powinna bawic sie w zaawansowane)

A w supermixie calkiem oplacalnie nawet :)
 #4577  autor: WitekT
 28 kwie 2005, 13:16
Pablo Romero pisze:bateria po dobrym sformatowaniu tez duzo wytrzymuje.
Sorry, że się czepiam, ale popełniłeś podstawowy błąd. ;) Baterię się formuje, a nie formatuje. ;)

SE

 #4588  autor: Pablo Romero
 28 kwie 2005, 14:52
Zapamietam :) dzieki za uwage :)

 #4635  autor: Dragon
 28 kwie 2005, 21:04
Ja tez sie nie chce czepiac ale cos tam kiedys bylo ze li0ion sie nie fomuje :P a co do Erykow to rzeczywisice- obsluga prostczysz funkcji jest banalna, a i tych zaawansowanych nie jest zbyt trudna

 #5357  autor: Jooboo
 09 maja 2005, 22:07
Telefon juz kupiony :D . Wrażenia mam takie:
+ bardzo zgrabny, nieduży, dobrze wykonany (nic nie skrzypi),
+ duży, bardzo czytelny wyświetlacz,
+ prosta obsługa
+ ładny dźwięk
- trochę za czuły joystick
- trochę za małe klawisze
- brak choćby jednego normalnego dzwonka (same melodyjki poli albo mp3)
- brak Bluetooth (o słuchawce BT niestety można zapomnieć :( )

Ogólnie wrażenia mam bardzo pozytywne. Jest kilka drobnych potknięć, ale myślę, że w swojej klasie cenowej aparat godny polecenia. Jak go trochę Mama poużywa, to napiszę jak się sprawuje w "dłuższych przebiegach".

The higher, the fewer!

 #5371  autor: max000
 10 maja 2005, 09:56
Już go mam i jest super :)

Fajnie jest to zrobione że aparat jest "zakrywany"

Co do obsługi to w miare łatwo jest, tylko czasem w czasie pisania sms'ów myli mi się że trzeba nacisnąć "C" , jak się chce skasować literke i naciskam tą strzałke i mi wraca do poprzedniego ekranu i ... musze pisać sms od nowa :-D

Acha i jeszcze jeden minus .... przesiadłem się na nią z nokii 3510i , ona jest troche dłuższ, poprzednio miałem też jakąś dużą nokie jeszcze taką z antenką i czarno białym wyświetlaczem :D

I prblem jest taki że ten SE ma głośniczek (ten do słuchania co ktoś mówi podczas rozmowy) jest na samej górze telefonu. A w tych nokiach jest trochy niżej i jest większy .... nie zawsze trafiam głośnikiem w ucho tylko tam powyżej ucha ale niedługo się przestawie ... za pierwszym razem nie wiedziałem co się dzieje :-D że nic nie słychać ... ale zawsze można przecież przesunąć słuchawke :D

To tyle jeszcze ma minus że jest przycisk wchodzenia do netu z przawej strony obudowy. Ja mam net w domu, i w telefonie nie kożystam, a przypadkowe naciśniecie w kieszeni może sporo kosztować.... :(

 #5428  autor: Dragon
 10 maja 2005, 20:08
co do intenretu to sie blokuje klawiature :P a operatorzy bardzo lubia te przyciski, wlansie ze wzgledu na ich przypadkowe wciskanie :)

 #5511  autor: Dragon
 12 maja 2005, 20:31
wlasciwie to SE jest jednym z niewielu producentow ktorego nawet modele z nizszej polki sa dobre jakosciowo

 #5551  autor: Frasio
 14 maja 2005, 11:11
Ja mam k508i to jest praktycznie to samo tylko trochę inny wygląd i to że jest tylko w erze. Dobry telefon. jedna tylko rzecz. Mało pamięci. Brak BT jakoś przeboleję bo jest iRda ale pamięci jest mało, za malo na mp3.

Obrazek
 #5730  autor: Irek
 19 maja 2005, 13:42
Jooboo pisze:Zamierzam kupić K500i (jest w Plusie) dla mojej Mamy i chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje - szczególnie interesuje mnie łatwość obsługi, czytelność wyświetlacza i bateria (to są rzeczy ważne dla starszych osób). Jeśli ktoś ma tego phona, prosiłbym o opinie.
Znajomy ma ten telefon, poza tym, że jest w nim mało pamięci to jest idealny. Można nagrywać krótkie filmiki.

 #7037  autor: swanno
 14 cze 2005, 22:51
odnośnie k500i mam zapytanko do posiadaczy: czy tam jest dyktafon?
bo na stronie plusa podają ze nie ma, a na telepolis jest że jest dyktafon???
więc jak jest w rzeczywistości?

thx
matt

 #7038  autor: swanno
 14 cze 2005, 22:53
frasio pisze:Ja mam k508i to jest praktycznie to samo tylko trochę inny wygląd i to że jest tylko w erze. Dobry telefon. jedna tylko rzecz. Mało pamięci. Brak BT jakoś przeboleję bo jest iRda ale pamięci jest mało, za malo na mp3.
najlepiej przekonwertuj sobie z mp3 na midi, wtedy wejdzie ci dużo więcej muzy.


pzdr
matt

 #7039  autor: WitekT
 14 cze 2005, 23:37
Trochę słabo ta konwersja wychodzi... No i jak do midi wsadzić głos? To nie .mod, że są sample... ;)