DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #585069  autor: Brzytwa
 27 wrz 2012, 12:59
witam :)
w niedługim czasie szykuje mi się pare wyjazdów, podczas których niezbędny mi będzie komputer i połączenie z internetem. nie chcę się zdawać na to, czy w miejscu noclegu będzie wifi i czy da się na nim śmigać w miarę przyzwoicie, a na kilka wyjazdów nie opłaca mi się wydawać pieniędzy i kupować modemu na usb, który później będzie leżał w szufladzie w domu.
pytanie do Was: czy można to tego celu wykorzystać Motorolę? podłączyć ją albo kablem usb albo via bluetooth i tym sposobem mieć połączenie z internetem? (oczywiście jestem świadoma że na konto naliczą mi opłaty za transfer danych, więc ten aspekt pomińmy). próbowałam ją podłączyć kablem i połączyć się wykorzystując Motorola Phone Tools, jednak nie udało mi się (zapewne moja wiedza na temat tego jak to ustawić jest zbyt mała).
wiem że inne telefony da się wykorzystać w taki sposób (kolega podłączał Samsunga Wave przez kabel, a inny znajomy Nokię przez bluetooth, i na tyle na ile był zasięg i jaka sieć.. to śmigało im to)
poradźcie coś :) pozdrawiam. Brzytwa.

 #585079  autor: sosen
 27 wrz 2012, 13:49
powinno pójść. A co się dzieje? Aplikacja wykrywa telefon? Jaki komunikat pojawia się przy próbie połączenia? w ustawieniach telefonu jaki profil internetowy masz domyślny? wap czy internet? Jeśli wap to zmień na internet. W menadżerze urządzeń powinien być wykryty ten telefon czasami trzeba wpisać polecenie inicjujące - z jakiej sieci internet bo od tego zależy jakie polecenie inicjujące ma być wpisane.

 #585100  autor: Brzytwa
 27 wrz 2012, 15:09
w ustawieniach mam wybrane "Internet" (z kłódką).
napiszę Ci co dokładnie robię i jak to wychodzi: w tel zmieniam ustawienie usb na modem/faks, podpinam kabelkiem do laptopa, włączam MPT. tam z Menu bocznego wybieram: Komunikuj się -> Internet. wybieram połącz i wyskakuje mi Kreator nowego połączenia z internetem. Kraj: Polska, operator: <inny> bo telefon jest w Play a nie ma go na liście. no i już w tym momencie pierwsza wątpliwość: do wyboru UMTS, GPRS, GSM-data. w tym miejscu gdzie jestem obecnie mam zasięg 2g na krajowym roamingu, więc... UMTS na pewno odpada (rozumiem że mając zasięg 3g lub HSDPA mogłabym wybrać tę opcję?) . przy wyborze GPRS kolejny krok to podanie nazwy użytkownika, hasła i (opcjonalnie) APN (tak samo jest przy UMTS). przy wyborze GSM-data kreator chce nazwę użytkownika, hasło i numer telefonu. i właśnie... co wpisać, skąd to wziąć? o jaką nazwę użytkownika i hasło chodzi?

 #585113  autor: sosen
 27 wrz 2012, 16:44
Wpisz:
APN: internet

Nazwa użytkownika i hasło pozostaw puste lub wpisz: internet
Numer telefonu: *99#

Warto też We właściwościach młodemu wpisać polecenie inicjujace


klikamy prawym przyciskiem myszy na "Mój komputer" -> Właściwości -> (zakładka) Sprzęt -

-> Menedżer urządzeń -> szukamy naszego modemu (powinno być coś z Motorola w nazwie) klikamy na niego prawym przyciskiem

myszy i wybieramy "Właściwości" (zakładka) Zaawansowane -> Dodatkowe polecenia inicjujące:

Wpisujemy: AT+CGDCONT=1,"IP","internet"

Zapisz i spróbuj sie połączyć. I sprawdź czy sie uda

 #585118  autor: Brzytwa
 27 wrz 2012, 17:14
połączyło mi od razu, bez konieczności polecenia inicjującego, z tym że zdziwiłam się jedną rzeczą...
MPT pokazuje ile czasu trwa połączenie, ile KB zostało odebranych i wysłanych. ok, spoko że czas liczyło, ale zaczęło mi naliczać KB od samego początku trwania połączenia via telefon, zanim zdążyłam rozłączyć się z domowym routerem (aby sprawdzić czy rzeczywiście telefon działa jako modem i strony www się ładują w przeglądarce). tak powinno być czy ja cos źle rozumiem?

ps. w trakcie wykorzystywania telefonu jako modem, nie możkliwe jest z niego prowadzić rozmów telefonicznych, wysyłać/odbierać sms?