DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #515122  autor: lozo111
 12 lis 2011, 20:50
Witam
Posiadam Motorole V3r. Jej początkowym softem był R4515_G_08.BD.43R. W telefonie ścinał sie soft, więc sfleshowałem go do wersji R4515_G_08.BD.74R.
No i wszystko było ok. Jednak postanowiłem jeszcze sciągnąć mu blokadę simlock (simlock był od nowosci). Ściąganie locka z tej motoroli polega na użyciu programu oraz wykonaniu Test Point'a (TP) (czyli zwarcia elementów na płycie głównej). Podczas ściągania locka uwalił sie soft. Próbowałem ponownie wgrywac różne softy programem RSD ale to nic nie daje. Gdy włączam telefon, przełącza się w tryb Boot Loader - wyglada to tak:

Boot Loader
0A.52.
SW Version:
R4515_G_08.BD.
74R
MEM_MAP Blank
Service Req'd

OK to Program
Connect USB
Data Cable

Jak widac wersja Boot Loader'a to: 0A.52.
Telefon nie reaguje na ładowarkę, w Boot Loaderze wyświetlał wtedy informacje o niskim poziomie baterii ('Battery low") a po rozładowaniu przestał się wogóle uruchamiac. Dopiero gdy naladowalem baterie w innym telefonie znów sie uruchomił i nie wyświetlał informacji o niskim poziomie. Telefon jest wykrywany przez programy typu RSD oraz po podłączeniu przez USB do kompa wyświetla sie informacja, że jest podłączony. Telefon da sie fleshowac, ale po udanym softowaniu , podczas włączania uruchamia sie tylko Boot Loader.
Gdy jest podłączony przez USB wyswietla sie w BL informacja:

Boot Loader
0A.52.
SW Version:
R4515_G_08.BD.
74R
MEM_MAP Blank
Service Req'd

OK to Program
USB
Transfer Mode

Aktualną wersje softu jest R4515_G_08.BD.74R.
Kiedy telefon jest wyłączony i podpinam go pod USB automatycznie przełacza sie w Boot Loader (tak samo jak przy włączaniu telefonu).

Nie miałem wiele doczynienia z Motorolami, siedziałem tylko w SE i Nokiach, więc nie rozkminiam tego za dobrze, o co tu chodzi.

Moje pytanie to: W jaki sposób (bo wiem , ze jest taka opcja) postawic telefon, żeby znów działał?? Co mam dokładnie zrobic, wgrać nowego Boot Loadera, softa, monstera, seem, flex czy inne pliki?? Z góry dzieki za info.

Nokia 5130, Philips Ozeo, Manta MOB-60, SE T630i, SE K310i, Samsung SGH-L760, Samsung SGH-i600, SE K800i, SE Z520i, HTC Artemis, Motorola V3r, Nokia E51, Sagem myX5-2v, Nokia N80, Nokia C5-00, Dell Venue Pro i inne :)

 #516687  autor: orB
 20 lis 2011, 10:46
Po zdjęciu simlocka trzeba jeszcze naprawić PDS. Przed wgraniem softu użyj P2k Easy Tools v3.9.