DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #487523  autor: user_delete10
 07 lip 2011, 16:26
Kilka dni temu nabyłem Motorole V8 w bardzo dobrym stanie. Rozczarowanie przyszło gdy najpierw się okazało, że bateria po dwóch króciutkich połączeniach i kilku smsach wytrzymała... 5 godzin a potem gdy odkryłem, że bateria nie posiada hologramów i jest zawinięta w inny papier niż oryginalny akumulator Motoroli. Tutaj zacząłem upatrywać powodów tak szybkiego rozładowywania - w podrobione baterii oraz jej prawdopodobnym zużyciu. Ładowanie na uruchomionym tel. trwało 2 godziny czyli raczej normalnie. Na wyłączonym 1.5 godziny. Czyli też chyba ok. Nie ruszany wogóle, leżący na stole sprzęt zaczął natomiast wykazywać pierwsze oznaki rozładowania po 9 godzinach. Teraz w sklepie, z którego mam tę V8ke dostałem świeżo odpakowany, nowy zamiennik baterii by sprawdzić czy nadal będzie to samo. W innym serwisie pokazano mi, że podobno pod pokrywą baterii brakuje tej białej nalepki, mówiącej czy urządzenie miało kontakt z cieczą. Dlatego wysnuto wniosek, że kiedyś zalana kom. może wytwarzać zwarcie, które wysysa moc z baterii. Co o tym sądzicie? Nie wiem jakie powinny być ślady zalania ale pod baterią jest czyściutko i wszystko działa jak należy. Co to jeszcze może być?

 #487646  autor: orB
 08 lip 2011, 09:57
Jeśli to zwarcie to telefon w okolicach klawiatury grzeje się nienaturalnie.

 #491269  autor: user_delete10
 22 lip 2011, 16:21
Zwarcia brak, nic się nie grzeje. Zamiennik o wyższej pojemności firmy Energy, dokładnie 1000 mAh, przeznaczony do V9 wystarczył na 4 dni czuwania przy niewielkim smsowaniu. Zakupiłem więc oryginał BX40 i jest mniej więcej tak samo. Im więcej się smsuje czyli im dłużej świecą się obydwa wyświetlacze, tym szybciej urządzenie pada. Najważniejsze, że komórka jest sprawna a problemem był tylko i wyłącznie akumulator.