DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #468168  autor: PawełS
 31 mar 2011, 19:03
Kultowa, acz podstarzała. Piękna, lecz niefunkcjonalna... tyle słowem wstępu:)

Mimo, że od oficjalnej premiery V3 minęło już ok. 7 lat - na allegro wciąż można znaleźć egzemplarze okrzyknięte mianem "nowy". Moje pytanie - czy produkcja tego modelu została wskrzeszona w ostatnim czasie?
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2011, 09:44 przez PawełS, łącznie zmieniany 1 raz.

 #468170  autor: KamaZ
 31 mar 2011, 19:12
Jakiś rok temu można było brać V3 w Orange, więc bardzo możliwe, że nadal produkują ten model.

 #468172  autor: maniek89
 31 mar 2011, 19:20
KamaZ pisze:Jakiś rok temu można było brać V3 w Orange, więc bardzo możliwe, że nadal produkują ten model.
nawet mniej niz rok temu
albo zalegaly im w magazynach bo orange zrobil obnizke ze w najnizszym abo byly po zlotowce. Ale nawet 2 lata temu w Plusie siostra brala v3 nowa wiec produkcja pewnie jest jeszcze

 #470931  autor: kowcio
 16 kwie 2011, 09:44
maniek89 pisze:albo zalegaly im w magazynach bo orange zrobil obnizke ze w najnizszym abo byly po zlotowce.
To nie były leżaki, to były "gorsze" nowe V3. Ktoś opisywał zmiany od pierwszej V3 z tą "nową", podobno była bardziej tandetna, grubsza i czegoś tam nie miała ;-) Ktoś wziął ją z Orange i bardzo się zdenerwował. Poza tym te V3ki miały nowy typ ładowarek, więc na pewno były niedawno wyprodukowane.

 #471279  autor: maniek89
 18 kwie 2011, 09:28
kowcio pisze:To nie były leżaki, to były "gorsze" nowe V3. Ktoś opisywał zmiany od pierwszej V3 z tą "nową", podobno była bardziej tandetna, grubsza i czegoś tam nie miała
Aaa juz wiem o czym mowisz. Byly dwie wersje v3. V3 zwykla i v3 edge dla Plusa. Dla Orange nie mam pojeciaAle siostra w sumie nie narzekala. W plusie dawali jeszce sluchawke BT gratis.

 #471325  autor: kowcio
 18 kwie 2011, 15:11
No a ta EDGE czym się różniła od "zwykłej"?

 #471329  autor: maniek89
 18 kwie 2011, 15:41
Transmisja EDGE obok gprsu. Zwykla V3 tylko gprs.

 #471385  autor: orson_dzi
 18 kwie 2011, 21:21
Wersji V3 było kilka. Były co najmniej cztery oficjalne wersje: V3, V3i, V3x, V3xx.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #471915  autor: PawełS
 21 kwie 2011, 21:08
No ok, ale jeżeli chodzi o tą protoplastę - najzwyklejszą V3, a konkretniej te nowe egzemplarze z gwarancją na allegro...
Przesyłka kosztuje od 50 do 80 zł i pewnie dlatego, że idzie to z Chin, więc zastanawia mnie, czy jest to jakiś chłam i motorola nie ma z tym nic wspólnego, czy faktycznie są to nowe oryginalne V-ki?

 #472141  autor: Vieslav
 23 kwie 2011, 13:45
orson_dzi pisze:Wersji V3 było kilka. Były co najmniej cztery oficjalne wersje: V3, V3i, V3x, V3xx.
Natknąłem się jeszcze na V3e, V3r, V3xxr. V3e to prawdopodobnie ta Plusowa z EDGE, V3r widziałem kiedyś jedną na allegro, V3xxr znam tylko z for dyskusyjnych. A te nowe z allegro to jakiś badziew - przesyłka 70zł a zapewne wysyłane w kopercie bąbelkowej poleconym. Od biedy stare telefony z wymienioną obudową, baterią i taśmą.

 #472171  autor: orB
 23 kwie 2011, 16:45
Najpierw wyszła V3 bez literki, bo była jedyna. Potem pojawiła się V3i z kartami pamięci i aparatem 1,3Mpix. V3r pojawiła się jako zwykła V3 - 99% użytkowników V3r nawet o tym nie wie, ale też nie ma o czym specjalnie wiedzieć, bo zamieniono bluetooth klasy 1 na 2 a platformę LTE na LTE2, czyli teoretyczne przyspieszenie działania telefonu itd. V3xx to z kolei dodane HSDPA, V3re to chyba te plusowe z EDGE. Fał trójek jest cały alfabet od V3a do V3xx. I tak na przykład V3v to wersja dla Vodafone, V3c to wersja bez gniazda na karty sim(jakoś tego w USA używają). V3x nie należy do serii - podczepili ją ze względu na sukces marki V3. Pierwotnie miała to być V1150.

Ale temat nie o tym traktuje. Na stronie Motoroli nie ma odpowiedzi, na wortalach telekomunikacyjnych jest informacja że nie produkują i mi też się tak wydaje. Myślę że sprzedają stare telefony w nowej - chińskiej(lub nie) obudowie. Obudowę może jeszcze byliby chińczycy w stanie podrobić, ale płytę główną wraz z oprogramowaniem - nie sądzę. Możliwe też że nic nie jest podrobione, ostatnio widziałem podróbkę Motoroli V9 - bardzo daleko jej było do oryginału.

 #472178  autor: kowcio
 23 kwie 2011, 17:20
orB, a co powiesz o tych Motorolach V3 co Orange ostatnio sprzedawał? One chyba nawet metalowej obudowy nie miały, były grubsze i jakieś takie tandetniejsze? I tak jak mówiłem, miały nowy model ładowarki w zestawie (taka jak od V9 z wyglądu). Orange chyba nie kupował telefonów od chińczyków? W końcu też gwarancję podbijali Motoroli.
W Zetafonach je wciskali.
Chyba user Felix opisywał swój przypadek w dziale sieci komórkowe jak kupił ten telefon od Orange. Wcześniej miął V3, był bardzo zadowolony, a tu przedłużył umowę i się rozczarował

 #472224  autor: orB
 23 kwie 2011, 23:26
Nie spotkałem się z tym, ale niewykluczone. Co jest pewne - każda nowa wersja V3 to było szukanie kolejnych oszczędności. Być może doszło aż do takiego stanu rzeczy jaki opisujesz.

 #472227  autor: DerTolleMajor
 23 kwie 2011, 23:44
moim zdaniem wiele z oferowanych obecnie v-trojek, to po prostu chinskie podroby (niskie ceny, wysylka z hongkongu czy skads tam), rzeczywiscie orange jeszcze niedawno sprzedawala w dobrej cenie oryginalne v3 i rowniez slyszalem, ze one sie roznia od tych 'prawdziwie' oryginalnych, tzn sa gorszej jakosci, z innych materialow.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900

 #472704  autor: user_delete10
 26 kwie 2011, 17:14
kowcio pisze:Chyba user Felix opisywał swój przypadek w dziale sieci komórkowe jak kupił ten telefon od Orange. Wcześniej miął V3, był bardzo zadowolony, a tu przedłużył umowę i się rozczarował
Fenix189 ;-) Obecnie Crockett. Stąd problemy z identyfikacją :P Myślałem, że jako moderator znasz nicki użytkowników na pamięć 8) Zwłaszcza, że ja tu swego czasu pisałem więcej niż przeciętny użytkownik :lol:
kowcio pisze:Znalazłem ten temat
http://www.telepolis.pl/forum/printview ... 56&start=0
Są nawet fotki tej Motki. Aż się zrymowało.
No to moje wrażenia z zakupu najnowszej V3ki. Pewnie do dziś nikt nie widzi na tych zdjęciach tego co ja widzę wyraźnie na żywo. Niestety, wprawdzie Kodak 9.5 MPx w trybie makro ale nie poradził sobie z pokazaniem skrzywienia jednego z boków. Byłem na tyle "napalony" na nówkę, że nawet "bomba" w postaci złego pierw. wrażenia po otwarciu pudełka w salonie nie spowodowała, że wycofałem się z zakupu. Zdaje się, że te ostatnie orangowskie V3ki są tak grube jak V3xx, czyli 15 mm. Ale V3 "zwykła" to nie wersja z dwoma x-ami także mimo wszystko ten większy wymiar szerokości nie jest widoczny. Szczegóły designerskie tuszują ten 1 mm różnicy w stosunku do starej V3 i V3r. Plastik jak w E398 czyli "gumowy". Solidnie siedzi w dłoni ale za to mięciutki jak plastelina. Stwierdzić to można po jedynym ruchomym elemencie obudowy, jaki można sobie powyginać - po zasłonie baterii. Z powodu tej krzywizny, jaką chciałem wykazać na zdjęciu w załączonym temacie, klapka baterii musowo nie "dochodzi" do reszty więc jak się pisze smsa ciągle coś się rusza pod dłonią. Klawiatura ma twardy skok, nie to delikatne, wyraźne klikanie co kiedyś. Wyświetlacz jest blady i gorzej świeci. Szczególnie ten zewnętrzny daje taki efekt. Dobry znawca V3jek zwróci uwagę na brak wcięć po bokach klapki, które pomagały zahaczyć palec przy otwieraniu. Ale to jedyna fizyczna cecha odróżniająca V3 EDGE od starszych braci. Pewnie się powtórzyłem z tym co napisałem w zacytowanym temacie, ale chyba też coś dodałem. Lepsza ta reaktywacja niż żadna. Jestem pewny, mógłbym się założyć, że to skrzywienie to zwykły feler mojej sztuki z ostatniej serii V3, do bólu pociętej po kosztach. Mi się zdarza często taki pech. To tak jak pęknięte pudełka od CD z muzyką w Media Markt czy Saturnie. Jest ich sporo. Mam takie bo akurat lepszych nie było. V3ka też mi się taka dostała choć salon posiadał na zapleczu 5 egzemplarzy. W tej samej galerii był drugi salon, z pewnością z "prostymi" egzemplarzami. Nie sądzę, by ktoś produkował AKURAT TEN model Motoroli, słynący z wyglądu i obudowy aż tak nieudolnie, nawet przy największych ograniczeniach kosztów. Nie sądzę by takich V3jek jak moja było więcej na tyle, że ich liczba nie zmieściła by się do policzenia na placach.