DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #428195  autor: user_delete10
 07 wrz 2010, 12:11
Dostałem MMSa z Plusa na Motorole V3 EDGE. Potem przyszedł sms, że mogę go odebrać na Orange Online. Fakt, był w MulitBoxie. Gdy kliknę pobierz w tel. włącza się EDGE i komunikat, że nie można pobrać i mam spróbować potem. Ustawienia są z softu Orange, wgrałem też nowe ze strony konfiguracyjnej i nadal to samo. Co jest?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2010, 19:02 przez user_delete10, łącznie zmieniany 1 raz.

 #428201  autor: staruch
 07 wrz 2010, 12:18
ja Ci proponuje skonfigurowac telefon recznie krok po kroku(ze strony orange) i zalozyc w telefonie tym samym klienta E-mail na komorce-powinno dzialac

pozdro

 #428223  autor: user_delete10
 07 wrz 2010, 15:36
Ale napisałem, że wysłałem sobie dodatkową konfigurację prosto ze strony Orange i nic to nie pomaga. W tej chwili kolejny raz kolega wysłał mi tego MMSa i nadal nie chce pobrać. Ciągle komunikat o niemożliwości pobrania i bym spróbował później. Kolega z kolei mówi, że nie może go do mnie wysłać. To chyba bardzo istotna informacja. Ja go mam ale ciągle jako nieodczytaną wiad.

Kolega dalej mówi, że z Ery na Plusa nie da się wysyłać a między dwoma nr z Plusa dzieje się to samo co w wypadku wysłania MMSa do mnie - do Orange. Zdaje się ewidentnie, że Plus ma problemy.

 #428226  autor: staruch
 07 wrz 2010, 15:50
TO ZE SCIAgniesz ze strony ustawienia nie znaczy ze beda dzialac...dlatego pisze-kazdy parametr wprowadz recznie.
Tego mms juz nie pobierzesz jesli dostales komunikat ze jest do pobrania na stronie tak czy inaczej...

pozdro

 #428230  autor: user_delete10
 07 wrz 2010, 15:57
Miałem 2 lata V3r (teraz mam V3re) w 3 sieciach i nie było cyrku i nigdy się nie zdarzyło by konfiguracja operatora była błędna. Nikt już zresztą nie podaje jakie parametry wpisać ręcznie bo to się robi dziś przez www, przez wiad. sieciowe. Dlaczego teraz sądzisz, że mój tel. zawinił skoro wokół MMSów Plusa są jakieś problemy, niezależnie kto skąd do kogo je wysyła co mówi mój kolega?

 #428231  autor: mariusz9a
 07 wrz 2010, 15:58
Crockett pisze:Kolega dalej mówi, że z Ery na Plusa nie da się wysyłać a między dwoma nr z Plusa dzieje się to samo co w wypadku wysłania MMSa do mnie - do Orange. Zdaje się ewidentnie, że Plus ma problemy.
To niech kolega sobie ustawienia wgra, albo zmieni telefon.

 #428235  autor: user_delete10
 07 wrz 2010, 16:13
mariusz9a pisze:
Crockett pisze:Kolega dalej mówi, że z Ery na Plusa nie da się wysyłać a między dwoma nr z Plusa dzieje się to samo co w wypadku wysłania MMSa do mnie - do Orange. Zdaje się ewidentnie, że Plus ma problemy.
To niech kolega sobie ustawienia wgra, albo zmieni telefon.
Gdyby o to chodziło to nie kpił bym tu z Was i nie zakładał tematu. Kolega ma SE W810i o x czasu z jednym nr i nie tykał żadnych ustawień bo wiele razy wysyłał mi MMSy. Naraz szlak nie trafił ustawień, które Orange daje i Plus w dwóch tel, które są wporządku.

Mój MMS do niego doszedł z tych samych ustawień, z których nie pobiera jego MMSa. Nadal twierdzicie, że to my mamy coś nie tak?

 #428253  autor: Vieslav
 07 wrz 2010, 18:38
W mojej W510 mam problem przy jakiejkolwiek innej konfiguracji niż Orange - telefon jakby nie mógł korzystać z transmisji danych. Ale skoro możesz wysyłać, to nie tutaj jest problem. Sprawdzałeś na orange on-line czy masz włączoną opcję mms i gprs? Stare karty nie miały usługi włączonej, trzeba było zrobić to ręcznie.

 #428261  autor: user_delete10
 07 wrz 2010, 19:39
Vieslav pisze:W mojej W510 mam problem przy jakiejkolwiek innej konfiguracji niż Orange - telefon jakby nie mógł korzystać z transmisji danych. Ale skoro możesz wysyłać, to nie tutaj jest problem. Sprawdzałeś na orange on-line czy masz włączoną opcję mms i gprs? Stare karty nie miały usługi włączonej, trzeba było zrobić to ręcznie.
Orange Online pokazuje tylko Pakietowe przesyłanie danych jako aktywne, o MMSach nic, zresztą nie przypominam sobie bym kiedykolwiek musiał to aktywować a karta SIM jest nowiuśka. Wysyłać wysyła to czemu miałoby nie odbierać, zwłaszcza na V3 prosto z Orange...
Wcześniej miałem starszą wersję V3 i nie było czegoś podobnego. Nie widzę różnicy między starą V3 a wersją EDGE, która jest od operatora tym bardziej. Słyszałem coś o formatach MMS, które mają operatorzy a które nie zawsze współpracują z danym modelem tel.

 #428322  autor: sosen
 08 wrz 2010, 00:32
jeśli jesteś w stanie wysłać mms na swój numer telefonu to wszystko jest ok. mms ma to do siebie że nie zawsze musi dojść przyczyn jest bardzo wiele.

 #428324  autor: user_delete10
 08 wrz 2010, 01:42
sosen pisze:jeśli jesteś w stanie wysłać mms na swój numer telefonu to wszystko jest ok. mms ma to do siebie że nie zawsze musi dojść przyczyn jest bardzo wiele.
Mi 2 razy się nie pobrał z tego samego nr, ponownie po prostu wysłany w odstępie czasowym.
Ja mogę wysyłać i odbiorca go dostaje - ja od niego tej jednej przynajmniej, bo więcej nie próbowałem pobrać nie mogę. Musiałbym z innej jeszcze sieci i z innego nr sprawdzić czy pobierze. Wysyłać - wysyła.

 #428333  autor: Vieslav
 08 wrz 2010, 08:17
Czy V3 nie ma przypadkiem ograniczenia MMSa do 100kb?

 #428451  autor: user_delete10
 08 wrz 2010, 18:52
Nie ma nigdzie w opcjach takich ograniczeń.