Strona 1 z 1

[V3i] Nie ładuje baterii.

Post:27 sty 2010, 20:15
autor: CRSMTH
Witam.

Mam problem ze swoją Motką V3i (telefon z UK), a mianowicie nie wiem co jest nie tak ale nie "tak jakby"nie ładowała.

Ostatnio była w serwisie gdzie zmienili taśmę LCD, bo wcześniej nic nie wyświetlała ale to normalka w tym modelu. A teraz podłączam do ładowarki TelForceOne (TF1) taki dziad składany do kupy po pogryzieniu przez psa, ale kontrolka się świeci i ładuje, ładuje i w ogóle nie wychodzi takie coś jak "ładowanie zakończone" po całej nocy ładowania pokazuje tylko 2 kreski i cały czas ładuje i trzecia się nie pojawia... cóż odłączyłem i wtedy pokazuje 3 kreski ale i tak przy korzystaniu z byle czego bateria szybko siada tak jakby mało co była załadowana... jeszcze jak odłączę wychodzą 3 kreski jak wcześniej powiedziałem, a jak z powrotem wsadzę wtyczkę ładowarki do telefonu ładowanie zaczyna się od 1 kreski i tak w kółko... pod USB nie wykrywa jej w ogóle... niby na wyłączonym tel. pod USB na chwilkę świeci się lampka od ładowania, ale zaraz telefon się włącza i przerywa ładowanie... a przy oryginalnej ładowarce z przejściówką polską nie ładuje wcale... zauważyłem że wtyczka w gnieździe ma trochę luzy na wszystkie strony.

Czym to może być spowodowane? Może gniazdo ładowania do wymiany albo ładowarka ew. bateria?

(Tela dostałem od siostry do naprawy podobno jej upadł z niskiej wysokości i dlatego nie działał ekran ale tu sprawa była prosta że to taśma, ale kiedyś ładował bo przecież go używała i nic nie mówiła jeszcze jej ładowałem przez USB kablem od N-Gage'a.)

Proszę o jakieś wskazówki znawców Motek.

Dziękuję.

Post:30 sty 2010, 16:01
autor: kowcio
Ładowarka musi być oryginalna i musi być do tego modelu...

Post:31 sty 2010, 17:46
autor: CRSMTH
Ale ta ładowarka jest do tego modelu.

A ostatnio mojej siostrze się tak samo zrobiło w modelu W220, który ma wszystko oryginalne...

Post:25 lut 2010, 14:21
autor: comander009
Też tak miałem ale wymieniłem ładowarkę i po sprawie.

Post:25 lut 2010, 18:43
autor: Xy
kowcio pisze:Ładowarka musi być oryginalna i musi być do tego modelu...
Guzik prawda ;) Do SE miałem nieoryginalną ładowarkę. Tak samo do starej Nokii i przez miesiąc do Samsunga. Nie musi być oryginalna. Ważne aby był to markowy zamiennik. Jeśli ta od V3i nie ładuje to może pora kupić nową, nie kąsaną przez psa za 10 zeta? ;)

Post:25 lut 2010, 20:07
autor: orB
Ładowarka powinna gwarantować właściwe parematry prądowe, a że zamienniki ich nie gwarantują, to pozostaje oryginał.
kowcio pisze:Ładowarka musi być oryginalna
Mało tego. Musi być odpowiedni model, bo sama oryginalność nie wystarczy. I tak na przykład V3 nie może mieć ładowarki od V3x i odwrotnie. Grozi to uszkodzeniem układu odpowiedzialnego m.in. za ładowanie, no i w rzeczywistości bardzo często go uszkadza. Tylko kwestia czasu jak szybko to wychodzi. Taki telefon później jest nie do naprawienia(przynajmniej nie w rozsądnej cenie).

Zauważcie że wszystkie sprzedawane ładowarki, które pasują do V3, pasują też do V3x(wg opisu). Tyczy się to też tego szmelcu za 1,50zł - TF1. Jak takie coś ma doprowadzać odpowiednie napięcie do telefonu?

Post:26 lut 2010, 18:23
autor: kowcio
Xy pisze:kowcio napisał/a:
Ładowarka musi być oryginalna i musi być do tego modelu...


Guzik prawda ;) Do SE miałem nieoryginalną ładowarkę. Tak samo do starej Nokii i przez miesiąc do Samsunga. Nie musi być oryginalna. Ważne aby był to markowy zamiennik. Jeśli ta od V3i nie ładuje to może pora kupić nową, nie kąsaną przez psa za 10 zeta? ;)
A w jakim dziale jest ten temat? Nokia, SE a może Motorola...?
orB, dokładnie to miałem na myśli. Oryginalna dla danego modelu. Motorole jednak są problematyczne w tej kwestii. MiniUSB, niby ładowarki takie same a tu bum- nie naładujesz telefonu... Taka polityka.