DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #316032  autor: Arris_Van_K
 06 lut 2009, 23:35
Witam wszystkich forumowiczow!

Mam pytanie, czy wiecie jak to jest ze zdjeciem simlock'a w motce V8? czy sa jakies problemy lub cos w tym stylu? i mniej wiecej ile to moze kosztowac?

dzieki z góry

 #316071  autor: vinc
 07 lut 2009, 10:10
Arris_Van_K pisze:czy sa jakies problemy lub cos w tym stylu? i mniej wiecej ile to moze kosztowac?
Kupujesz kod za 15-30 zł wpisujesz i nie simlock'a ;) Problemów brak :)

Obrazek

 #349189  autor: al_bundy
 28 lip 2009, 21:15
A jeżeli mam ważną gwarancję, telefon był brany w Plusie to z tego co rozumiem, jeżeli zdejmę slimlocka to nie tracę gwarancji. Dzieje się tak tylko w przypadku gdy owe zdjęcie doprowadzi do usterek. Jeżeli źle piszę proszę mnie poprawić.
No i sta moje pytanie. Czy zdejmowanie simlocka kodem nie doprowadzi do żadnych usterek i problemów, przez które mogliby mi nie uznać gwarancji?
Pozdrawiam

 #349219  autor: vinc
 28 lip 2009, 22:33
al_bundy pisze:A jeżeli mam ważną gwarancję, telefon był brany w Plusie to z tego co rozumiem, jeżeli zdejmę slimlocka to nie tracę gwarancji. Dzieje się tak tylko w przypadku gdy owe zdjęcie doprowadzi do usterek. Jeżeli źle piszę proszę mnie poprawić.
Piszesz dobrze, ale różnie jest to interpretowane :? Jeśli mimo wszystko czegoś się obawiasz w Plusie ściągają blokadę za 75 czy 77 zł.

Obrazek

 #349223  autor: al_bundy
 28 lip 2009, 22:43
A jeszcze druga sprawa. Gwarancja jest producenta, czyli chyba mogę oddać telefon prosto do autoryzowanego serwisu Motoroli. Czy wtedy będą jakieś problemy jeżeli zdejmę simlocka? No i jak z tym bezpieczeństwem zdejmowania przez kod? Duże ryzyko, że telefon zacznie gubić zasięg itp?

 #349226  autor: vinc
 28 lip 2009, 22:47
al_bundy pisze:Czy wtedy będą jakieś problemy jeżeli zdejmę simlocka?
Nie zmienia to faktu, że telefon był kupiony u opa. Myślisz, że Plus sam serwisuje telefony? Też wysyła do odpowiednich serwisów motki ;)
al_bundy pisze:No i jak z tym bezpieczeństwem zdejmowania przez kod? Duże ryzyko, że telefon zacznie gubić zasięg itp?
Raczej jest to najbezpieczniejszy sposób ściągania locka.

Obrazek

 #349228  autor: al_bundy
 28 lip 2009, 22:50
A co miałeś na myśli pisząc, że jest to różnie interpretowane?

 #349231  autor: vinc
 28 lip 2009, 23:08
al_bundy pisze:A co miałeś na myśli pisząc, że jest to różnie interpretowane?
To, że różnie może być to interpretowane. Jak udowodnisz fakt, że usterka nie została spowodowana ściąganiem simlocka? Oczywiście jeśli serwis tak stwierdzi, ponieważ wszystko zależy od danego człowieka ;)

Obrazek

 #349279  autor: al_bundy
 29 lip 2009, 11:17
Dobra kolejne pytanie. Telefon kupiłem na allegro. Simlock na Plusa. Czy zdejmę tego simlocka w salonie Plusa za te 75 zł, czy koniecznym jest okazanie umowy na czas określony? Bo z tego co wyczytałem to jest to wymogiem. A może nie bawić się i załatwić sprawę w jakims serwisie intenetowym zdalnie ściągającym simlocki? Waham się bo zależy mi na jeszcze ponad rocznej gwarancji.

 #349759  autor: vinc
 01 sie 2009, 12:34
al_bundy pisze:Dobra kolejne pytanie. Telefon kupiłem na allegro. Simlock na Plusa. Czy zdejmę tego simlocka w salonie Plusa za te 75 zł, czy koniecznym jest okazanie umowy na czas określony? Bo z tego co wyczytałem to jest to wymogiem.
al_bundy temat dotyczący ściągania simlock'ów w Plusie już istnieje na forum ;)

Obrazek